Clubul nurorilor (21)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

quote:
Originally posted by impreuna

Raza, felicitari pt verighete, chiar ca "cadou" la pretul asta:) Sa le purtati sanatosi, bucurosi si dragastosi

Fetelor care sunteti in domeniu, stiti cumva dc pot recupera o casa pt care am facut act de mana de vanzare cumparare cu 2 martori, si proprietarul a murit? Asta a fost acu vre-o 15 ani, cativa ani am folosit-o noi, am platit taxele si impozitele, apoi fratele proprietarului a vandut-o altcuiva, dar tot fara acte ca nu avea nici un drept, nu era facuta nici succesiunea.


Flavia (sotie si mamica fericita)



Flavia de ce nu mergi la un notar????
Eu nu vreau sa-mi dau cu parerea pt ca nu am actele in fata, etc, etc. Dar sa mergi la notar cred ca e cea mai buna solutie. Nu cred ca ar costa fff mult o consultatie. Succes

marinar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

'Neatza fetelor.

Raza, felicitari pentru verighete, sa le purtati sanatosi si fericiti toata viata.

Cherry, n-am reusit sa vad rochitza, insa am descoperit ca tot raul spre bine, am trecut totusi pe acolo ieri si am vazut ca lasase tanti un biletzel ca-i dupa marfa... asa ca poate mai aduce niste modele noi .

Cami, dar de ce trebuie sa renuntzati la apartament? Nu se poate gasi o solutie ca sa-l pastrati?

Fetelor, dau de azi: ieri si-a semnat iubi actul aditional pentru promovare! Deocamdata a promovat doar cu titulatura, dar din 1 aprilie isi intra in drepturi. Sunt tare mandra de el .

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Flavia batranul de la care ati luat voi casa nu avea copii??

marinar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Salutare dragelor!
Alynutza,avem nevoie de o locuinta mai mare,ap. nostru are doar doua camere iar una a ocupat-o scorpia,zice ca daca vrea poate sa o incuie sa nu mai intre copiii in acea camera...e o scorpie!Noi ne facusem planuri sa cumparam mobila pt. copii iar din vara sa-i mut pe copii in acea camera si sa scot patutul lui Mihai dar scorpia nici nu vrea sa auda...ea vrea patu' ei mare si vechi si vrea sa stea singura in camera...abia il accepta pe Mihai sa doarma noaptea,oricum ea este plecata in timpul zilei!Ma dispera femeia asta,numai probleme ne-a facut de cand o stiu...
Parca vad ca se opune si cand o sa vindem,de-asta nu prea vrem sa stie dar cred ca este nevoie sa semneze ca renunta la clauza...altfel nu cumpara nimeni un apartament cu acea clauza,cine ar vrea sa-si ia belea pe cap...noi l-am da cu tot cu scorpie dar nu cred sa o vrea cineva iar cine o vrea nu are bani sa cumpere cu totul...!O sa avem de tras...nimic nu-i simplu cand e scorpia implicata!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Raza,felicitari pt. verighete,sa le stapaniti sanatosi pana la adanci batraneti!
Alynitza,sa-ti traiasca sotu' si felicitari pt. promovare!
Flavia,eu cred ca-ti trebuie si un avocat bun,daca aduci martori ca a avut loc vanzare-cumparare si mai ai chitantele ca ati platit impozitul si ati intretinut locuinta iar batranul nu a avut urmasi...cred ca aveti sanse sa castigati casa!Bafta si nu te lasa,ar fi pacat sa nu te interesezi!
bolnavioarele...vedeti ca este si un sirop din plante de la dr. MOM,este f. bun si nu e scump,vreo 70000 lei!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Cami, ar fi o chestie faina o casa mai mare, iti zic eu ca te simiti bine cand ai mai mult spatiu, insa chiar ca e nasoala faza cu scorpia, ar fi super daca ati reusi sa scapati de ea... Oare n-ati putea face o smecherie, sa o determinati sa semneze renuntzarea la clauza, vindeti apartamentul si cand il luati pe cel nou sa nu mai aiba nici un drept de uzufruct?

Daca dau azi de cumnata-mea o intreb ce se poate face. (valabil si pt Flavia)

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mersi Marina si Cami de raspunsuri, stati asa ca datele se schimba:) N-am stiut eu prea multe, i-am sunat pe bunici sa ma lamureasca, de fapt casa e cumparata de ei pt noi, o casa la munte unde ne petreceam vacantele.

Deci: un batran avea 2 copii:) Unuia i-a lasat casa, altuia pamantul (nu pe care e casa, altul) dar a murit si nu a mai apucat sa faca succesiunea. De la cel caruia i-a lasat casa noi am cumparat-o si am asteptat succesiunea pt a o intabula. Dupa ce au facut succesiunea (dupa cativa ani buni) a pretins sa ii mai platim o data casa pt a ne face actele, ai mei n-au mai vrut si atunci el a vandut-o altcuiva, dar tot fara acte. Deci proprietarul de drept este cel de la care am cumparat noi casa.

Alynutza felicitari pt promovarea sotului, sa dati de baut:)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Flavia, tare imbarligata povestea asta cu casa. Nu ma pricep eu, dar daca aveti acte/martori sa dovediti ca i-ati platit banii pe casa cum vi-i mai cere inca o data? De baut sigur ca dam, numai sa se imbuneze vremea asta naspa si iesim undeva.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Si eu pe aici!
Flavia, este valabila si chitanta de mana, dar cel mai bine discuti cu un avocat sau un notar, sa-ti explice exact cum sta treaba. si succes!

Cami, mari probleme ai din cauza scorpiei. Nu aveti cum sa o faceti sa renunte la clauza? Nu aveti cum sa-i luati o garsoniera, sa va lase drakului in pace? Mama, as pe femeia asta, chiar nu se gandeste decat la ea? si noroc in rezolvarea acestor probleme

Alynutza, o sa ai cea mai frumoasa rochie de mireasa, avand in vedere ca astepti asa mult, o sa merite.

Razuca, felicitari pentru verighete, sa le stapaniti sanatosi si sa le purtati 100 de ani!

Marina, sanatate multa, ai grija de tine, sa te faci bine repede!

Andreea, incearca sa bei lapte cald, nu fierbinte,cu galbenus de ou(pui un galbenus de oufrecat cu zahar sau miere,intr-o cana cu lapte). Asta ne dadea mama sa bem cand eram mici si chiar avea efect. Nu am mai incercat, pentru ca mie nu-mi place gustul. Poti incerca. Sa te faci bine!

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

cherry, mersi tare mult de incurajari , adevarul e ca incep sa fiu disperata la faza cu rochitza. Anul trecut am gasit una si credeam ca am scapat de orice bataie de cap, asta pana mi-a cerut tanti un pret pe ea dublu fata de anul trecut, asta in conditiile in care la alte magazine n-am observat sa existe asemenea scumpiri. O prietena de-a mea din Bucuresti (de altfel, una din domnisoarele de onoare) mi-a spus sa merg acolo sa o fac la comanda, ca are ea o croitoreasa grozava, insa ar trebui sa fac 3 drumuri pana la Bucuresti pentru asta, adaugat la costul rochitzei ar fi prea mult . Oricum va tin la curent cu achizitiile .

Andreea, sa stii ca si eu am auzit de lapte caldutz cu miere si galbenus de ou ca remediu pentru gat. In plus, eu sug Halls cu lamaie si miere. Sanatate!

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput