Cluj rulz! (41)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns svety spune:


Am venit sa ma confesez

... noi suntem o familie de metalisti. Acu ne uitam la Rock Star (stupid film), dar mi-am amintit vremurile tineretii mele. Eu eram cu Guns'n'Roses. Eram fanatik. Intr-a VIII-a mi-am gaurit urechea sa-mi pun cercel ca Axl. Am facut mai multe da va las in suspans ca dupa aia nu ma mai iubiti.

Nici Mihai nu era mai prejos. El era fan Metallica. A fost si la concert in Bucuresti la ei. Nu stiu daca va vine sa credeti - cele care l-ati vazut acum - dar a avut plete, blugi taiati si geaca cu mansete roase-n cot.



...apoi in liceu am picat in extaz dupa The Doors si cred ca m-am dilit luand-o pe urmele lui Morrison sa vad cum a fost el. Atunci a fost apogeul fanatismului. Dar nu m-am drogat niciodata. Din contra eram . Scriam niste eseuri dramatice inspirate din Cioran, citeam Verlain si Arthur Rimbaud. Astia sunt si acum preferatii mei.

Acu-s cuminte.

mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Am uitat sa va zic ceva. Cartea mea preferata este PORTRETUL LUI DORIAN GREY. Am gasit-o in Cluj, la anticariat, in editie veche (1921) si vanzatoarea nici nu stia ce vreau de la cartea aia. Era vreo 10000. Pana in ziua de azi ma fascineaza portretel de ficiori, genul celor din galeriile Tretiakov, ca-l caut pe Dorian Grey.

Ce-mi veni? Am gasit o pictura cu Rimbaud si mi-am amintit...

...ce zic fetele astea? dilita rau Svetlana, o fi din cauza

mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Hielau!

Sunt in mare graba! Abia am terminat de facut bagajul. Am intrat sa vad ce faceti si am observat ca Oana mi-a trimis mail cu poze, asa ca nu am putut sa nu le dau jos ca sa le faca maine sotiorul.
Asa ca, Oana, te rog sa apreciezi gestul

Tatiana, iti trimit mail; si daca vrei pun si in albumul comun poza, dar nu azi, ok? Cand revin in "patrie".

Roxana, soro, ce-i cu tine??? Si tu te dai lovita intr-o aripa ca si Florina??? Daca da, io imi dau demisia!!!

Cristiana .

Restul fetelor, scuze ca nu va scriu personal, dar chiar vreau sa prind si eu 4 ore de somn! Cate un pt fiecare!

Ne "auzim" sambata!

Ps. Sa va intalniti maine, ca de nu pun pe voi!

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana_sim spune:

Buna dimineata!

Salut pe toata lumea si asa sa stiti ca am o saptaman de un total. Plec la Bucuresti pana miercurea viitoare, tineti-mi pumnii ca grele zile am pana sambata inclusiv!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi spune:


chiar daca nu s-a anuntat lumea eu va astept.
daca vreti si puteti sinteti bine venite. ramine aceasi ora 18.00 iar pentru cine nu stie adresa dau info la tel. 0744 692369 (ca cine stie cum mai apucam sa dam pm-uri).

o zi buna si copii cuminti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

neata

Svety, musai sa-ti zic ca si noi suntem metalisti convinsi, si ca eu am fost indragostita de Axl Rose.si ne-am uitat la Rockstar aseara.
si marele regret si singurul al meu de pana acum e ca nu am participat la un concert rock adevarat dar sper ca nu e timpul pierdut.
in liceu aveam postere cu Axl in toata casa si plangeam cu sughituri pe November Rain.am toate albumele lor.dar ma gandesc acum la rece ce looser perfect e Axl, cum s-a adancit in droguri si porcarii.
stii ca restul trupei au un nou solist si trupa?
iar baladele metal sunt innebunitoare, as asculta Halloween in disperare.

gata , sa revin la realitate, da m-am vazut pe mine in ce ai scris.

fetelor am luat eu raceala gagalicii care e bine.deci din pacate nu venim azi , multumim Oana de invitatie.

Mariana sa ai spor in calatorie!

Erika si eu sunt paranoica cu febra acuma , noroc ca am termometru de ureche usor de utilizat.

Simona, succese si putere de munca!

multumesc la toate de gandurile frumoase si va pup


Cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si 8 luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

la mare 2005 http://www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0
nasterea papusii :http://www.desprecopii.com/info.asp?id=531

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

fetelor,
Tatiana,mutumim de gandurile frumoase...ti-am admirat din nou copilasii,Clara ,o frumoasa,cu ochisorii aia frumosi ,albastri(culoarea mea preferata),iar pentru gemeni...nu am cuvinte,iti vine sa-i papi,niste ingerasi.Felicitari!.Ai intrebat de lego:nu e de unde ai zis tu,dar e mare intr-adevar...are 500 bucati.
Corina,ce mica e lumea,nu?Imi pare bine ca m-ai recunoscut,eu inca nu pot sa-mi dau seama ,in album ai doar o singura poza in care nu te vad tare bine,poza cu Alex in rotobil ,cu tricoul de la Steaua e bestiala
Daniela B oca,noi mergem de obicei in Calvaria ,in parc sau la bisericuta greco -catolica.
Revin mai tarziu ,,,mi se trezeste mamaruta

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Mariana, soro nu-ti da demisia. Nu ma dau chiar lovita, da n-am net acasa de 2 zile si de la job stii cum e, ti-am zis. In plus e o perioada nebuna, vreau sa uit ca am intrat si acum. Scriu mai mult cand am timp. Va pe toate

PS Vreau motivare si saptamana viitoare, ca v-am zis, merg in concediu, la schi, in Austria. Vineri plec. Voi face si shopping therapy

Hai, mai pove...btw...mi-a facut si Serban febra 40 asta noapte dar a scazut imediat cu Nurofen...azi merem la doctor sa vedem de ce..ori canini ori rosu in gat...


Roxa-boxa!



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Eu am mai fost azi la interviuri pentru bona.
Am gasit ceva dar nu mai zic nimic pana nu trece macar o saptamana.



Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Roxa, suuper, distractie placuta!sanatate lu Serbanicu!mi s-a confirmat ca bantuie viroza asta cu febra f mare:(

si noi plecam peste 2 saptamani in we la Roma.chiar ma gandeam cu groaza ca puteam fi plecati in unul din ultimele week-end-uri cand a bolit micutza si cred ca am si dadeam pe lampa.

Stanca pe cand trebuie sa-ti tinem pumnii?

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si 8 luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

la mare 2005 http://www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0
nasterea papusii :http://www.desprecopii.com/info.asp?id=531

Mergi la inceput