Copilasi din 2002 (22)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisia spune:

Buna, fetelor.
Multa sanatate Lucia pt Liviu!
Din pacate vestile mele nu sunt bune: nu e sarcina, tocmai ce-au venit rushii...Asta e...poate altadata...
Ne mai auzim.
Pupici si sanatate maxima!


Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002):
http://community.webshots.com/user/iulianicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Multumesc fetelor de urari!Sinzi, nu mai pune si tu paie pe foc. A inceput marti cu dureri de burtica si diaree, i-am dat regim 3 zile, a 4 zi i-am dat si supa de vita si cereale de bb cu orez dar fara lapte insa fierte cu putin zahar. L-a luat din nou. Azi are o saptamana si nu ma mai risc sa ma abat in nici un fel de la regim.Nicoleta multumesc mult, ne-a dat medicul. E a 3a zi de Ecoflorina.Crisia imi pare rau ca ti-ai stricat bucuria. Lasa ca mai e timp, si in curand poate ne anunti si de bb2. Bafta mare!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Lucia...la noi tine cu abaterile...chiar daca mai face moale...macar mananca...Si am observat ca in tot atatea zile se "drege" ca si cu regim...numai ca mananca mai bine!!!
Acum fiecare organism e diferit...
DAvid slabeste foarte repede foarte mult, si de asta nu risc nimic...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Sinzi eu mai cred ca depinde si de cat de serioasa e problema si mai ales de ce natura e.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Lucia, noi am luat "tzeapa" la un an, cand a avut o pb foarte serioasa din cauza unui vaccin, si ca "efecte secundare" au fost voma si diareea...
Si atunci am ascultat de sfaturi si l-am tinut la regim...si nu manca nimic, si avea scaune intr-o fericire...parca se topea ... a scazut in greutate cred ca mai mult de 2 kg (cand nu am mai rezistat sa il mai cantaresc)!
2 saptamani am suferit asa, apoi i-am dat sa manance ce a vrut...si asa si-a revenit...(dar dupa boala aia nici acum nu a recuperat...)
Si tare rau imi pare de greselile care le-am facut atunci si s-a dezechilibrat asa rau...
Asa ca acum, ascult de instictele lui...(nu ii dau pizza sau prajeli) dar ii dau sa pape cam orice...si multe lichide...sau bauturi rehidratante!!!

In alta ordine de idei...se pare ca i-am gasit si noi gradinita lui David...dar nu stiu daca vom avea loc acum, sau de abia la vara...
Oricum mai caut!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Bafta mare cu gradinita!!!!!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sa va povestesc: Stefan s-a trezit plangand azi-noapte... Nu imi spune de ce. Oare viseaza urat? Ce lipsa in organism da cosmaruri? Calciul? Eu de o luna si ceva nu ii mai dau Vigantolleten. Si nici Ca. Sa fie o problema? Ce ma sfatuiti?
Nicoleta
Voi cum le dati Calciu? Le mai dati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nicoleta eu nu am mai auzit de o legatura intre visatul urat si lipsa de vitamine sau alte chestii in organism. Poate fi ceva care l-a afectat usor psihic in timpul zilei. Eu ii dau si luna asta vigantoletten, calciu nu i-am mai dat din cauza regimului, sa nu avem iar probleme cu diareea.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Lucia, de cat e Vigantoletten? Noua ne-a recomandat de 1000, mi se pare mult, mai ales ca acum a mai venit si soarele... Sa-i fac niste analize?
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Vigantoletten e tot de 1000. Eu zic ca al meu nu sta prea mult pe afara la soare, asa ca trebuie dat si luna asta. De fapt asa mi-a zis medicul, toate lunile cu R adica septembrie-aprilie.Analize zic eu ca e cazul sa faci doar daca: e apatic, palid, nu mananca, il doare burtica, se simte rau sau altele de genul asta.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput