parinti de copii cu SD 5

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Adevarat a inviat!
Noi ne-am intors de la Tg.Mures cu vesti ffff proaste pt noi si pentru Andrei-Bogdan.Dar sper sa se rezolve bine totul.
Paula ,eu ti-am trimis felicitarea si am trimis mail-uri la cei la care am avut adrese cu adresa de aici.Sper sa intre mai multi.
Sunt Cristina de pe forumul cu sd.Nu am putut sa ma inregistrez cu acelasi nume-sunt mama lui Andrei - Bogdan(1 an si 1 luna).

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor
si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de
mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo64 spune:

Multumesc Paula pt. felicitare.M-am bucurat ca nu m-ai uitat, desi eu nu ti-am mai scris de foarte mult timp..........am fost foarte ocupataVreau sa-ti spun sa nu renunti sa o inscrii pa Alexa la o gradinita normala. Medicul neuropsiholog care o tina pe Ana sub observatie mi-a spus ca ei sunt la varsta la care imita pe cei din jur, asa ca e mai bine sa imite un copil normal decat pe unul care are la randul lui un handicap. Ana este la o gradinita normala(in grupa mica desi are 5 ani), dar cel putin sunt fericita ca tine pasul cu ei si a invatat foarte multe(acum invata engleza si numara, stie foarte multe cuvinte)Se descurca atat de bine incat multi parinti nu si-au dat seama ca ea este deosebita de ceilalti copii.De aproximativ 2 luni mai are o colega de grupa cu SD, iar mamica acestei fetite este uimita de progresele pe care le-a facut fetita de cand este la aceasta gradinita(este o gradinita particulara, dar este sponsorizata de cineva, asa ca taxele nu sunt foarte mari).
Ce ma deranjeaza este ca nu gasesc un logoped in tot CLUJUL, nu stiu unde sa-l caut. Cea care a lucrat cu Ana s-a apucat de afaceri,asa ca nu mai am logoped la ea. Daca stie cineva ceva, va rog HELP!!!!!


dodo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Dodo, ce ma bucur ca nu ne-ai uitat nici tu pe noi. Eu ti-am mai scris dar daca nu mi-ai raspuns nu am mai incercat. Daca vrei te pun in legaturi cu alti parinti din Cluj si poate te ajuta ei. Sau intreaba la primarie la biroul unde se ocupa de persoanele cu H, ei cunosc siguri ce logopezi sunt in Cluj si ce nu. Ma bucur sa aud ca este bine printesa si ca are o evolutie atat de buna. Poate asa vor prinde si alti parinti curaj si vor duce copii la gradi normale, scoli....
Va pupic, revin daca pot sa pun poze din nou azi.




Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Am pus poze la aprilie 2006 si Paste 2006(in Alexa). Sper sa va placa, sa nu ma intrebati de ce este julita Alexa.....este pt. prima data cand am copilul julit???



Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Am uitat sa va spun ca Alexa a spus MAMA. A fost superb, mi-au dat lacrimile, acum la 2 ani si 3 luni....Nu mai vrea sa repete si acum astept sa aud pt. a doua oara.
Astazi stam in casa, nu avem bona...e bolnava si ne vom chinui sa supravietuim prin joaca, filme si desenat.








Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Dodo am dat de stire si astept sa-mi raspunda dca sa-ti dau adresele lor sau nu, sau poate iti raspuns aici. Poate raspund si alti parinti la problema ta...
Pupici si Doamne ajuta sa dai peste omul potrivit la momentul potrivit.



Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo64 spune:

Paula, Ana a inceput sa spuna primele cuvinte distincte pe la 3 ani. Si acum mi-e dor cate o data de acele zile. Ii turuie gurita si mai ales ii place sa cinte si sa danseze toata ziua. Cred ca nu este melodie pe Atomic TV pe care sa nu o stie. Acum sunt la serviciu, dar sper dupa-amiaza sa am timp sa pun niste poze cu ea. M-am uitat la cele ale puilor tai si sunt adorabili amindoi. Alexei ii sta bine julita,iar piciul este un dulce.... Va pupam pe toti

dodo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpioara spune:

Hristos a inviat!

Cristina, te rog mult, poti sa ne spui mai multe despre vizita la Targu-Mures...Ne gandeam sa mergem si noi acolo, te rog mult, poti sa revii cu detalii?

Multumesc mult,
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

mama.. ce de lume pe aici... bravo , paula ai revigorat topicul!

unde ati fost de paste? pare o bucatica de rai locul....imi place pozele acelea cand alexa baga mana-ntr-un castron, dupa salata, probabil... si cele in care e paul... bineinteles.. incearca deja sa stea in fundulet, vad...

ma bucur mult pt tine ca ai auzit de la aleza deja cuvantul mama... sacrificiul, munca ta pentru ea incep sa dea roade. si satisfactie e pe masura, nu? un pentru alexa... pentru asta... si un pentru paul, bineinteles

cristina: da.. si eu astept sa ne spui cate ceva .. ce mai faceti, de ce sunteti suparati...

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

am uitat sa va spun ca am fost astazi si-am vorbit cu logopedul lui fiu-meu... mi-a zs ca nu prea merita cheltuirea energiei copilului.. insensul ca ne chinuim sa-l invatam franceza acum..cand el abia stie romana... si apoi cand ne intoarcem in ro... nu va mai vorbi... as ca... am stat si m-am gandit... am plans,,, m-am zbuciumat. eu credeam ca venind aici o sa fac tot posibilul pt el... dar din pacate ... lucruriel stau destul de rau cu lb romana. intelege franceza.... dar cu romana a stagnat...offf

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput