Miresele anului 2006 (50)

Miresele anului 2006 (50) | Autor: elara

Link direct la acest mesaj


Veve m-a facut fara voia mea deschizatoare de nou capitol.

Listutza miresicilor (actualizata) este la pagina 4.

Dupa cum m-a rugat Krelia, am sters de aici listuza neactualizata si sper ca lucrurile s-au clarificat.


Hai sa va spun un banc:
(scuze ca sunt off topic da' eu nu m-am decis inca daca sa am sau nu marturii la nunta asa ca deocamdata doar va citesc fiindca nu am la ce-mi da cu parerea )

Hai sa va inveselesc nitzel:

O pereche tanara joaca golf. La o lovitura data de ea, mingea de golf sparge geamul unei case alaturata terenului de golf... Geamul se sfaramiteaza in mii de bucati... Tinerii constienti de greseala lor se duc imediat sa comunice proprietarului...
Suna la usa, dar nu raspunde nimeni. Atunci, ei intra in casa prin usa deschisa a terasei si vad langa geamul spart si o carafa sparta... Langa carafa sta un barbat bine cu un turban pe cap.
- Dumneavoastra santeti proprietarul? Intreaba sotul.
Barbatul ii priveste pe tineri nedumerit si dupa un timp raspunde ironic:
-Nu, eu am fost inchis 1000 de ani in aceasta carafa, dar cineva a spart geamul si carafa, cu o minge de golf si m-a eliberat.
La aceste cuvinte, sotului i s-a iluminat privirea, spunand:
- Asa deci, dumneavoastra sunteti spiritul din carafa?
- Corect, eu va indeplinesc doua dorinte voua si o a treia pentru mine.
- OK! se gandeste sotul si spune imediat prima dorinta:
- Super, deci eu vreau un salar lunar de 1.000.000 dolari, neimpozabil.
Spiritul raspunde
- S-a indeplinit! Si care ar fi a doua dorinta?
- Totdeauna sa avem cele mai bune mancaruri si bauturi fine, sa nu ne lipseasca nimic din casa!!
- Considerati si aceasta dorinta indeplinita... Si acuma dorinta mea, spune spiritul:
- De 1000 de ani nu am mai vazut o fiinta feminina. Deci, doresc sa ma culc cu nevasta ta.
Tinerii se supun si dupa cateva minute spiritul si femeia sunt In puternica activitate, timp in care sotul s-a intors pe terenul de golf si isi continua partida...
- Cati ani are sotul tau? o intreaba spiritul pe tanara femeie.
- 37! raspunde sotia, gafaind.
- Ciudat... la varsta lui mai crede in spirite?


Nunta noastra: 29 iulie 2006

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by ralu_trancu

[green]avand in vedere ca e singura soacra mica de la nunta aia, o sa fie garantat cea mai eleganta. asta era ideea. coana!!!

si nu stiu io atata gramatica ca sa spun daca e articulat au ba

hihihihi ce tare ai fost!!! bravos, ashea te vreau



No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rexanne spune:

Bey fetili mele, in primu' rand, vreau sa va urez la multi ani si tot ce va doriti, chiar daca cu intarziere!!!
O primavara plina de veselie!!!!
Eu 8 martie mi l-am petrecut in delegatie si seara in loc sa cinez in restaurant am cinat in avion...
Si stand numai cu iubi si cu sora lui nu am facut mucenici...da' vineri ma duc la mama la Moldovioara si ma asteapta cuneste mucenici uriasi cu multa miere deasupra si cu putintica nuca...asa...de control...
Oricum, ne-a adus o colega...sa-i dea DD sanatate...si din aia moldovenesti..si din aia muntenesti...
Soacra-mea face niste mucenici muntenesti foarte buni...
Si sa stitit ca in seara asta dau de , ca mi-a luat puiu disertatia la master!Ptiu! L-a terminat!!!
Hai va bubicesc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Pufdegugushtiuc...sau Mare shaf da' trib...acu vizionai si eu listuta aia de pe prima pagina si iote ce observai:

- furara beglivanii, hotzomanii biserica bre. Ramasa numai numele restaurantului langa numele meu. Apai se poate asa ceva?
Protestez !!!
Spune furaciosilor sa aduca biserica la loc!


17 iunie 2006
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Doamne sunt socata: tocmai anunta astia la TV ca a murit laura stoica intr-un accident de masina. Si tocmai ce reusise sa ramana insarcinata.....


briza_marii
ziua nuntii; una alta pt nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

ha?
unde, care cum?


quote:
Originally posted by briza_marii

Doamne sunt socata: tocmai anunta astia la TV ca a murit laura stoica intr-un accident de masina. Si tocmai ce reusise sa ramana insarcinata.....


briza_marii
ziua nuntii; una alta pt nunta




Poze vechi si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

offf. am vazut si eu acum pe realitatea.

Poze vechi si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Neatza fetelor
Am vazut si eu aseara pe OTV stirea despre Laura Stoica. Cel mai tare m-a socat cand o tipa de la o revista unde a dat un amplu interviu a spus ca era insarcinata in luna a 4-a si era foarte fericita. Urma ca anul asta sa se si casatoreasca.

17+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plici plici spune:

neata fetelor si de la mine.
trist ce s-a intamplat cu Laura Stoica. D-zeu s-o odihneasca!

eu trebuie s aplec acuma pana la munte si desi imi place sa conduc parca am asa o frica de toti ratatii astia de pe sosele!Of

In fine, va pup pe toate.

SUNSMILE, undeeeee esti bre, hai zii ceva prin orice mijloc de comunicare sa stau si eu linistita, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Neata si de la mine.
E groaznic ce s-a intamplat cu Laura Stoica, mai ales acum cand era gravida si urma sa se si casatoreasca dupa Paste.

Plici plici si eu plec la munte azi, dar mai pe seara

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Neata
incep prin a multumi printeselor mele, care si-au facut griji pt mine, care m-au sunat, au intrebat, au dat sms-uri.
Eu de aproape 48 de ore(din care am dormit 3) am fost "sechestrata" la unul din joburi. Nu pot spune mai mult(unii stiu de ce) DAR sunt fericita pentru ca am ajuns acolo unde mi-am dorit. Si simt ca nimic si nimeni nu poate sa-mi ia asta.
Apoi...Andreutza te pup si iti multumesc ca ai intrebat de mine. Felicitari pt carucior si patutz. Sa le stapaneasca BB sanatos iar voi sa fiti doi parinti fericiti si impliniti!
Pliciu mic ai grija cum mergi! Am incredere si in tine si in masina "lui tati". Te astept mai pe seara!
Cumatra si pe tine te pup si iti multumesc. Esti o fericita ca ai mancat mucenici. Eu nu am apucat si azi nu cred sa mai gasesc prin orash sa cumpar.
Trendu mamii...scuze pt "cancelu" de acum, tocmai scriam. Promit sa sun eu. Sunt ok, foarte obosita DAR foarte fericita pt ceea ce am "patit si realizat".
In alta ordine de idei..bravo Rapid. Fortza Steaua. Stiu ca puteti ma baieti. Dar o sa am grija sa va transmit personal asta, DESI stiu ca urmariti forumul(unii dintre voi).
Inchei prin a va ura un weekend placut celor cu care nu ma mai aud.
Va pup
P.s. Dumnezeu sa-ti odihneasca sufletul, Laura!

Mergi la inceput