Cluj rulz! (41)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Daniela, din pacate la singura bijuterie de vis-a-vis de Central la care am intrebat au zis ca nu au verighete, probabil nu mai aduc. Acum, nu conteaza asa de mult pretul (adica no, nici sa nu fie exagerat, ca nici n-am da 10 mil pe verighete) cat conteaza sa iasa bine, de aceea am cerut referinte.

tuchi, tinem pumnii sa gasesti un job bun, care sa-ti placa si sa fie si bine platit!

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Oana succes la cautari!
Am concediat-o pe tanti pentru ca la prima intalnire nu putzea iar ieri era ca o scrumiera.Apoi am sunat niste cunostinte comune ca sa intreb de ea fara sa stie de ce am nevoie.In plus il agita pe Razvan ca se joaca foaaaaaaaaaaaarte mult cu el si zgomotos.Ieri a dormit 4 ore de amiaza.
Vreau sa am incredere(pe cat posibil) in persoana cu care sta Razvan.Sper sa gasesc pana la urma(desi cu paranoia mea e cam greu!)



Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Erika am scris in mesajul de mai sus de ce am concediat-o!
Chestia cu gasitul e nasoala.Eeu cred ca tine mai mult de noroc.La faza cu pretentiile eu zic ca la mine e paranoia!

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

salut fetele !!!

noi raportam ca suntem mai bine (nu indraznesc sa spun ca bine...cine stie ce se mai intampla),am avut un we. dragutz am fost prin padure desi nu a fost chiar asa cald Norbert cu tati in padure

Stanca iti tinem pumnii
si din curiozitate si eu vreau sa stiu de ce ai concediat-o pe tanti?...stii si eu am cautat bona...dar nu prea am gasit care sa corespunda sau oi fi io prea pretentioasa ?


Cristiana ce rau imi pare ca Thea a avut febra asa de mare...doar citind mi-a trecut un fior pe sira spinarii...eu am deja o mare problema cu febra...nu trec 10 min si il verific pe Norbert daca nu e fierbinte si noaptea ma trezesc de vreo 3 ori sa-l verific (asta din cauza imbolnivirilor lui dese din ultima vreme).
Stiu si cum e sa ii dai de toate si febra tot sa nu scada (atat ca noi din cauza convulsiilor febrile tre' sa luam un fenobarbital cand trece febra de 39).

si noi suntem fani Ped.3 , noi mergem la Dana Iacob dar am auzit numai lucruri bune despre sotii Farcau....si din fericire prescriu cu greu antibiotice...doar daca este cazul...

si precum v-am promis cateva poze din spitalul horror Contagioase
Norbert dormind
bazin WC
salteaua beahhhh!!!
dusul complect nefunctional

si acum sa va inveselesc totusi uite ce bine radem in seara de Revelion eu si Norbert
Norbert cu elasticul

va pup si sper sa am timp sa va mai scriu











mama de ingeras Norbert (07 dec 2003)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Danutza multumim de complimenteAsa rade cand il infasuram in prosop...dar atunci a adormit.

Stanca, imi pare rau de tanti, sau mai bine-zis imi pare rau ca nu ai gasit pe cineva potrivit. E greu. Eu o sa am noroc cu mama nasei lui Dani ca e bolnav de curata, gospodina desavarsita.

Cristiana, intotdeauna sa-i faci impachetari la febra mare. Mama la pediatrie asta facea primul lucru. Si cu cearceafuri ude, dar sa fie caldute, MARE ATENTIE! SA NU FIE RECI! Sa va faceti bine.

Creola, m-ai ucis cu prognoza ! Eu, ca una care iese zilnic afara, protestez! Nu prea am cu cine...Azi am iesit afara in trening si s-a starnit un vant, direct in fata carutului, pe Dani. Am disperat, ca manerul nu se schimba. Sunt plina de praf in cap.

mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Svety pana la urma tot se rezolva.Sper sa nu dureze pana la anul cand il duc la gradi

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:


In primul rand, multumim pentru gandurile bune! Din pacate, acesta-i sistemul sanitar si prea curand n-o sa se schimbe.

Cristiana, saracuta Thea, imi inchipui ce rau ii era. Multi sa se faca bine cat mai repede. Cred ca medicii se intalnesc cu atatea cazuri, de nu mai sunt impresionati de febra de 40. Noi ne dam peste cap ca copilul nostru sa fie bine si lor nici ca le pasa.

Alinutza, noi ne-am facut verighetele la bijuteria de care intrebi si suntem multumiti de ce-a iesit (model simplu, cu gravura pe mijloc).

Stanca, sambata trecuta eram si eu la plimbare, doar ca mai intram pe la magazine. Imi pare rau ca nu ne-am vazut. Cred si eu ca-i greu sa gasesti bona care sa-ti placa 100%. Si eu sunt pretentioasa in legatura cu persoanele care vin in contact cu copiii (in cazul meu e vorba de mama si de soacra) Le taxez ori de cate ori nu-mi place cum vorbesc sau se comporta - mai ales pe soacra-mea . Mult succes la interventie, o sa vezi ca va fi bine!

Creola, sper sa fi fost o gluma proasta a meteorologilor. Vreau soare!!! Multa sanatate Mariei, sa scape repede de bubite. E tare frumoasa si ce lego mare aveti (de la lego-land?) .

Tuchi, multa bafta in gasirea unui job bun - din toate punctele de vedere.

Erica, ai facut niste poze la spital care ar trebui s-ajunga pe mainile "inspectorului Piedone". Pacat ca e vorba de institutie de stat. Ma bucur ca Norbert e mai bine.

Mariana, drum bun la Bucuresti! Tot am vrut sa te rog sa-mi trimiti poza (cu 8 martie) pe mail (tatianagut@yahoo.com) sau s-o pui in albumul comun.







Tatiana si
Clara Maria
(31 ian 2004) Album 1 Album 2 Album 3 Copilasi ian-feb2004
Daniel Cornel si Eduard Mihai (09 dec 2005) album NOUwww.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">Mamici ian-febr 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steaua spune:

Am mai scris un mesaj pe care l- am vazut postat si amu....... nika. Ce s-o fi intamplat?
MARIANA, baftoi si tinem pumnii sa vii victorioasa de la capitala!
SVETY, is foarte ''invidioasa'' pe voi ! Noi ne chinuim de peste 1.5 luni sa ne iasa dintii si nik, in afara de febra, urlete prin somn, nu papa solid, maraiala. Sunt ffffff umflate gingiile .
Si Mariana s-a mirat cand le-a vazt (si ea are experienta)
STANCA, tinem pumnii pentru operatiunea laparoscopia si gasirea unei tanti ok. Io cred ca nu as gasi never- ever la cati pitici am pe creier.
OANA, spor la redactat siviuri si mai departe in gasire job.
CRISTIANA, sanatate Theiutei!
SIMONA, iti faci griji inutile legate de rh; no big problem.
DANA (CREOLA), am descoperit ceva interesant: AM FOST COLEGE DE LICEU!!!!!!!! Cred ca tu ai fost cu vero doi ani mai mare. Te- am vazut in parc, in Manastur, dar nu am indraznit sa te abordez, ca erai cu mai multe mamici. Cand am vazut pozele si id- ul mi-am dat seama ca nu m- am inselat.


Corina & Alex (11 iulie 2005)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Tatiana, multumesc frumos de raspuns!

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boca Daniela spune:


Creola , tu stai in Manastur?in ce parc iesi cu copilul, ca poate ne intalnim?Noi ne plimbam in parcul de la Minerva, langa McDonalds.

Raluca ce faci, cum stai cu aranjatul si curatenia?

Va pupa mami de Alex


Mergi la inceput