Copilasi din 2002 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Ce mai faceti mamici dragi? Si noi avem iar muci. Ne da peste cap vremea asta, acum cald, maine frig. Abia astept sa vina vara ca m-am saturat de frig.
Nu stiu pe unde sa mergem in WE. AM notat pentru joi, 30 martie spectacolul Baloane colorate la Ion Creanga, unde mandarina va merge cu bona, ca-i de la 17 cand eu inca prestez cu drag serviciu.
Ia hai sa mai inveselesc un pic atmosfera si sa va povestesc ceva.
Mandarina se uita la meci cu tati Rapid-Petrolul sau nu stiu cine
"iidica-te mai de jos (nu-l pronunta pe r), nu mai sta acolo, nu vezi ca ie mizeieie?" "Nu mai da mai cu capu in minge, ai dat cu ea pe jos si acu o pui in cap, acu vin si-ti dau bataie, ei ce-i asta? esti chial culmea!"
Ii povesteste tacsu cum e cu fotbalisti si cu suporterii dupa care ea zice "tati, hai sa ne jucam, eu sunt folbalistu, ial tu esti tzipatolu"
O zi buna si insorita
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Nadina, se pare ca mai ai un microbist in casa in afara de sotul tau
Lucia, cum e Liviu? Mai bine un pic?

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Liviu e mai bine, a mai facut ieri moale la pranz si atat. Am stat cu frica toata ziua, dar vad ca e bine, nu a mai facut nici febra, nu a mai facut nici diaree.Sanatate la toata lumea!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


pe b1tv este un spectacol pentru copii.Mariuca danseaza de zor cu"micofonul"in mana.Problema ei e ca vrea microfon la ureche..hihi
o zi buna!
Lucia sanatate lui Liviu!Ma bucur ca e mai bine!

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

Am revenit pe baricade, fetelor...
Nu ne-am mai auzit/vazut (virtual) cam de multisor, intre timp, noi ne-am mutat in Calgary (din Toronto).
Acum insa a aparut recent o problema careia nu stiu cum sa-i mai fac fata, poate nu e un caz singular si reusiti sa-mi dati vreo sugestie...
Andreea mea face circ cand ajungem in supermarket la casa de marcat...
Se agata de cate un/doua/sau mai multe produse (in functie de preferinta) si urla ca din gura de sarpe ca ea nu vrea sa il (le) dea "Lu' tanti sa maicheze". E "fermecatoare", ma si anunta din timp ca ea va face "chize" la casa!!! Ma simt si eu si tasu mai ceva ca niste infractori cand un intreg magazin se uita chioras la noi cum urla copilul si noi suntem vineti-albastri si nu putem decat sa incercam sa "comunicam" cu fata, ca aici, altceva nu poti sa-i faci, nici macar sa ridici tonul mai tare ca deja te-ai si trezit cu "lupi moralizatori, plini de sfaturi cum sa educi si sa cresti un copil".
O iau razna, singuri nu putem face cumparaturile saptamanale ca nu avem cu cine lasa copilul, barbatu-meu uita mai tot mereu cate ceva pe lista facuta de mine acasa (sau chiar lista) daca il trimit singur, iar eu nu conduc si tanand cont ca magazinele sunt la distante de 25 de minute de casa (mers cu masina) aceasta varianta este exclusa din start.
Asa ca ne ametim cu gandul ca saptamana viitoare poate va fi mai bine...
Inutil sa va mai spun ca deja ne cunosc si casierii, care cand ne vad se schimba la fata.
Aseara bietului baiat (casier), nu cred ca avea mai mult de 17 ani, incepusera sa-i tremure mainile pe cardul femeii dinaintea mea de la rand cand a vazut ca ne-am asezat cosul in fata casei lui de marcat...
Si in rest e atat de draguta, ce sa fac?
Mai are cineva asa probleme?

http://community.webshots.com/user/andreeabianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Aoleu Daisy, m-am terminat cu "chizele" voastre. Chiar de curand am vazut o emisiune de genul asta facuta nu stiu exact unde, in UK sau State, in care era un fel de super nany care ii ajuta pe parinti sa depaseasca astfel de crize. Stiu ca era o situatie identica in care mama si copilul mergeau in supermarket iar copilul casuna pe un obiect. In casca, nany ii soptea mamei cum sa se comporte. Sa fie ferma, sa ia obiectul din mana copilului sa il puna la loc si apoi sa il ia ferm de mana si sa mearga catre casa de marcat. Copilul a luat-o la fuga prin magazin, mama dupa el, apoi l-a scos de acolo si l-a tinut strans de mana pt cateva minute, copilul se zbatea, dar mama trebuia sa ii arate ca ea detine puterea si l-a prins strans de tot de bratze, fara sa ii explice nimic pentru cateva minute. Apoi cand copilul s-a linistit, mama i-a dat drumul si i-a spus ca e ok, f bine ca e cuminte acum.La voi e un pic mai complicat ca o apuca la casa de marcat, dar se poate rezolva cam in acelasi mod, unul din voi sa o ia de mana, sa o scoata de acolo in timp ce celalalt se ocupa cu plata. Bafta mare!Eu am noroc ca Liviu intelege de vorba buna de cele mai multe ori.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Eu folosesc santajul...
Am "noroc" ca DAvid e pasionat de trenul Thomas, si asa...daca nu se "supune" de obicei ii spun ca ii confisc trenurile cu Thomas si cedeaza...Sau ii spun ca obiectul respectiv e stricat...de obicei tine si nu ne face pb...dar daca gaseste ceva in magazin care sa il aiba pe Thomas...atunci e mai dificil...
Dar tot asa...il santajam...daca esti cuminte, poate data viitoare cumparam un tren mare...mare...si asa ne descucam

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Buna dimineata si de la noi...
Inca o zi frumoasa...de cand am venit aici a plouat o singura zi si atunci 1 minut...sau cam asa ceva...mi-e dor de o ploaie urata!!!! hihi...
Am pus cateva poze noi mai la sf albumului (nu cu babe, dar am sa le fotografiez si pe ele cu orice risc...ca prea ma distrez singura) cu niste imagini (foto din masina) din Hollywood (florida, nu california) oraselul in care locuim...

Si David tuseste sec cand se trezeste, dar ma gandesc ca din cauza aerului conditionat care e peste tot...in casa, in masina, in magazine (Daca ar putea pune si pe strazi nu ma indoiesc ca ar pune)
DAr cred ca aici copiii nu racesc...ca nu au de la ce...vreme schimbatoare nu este, frig nici atat...toti virusii la plaja in vacanta!!!!


Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

am uitat linkul
http://community.webshots.com/album/548753817UdaYvl

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Sinzi, am vazut pozele, foarte frumoase sunt!Si DAvid arata foarte bine, cred ca deja nu iti mai faci probleme cu mancarea.Sa pui si poze cu babele sa ne distram si noi !


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput