Copilasi din 2002 (22)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Noua ne priieste viata la hotel...micul dejun la pat, altcineva ne face patul si da cu aspiratorul...dimineata micul dejun in camera, la pranz de obicei merg cu David la chunk e cheese - e un loc super de joaca pt copii cu tobogane si jocuri electronice (tren electric pe care il dirijeaza ei, basket, o bicicleta cu baloane si cand dai din pedale se ridica, masinute si tot felul de alte jocuri) si mancare e f buna...si seara iesim toti trei la un restaurat...Nu e rau...

Si eu vreau sa incepem un sport cu David, in mai (pe la sfarsit) incep curusrile de inot si vreau sa il inscriu...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dragele mele!
Noi ne-am intors acum de la petrecerea prietenului sau: Florin, ieri a implinit 4 ani! A fost atat de incantat, numai impreuna erau, toata lumea era a lor. E cel mai "adevarat" prieten, si la camin sunt nedezlipiti, si ma bucur ca s-au simtit bine. Am fost la un loc de joaca de aici, din Suceava, super fain, cu de toate, ce mai: s-au destrabalat asa cum vroiau!
Cred ca daca mai zabovesc aici il gasesc dormind!
De azi ii dau Sinupret, ne-a recomandat dr. si sper sa scapam definitiv de cauza tusei care il incearca de duminica!
Criq, la fel zic si eu dar ce te faci ca la biserica nu mai merge popica si nu mai are rabdare ca la 2 ani?! Dupa 10 minute: "hai mami afara sa ne jucam!" deja stie ce e acolo! Mai trebuie sa mergem la bica sa mai lucreze ea!
Va pupam pe toti, ne cheama datoriile! Tina, hai sa cumparam picaturi de energie... greu de rezistat cu astia mici!
Un weekend fain, Elena si George

Mami ”www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George” (6.09.2002)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii minunii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:

Buna seara!
Am zis sa va salut inaite de culcare.
Noi am stat pe afara toata ziua, ne-am bucurat de vremea frumoasa. Ana s-a jucat si a alergat mai mereu asa ca a ajuns acasa murdarica ca un purcelus. Acum, dupa baita, se pregateste de culcare dar mai urmareste totusi un episod cu Tom si Jerry.
Hellene - merci, din pacate nu am reusit sa dam decat partea practica, testul online s-a amanat pe marti.
Cateodata ii spun Anei "Mutulica" pentru ca nu vrea sa vorbeasca niciodata cand ne intalnim cu vreo cunostinta prin oras, ia pozitia ghiocel(cu capul in jos,barbia in piept si nu scoate un sunet). Asta pana pleaca persoana respectiva apoi isi revine.
De cele mai multe ori discutia pe care o avem cand o iau de la camin decurge cam asa:
- Cum a fost la camin?Ce ai facut?Ce ai invatat?- Bine. M-am jucat.Nimic
- Ce ai mancat azi? -Nu stiu. Nu ai citit? (este afisat meniul )
Cam "zgarcita "
Alta data ii turuie gurita de nu stiu cum sa o opresc. Iar in timp ce se joaca la ea in camera povesteste ceea ce s-a intamplat peste zi...

Tina - nu am inscris-o deocamdata la nici un curs. I-am propus dar nu a vrut(dans).Din pacate nici oferta nu e cine stie ce...

O saptamana plina de bucurii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia spune:

Buna!
Iulia merge in continuare la gradinita, tot greu cu mancatul, dar sper sa-si dea drumul in cele din urma. Se pregatesc acum de serbare, abia astept s-o vad Tot nu spune ce face la gradinita, tot ceva de genul: - Ce-ai facut la gradinita? - Bine. - Ai dansat? -Da. - Ai mancat? ...liniste totala... si rade intr-o parte, asa ca smecheritza M-am hotarat sa nu ma mai stresez.
Alta veste: este posibil sa fie pe drum bebe 2, inca nu sunt 100% sigura, voi afla exact la sfarsitul saptamanii, cand iau rezultatul de la beta Hcg. Va tin la curent.
Cam atat, va doresc o saptamana excelenta.


Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002):
http://community.webshots.com/user/iulianicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Sunt o mamica ramasa singura la "Copilasi de ian-febr 2003"... Sinzi ce mai da pe acolo din cand in cand... Oricum, din lipsa de actiune la subiectul respectiv, m-am gandit sa vin si eu aici, va si citesc de ceva timp...
Ma primiti?
Stefan, baietelul meu, este nascut pe 27.01.2003. Merge la gradi si are si un an de cresa la activ.
Mai povestim, daca gasim doritori.
O zi buna.
Nicoleta si Stefan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

salutare!am inregistrat o noua vistorie: am reusit sa o fac pe andra sa manance capsuni crude. Problema de fapt la ea nu e ca e mofturoasa ci ca nu vrea sa incerce lucruri noi, si daca i se pun epata pe ceva nu mananca nici sa o pici cu ceara. Bine'nteles ca dupa ce a gustat s-a schimbat treaba.
Azi am tras o sperieturica: a sunat educatoarea ca Andra s-a jucat cu o fetita si si- sucit mana, sa o ducem la dr. ca o doare etc.etc. s-a dus sotzu si astept sa ma sune acuma dar el zice ca andra e bine mersi, n-are nica. Si alea imediat suna daca vad ca nu se potoleste copilul imediat. Si cum andra e o plangacioasa...
Mda, alta veste e ca incep sa-mi caut de lucru part-time ca nu merge asa, parca suntem cai de curse iar timp de copii mai deloc. Sper sa gasesc in viitorul apropiat...
O zi buna! la noi ploua:((((((

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

nicoleta bine ai venit!te asteptam cu povesti.cand am vazut ca esti din bv m-am bucurat ca poate mai povestesti si mie de orasul meu drag.
tina daca la voi ploua de data asta la noi e foarte frumos afara.
cris1902 candva si mariuca a avut porecla asta..hihi
crisia asteptam vesti bune!!
va pup!

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

crisia, asteptam vesti bune!
nicoleta, bine ai venit!

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by criss1902



Alina - cum te-ai descurcat cu tortul pentru Marie? Pe cand poze?
Ana nu prea vrea sa vorbeasca la telefon cand o cauta cineva(adica bunicii).In schimb vorbeste la telefonul de jucarie cu oricine:bunici, colegi, verisoare....



Criss


Cristina,
Citeva poze am pus aici.Cu tortul m-am descurcat binisor,m-a ajutat de minune si copilul .Intrebam de vorbit la telefon pt ca nici Marie nu are chef,indiferent cine o suna,am tras concluzia ca nu-i place...Oho,ca sa vorbeasca cu bunicii trebuie sa-i promit ceva,eventual un plus de 20 minute la desene animate .Cu telefonul de jucarie vorbeste si ea .
M-am uitat si eu la pozele vostre,Ana este tare dragalasa,eu va stiu pe voi si mi se pare ca ea seamana cu amindoi.
Verisoarele din poze sunt fetele sorei tale?Mama mia,daca daaa,inseamna ca a fost harnica,nu gluma.

Vorbeati de mincaruri preferate.Fiica-mea raspunde invariabil "piure de cartofi cu pui",asta e mincarea care "merge"oricind dar nu pot sa ma pling,maninca variat si echilibrat,Doamne ajuta.

Vad ca nici un copil nu se omoara cu povestitul de la gradinita .Normal,si la noi la fel!Eu aflu frecvent de la alte mamici si de la educatoare ce-i acolo.Parca anul trecut cind era la alta gradinita pt copii mai mici,povestea mult mai multe...

Vorbeati de cursuri.Nici Marie nu merge deocamdata dar va merge in viitorul apropiat.Ei ii place tare mult sa deseneze,o face chiar f frumos si peste virsta ei asa ca la indemnul educatoarei am inceput sa-i cautam un curs adecvat.Oricum oferta e ff mare.


Aici e o vreme taaare urita,frig(cam 6 grade)si ploua.Si ieri a plouat continuu.Cica toata saptamina va fi asa .

Mai sarbatoreste cineva si Pastele catolic?Aici e mare agitatie mare,incep concediile de Paste,vineri si luni e liber.Inca nu am batut in cuie programul dar am vrea sa mergem duminica la ZOO,e program fain pt copilasi,se cauta surprize dulci si oua de cioco(ascund astia peste 10000 de oua).Aici o vizita la ZOO se intinde pe o zi intreaga sau minim 6 ore.

Va pup cu drag,
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

gata, am aflat si raspunsul, n-are cupilu nica, educatoarea aia e tare panicarda... in schimb Andra a adormit bustean, am vb cu tati si a zis ca a cazut lata, cred ca de fapt asta era problema, era obosita si plangacioasa si tot zicea ca o odare mana dar de fapt ea voia sa doarma.


apai daca va uitati in pozele Alinei o vedeti si pe andra, una ciufulita cu rochita de blugi:) Patrick vad ca n-a iesit in poze:)


cu telefonul: daca o scap pe andra la telefon cu bunica-sa apai sa te tii ca sta si juma de ora, pe ceas! Si ii canta, ii povesteste, amesteca jumate germana jumate romaneste de-i spune bunica sa-i spuna pe romaneste ca ea nu pricepe... Ieri a vb cu bunicu si a intrebat-o bunicu cand mai vine in Romania, la care Andra i-a raspuns: da' am fost!! mai tii minte? am fost cu mami, cu tati , cu Patrick si cu masina la tine! mai tii minte?? Noi ne pocneam de ras:)

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput