Clubul nurorilor (23)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

'mneata !
Mi-e sooooooooomn.. si m-a prins soarele wk asta k am stat numai prin curte, cu puiu... am lenevit k mustele... bine, am fost si prin parc+padurea Baneasa...
Fetili... mi-e cam greata ! Ce-o insemna ? K n-am mancat nimic sa nu-mi priask... ma rog, am facut niste abateri vis-a-vis de regim, am vazut k am dat jos repede, mi s-a urcat la cap, pt k am poftit in parc la o halvita... puiu n-a vrut sa ma lase sa iau, pt k nu avea eticheta si cel mai probabil era facuta de tanti cu fuste multe care o vindea... dar eu dak poftesc, poa'sa fie ce-o fi ! dak nu iau macar o gura, incep sa plang si mi se face rau... bun. am dus masina acasa (parcul e in spatele casei iar noi mergem cu masina) si cand am intrat in casa, am facut o fata din aia de catel si ... si cand m-a vazut puiu... "ooooooof, hai incalta-te, mergem sa luam"... repede, in 2 min am fost in parc !... dar... plecase halvitaaaaaaa... si stai si cauta prin toate magazinele macar o nuga... am gasit dupa 30 de ora... cu senzatia de vinovatie de rigoare, k stiam k nu am voie, in 3 min am dat-o gata ! bine k am avut zi de fructe, altfel... da' tot vreau halvita !!!

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Neata, dragele mele!
Ce ma bucur ca a venit primavara, ura!
Am avut un wk frumos, sambata ne-am plimbat prin herastrau, seara am fost la nasi, ieri am stat la iarba verde cu niste prieteni, pacat ca wk tine doar doua zile.

Andreea, arati super cu burtica. Sa fiti sanatoase amandoua(stiu eu ca e fetita)!

Flavia, Sara e o scumpete. Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!
Tu cum te simti, ti-a mai trecut raceala? Uite niste , sa scapi de virusi

Razuca, cum te simti? O fi sau de vina e nuga?

Cami, foarte bine ca sotul a luat fraiele in mana, trebuie sa-i dati o lectie scorpiei, ca prea va face viata un calvar. Hai, nu mai fi suparata, o sa gasiti alt apartament care sa va placa si care sa fie numai al vostru.

Lavi, Alexia e o dulceata, sa fie sanatoasa si sa se faca mare si frumoasa!

Nadia, tu cum mai stai cu raceala, ai scapat de ea?

Pentru toate noricile-o saptamana frumoasa si calduroasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

'Neatza nurorici!

Tocmai pe cand a venit primavara m-au prins si pe mine virushii astia nenorociti pe care i-am fentat toata iarna... Insa tot sunt super happy ca in week-end am fost la Expomariage si .... AM ROCHITZA!!! Adica, ma rog, voi avea, pentru ca se face la comanda si va fi gata in 1 iunie, dar macar de acum sunt linistita din punctul asta de vedere.

Fetelor aveti toate niste poze foarte dragutze. Flavia, in "cei 3 muschetari" esti tu cu sotzul tau si Sara? Imi pare foarte cunoscut sotzul tau, am impresia ca am fost colegi la fostul meu job.

Nadia, nu am mai gasit link-ul la pozele tale ca sa pot sa vad poza cu masina de cusut. Insa o alta problema ar putea fi tensiunea atzei de sus. Ar trebui sa aiba o rotitza de unde se regleaza tensiunea atei de sus. In prospect spune ca daca ata de pe dosul materialului e larga (nu arata bine cusatura) tensiunea in ata de sus e prea mare. Poti incerca sa reglezi si sa tot cosi, pana obtii o cusatura buna (identica si pe fata si pe dos). Mai mult nu stiu ce sa spun, sorry.

Cami, imi pare tare rau ca n-ati reusit voi sa luati apartamentul, cine stie, poate se va ivi o alta sansa. Oricum, e foarte bine ca sotzul tau s-a decis sa ia atitudine.

Va pe toate si va doresc o saptamana cat mai frumoasa!

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mama ce fain v-ati distrat voi in wk, parca trag perante ca va fi si la mine asa de bine cat de curand. Inca n-am scapat de virushi dar sunt pe drumul cel bun.

Raza o fi ceva ca parca prea multe simptome la un loc

roxanicea cam rar pe aici la povesti, sper ca nu te-am plictisit

Sun asa-i ca esti happy? Ca eu daaaa, m-am uitat azi noapte si la "recursul etapei" :)

cherry pe socrela n-ati scos-o la o plimbare prin Herastrau?:)

Alynutza ce fain ca ti-ai gasit rochita care sa iti placa, n-ai poze cu ea?
Mersi mult de tot de info pt casa, tre sa-i sun pe bunici sa le spun, eventual te mai intreb cate ceva dc se poate si imi amintesc.
Ala da, e sotul meu, Mircea il cheama, a lucrat inainte la Intellisync (cre ca asa se scrie:) si la Softvision, tu tot pe acolo?

Va doresc si eu tuturor o saptamana faina si calduroasa

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Alynutza, felicitari pentru rochita!
Cum este, sa ne-o descrii si noua.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Flavia, chiar i-am simtit lipsa soacrei pe tot parcursul plimbarii. Data viitoare, mai mult ca sigur ca o vom invita si pe ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by impreuna


Raza o fi ceva ca parca prea multe simptome la un loc




Da' nu-i prea devreme ? Adik, eu sunt pofticioasa de fel... da' sa-mi fie si rau... k n-am simtit nici o miasma mai sa-mi fie greata...stiti k ma ard degetele sa iau test de sarcina ?

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Razuca eu zic sa-ti iei un test de sarcina ca nu pierzi nimic, macar sti cum sta treaba. Dc e sa fie, sa va bucurati de ceva sigur, daca nu e, sa sti sa nu iti faci tot felul de ganduri. Desi dupa descrierile tale ar fi ceva

cherry ma gandeam eu ca ti-a lipsit, n-ai avut asupra cui indrepta :))))

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

mersic de felicitari. Am pus poze cu rochitza in album. Astept impresii . Oricum, nu va fi identica cu pozele, dantelutza aplicata va fi alta, alb cu bleu, partea de sus de tot de pe corset cu pietricele va disparea, la fel trandafirasul si in loc de perlutze va avea pietricele (toate pietricelele vor fi albastre).

Flavia, ce mica e lumea! Da, am fost colega cu sotzul tau, chiar in perioada in care s-a nascut printzesita voastra . Cu casa sper sa rezolvati, daca mai ai intrebari, le astept.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by impreuna

Razuca eu zic sa-ti iei un test de sarcina ca nu pierzi nimic, macar sti cum sta treaba. Dc e sa fie, sa va bucurati de ceva sigur, daca nu e, sa sti sa nu iti faci tot felul de ganduri. Desi dupa descrierile tale ar fi ceva




Diseara iau ! pt k cherry, tot rau mi-e...Doamne-ajuta sa fie bb mic !! Aly, scuze... felicitari pt rochita !

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput