Clubul nurorilor (21)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Musai sa vi-l spun sa va distrati si voi putin, mai ales ca-l la "subect" :

Gheorghe merge spre casa in carutza, cu soacra-sa langa el. Incepe o ploaie cu tunete si fulgere.
La un moment dat trasneste in stanga carutzei. Gheorghe spune:
-No!
Trasneste in dreapta.
-No!
A treia oara o trasneste pe soacra-sa.
-No, ashe!

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

ALYNUTZA,
Sa va spun si eu unul:
Vine ginerele acasa, se duce val-vartej la socara-sa si ii spune: scuipa-ma! Asta face o fata..., ginerele din nou: Dar scuipa-ma odata! Soacra catre el: Dar cum sa-mi scuip ginerele, n u pot face asta! Dar, de ce tot insisti sa te scuip? Ginerele: Am fost la doctor si leacul pentru reumatismul meu este veninul de vipera.


va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

super fain cherry.

Mai, dar restul pe unde umblati?

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mama fetelor ce bine am dormit, demult n-am mai dormit la amiaz. Acu ma pregatesc sa merg cu Sara pana la dr si n-am nici un chef, ca afara e urat si frig :(

Tari bancurile, i le dau si sotului ca e mare amator:)

Alynutza nu ti-ar fi mai usor sa faci un drum la Bucuresti, sa mergi la magazinele de pe Lipscani sa vezi ce gasesti acolo? Eu tot de acolo mi-am luat rochia, plus ca daca vrei sa modifici ceva in maxim jumatate de ora e gata si nu e nevoie sa faci mai multe drumuri. Si sunt si foarte ieftine fata de ce gasesti in Cluj.

Marina scuze ca n-am dat nici un semn, dormeam:) Daca mai esti pe mess, vb cand ma intorc, mersi mult de ajutor

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Flavia, nu stiu ce sa zic, anul asta pe la toate saloanele din Cluj la care am fost n-am gasit nimic care sa-mi placa si sa aiba si ceva bleu (e musai sa aiba bleu, e culoarea preferata a lui iubi,mi se pare si tare potrivita combinatia de alb si bleu pentru o nunta si in plus i-am gasit si la iubi vestutza bleu) sau ce am gasit erau . Bucurestiul ar fi chiar ultima solutie, daca nu reusesc sa gasesc nimic nimicutza in Cluj, pentru ca ma gandesc cu groaza la oboseala drumului si cheltuieli si daca ma intorc tot cu buza umflata isterizez

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gata, fetele, eu am plecat, mergem la cumparaturi cu mama si cu soacra in Billa si Metro. Va si sa aveti o dupa-masa placuta!

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Alynutza sa aveti o seara faina. Intr-un fel ai dreptate, dar in altfel poate dc ai merge la Buc ai fi cu gandul impacat ca ai incercat si posibilitatea asta, chiar daca nu gasesti.

fetelor, ca azi iar sunt full pana diseara, musafiri, iesiri in orash..., nici la dr n-am mai ajuns ca doar ce s-a trezit Sara.
O seara faina tuturor

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

quote:

fetelor, ca azi iar sunt full pana diseara, musafiri, iesiri in orash..., nici la dr n-am mai ajuns ca doar ce s-a trezit Sara.
O seara faina tuturor

Flavia (sotie si mamica fericita)



distractie placuta Flavia

marinar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Buna, norici, scuze ca n-am facut prezenta, dar sunt la soacra-mea de ieri dupa-masa. Sunt tare suparata! A cazut, saraca si i s-a umflat genunchiul rau de tot, nu poate nici sa mearga. Am dormit la ea azi-noapte si acum tot de la ea va scriu. E in pat acum, incearca sa doarma putinm, ca n-a dormit toata noaptea ca lumea; am dormit cu ea in dormitor, sa o aud daca are nevoie de ceva, si toata noaptea a vorbit in somn, si a gemut si a oftat; si o doare rau de tot, i-am dat medicamente, a venit si sotul meu dimineata de a adus un "walker frame" si acum merge cu el, dar fara, nici gand! Astept sa se trezeasca sa-i fac ceva sa pape si deseara, pe cand imi vine sotziorul, comandam ceva. Ooofff! Si mai mult decat durerea de picior era afectata emotional, aseara era asa suparata ptr. ca nu putea nici la baie sa mearga si si-a cerut scuze de fiecare data cand m-a trezit ca are nevoie de ceva; i-am spus sa nu-si mai ceara scuze, sa-mi spuna doar ce are nevoie. Stiu ca e si tare orgolioasa, aseara s-a chinuit sa ajunga la baie, si nu l-a lasat pe sotul meu s-o ia in brate s-o duca.


Winners don't quit; quitters don't win.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mersi Marina, chiar ne-am distrat, ne-am mai usurat si buzunarele:)))

Nadia insanatosire grabnica si maxima soacrei tale. Chiar daca e orgolioasa, cred ca se bucura enorm ca va are alaturi si nu e singura. Felicitari pt ce faci pt ea, chiar daca nu ti-e usor

SunSmile te uiti la meci? Ca tu erai microbista si stelista:))

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput