Copii nascuti in 1999 ( 4 )

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

Cum e in vacanta?
La noi ieri a fost tare urat dar azi se pare ca macar nu va ploua. Asa ca iesim cu rolele. Tare greu merge cu echilibrul



Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.
"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

april, noi nu avem vacanta...

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

La noi vacanta tocmai s-a terminat! Azi copiii sunt "back in bussines" si eu la fel.

Si la noi a tot fost ploaie dar nu foarte frig (12-16 grade). Acum pare sa se indrepte dar nu stii niciodata...

Ieri am fost intr-o plimbare in Luxembourg, orasul (a fost zi libera, a doua zi de Paste catolic) si ne-a placut asa de mult! De fapt e putin caraghios pentru ca am mers 2 ore cu masina ca sa stam mai mult la un super loc de joaca decat sa ne plimbam prin oras. Eram la 2 pasi de centru cand am vazut din masina locul, cu un vapor de lemn urias, cu tot felul de jocuri, care de care mai deosebit si ingenios. De cand suntem plecati din tara am calatorit mult si oriunde am fost am cautat parcuri de distractii, jocuri, carusele si toate astea. Dar ce-am vazut ieri a fost mai frumos decat orice de pana acum. O fi Luxembourg o tarisoara minuscula dar e minunata. Trebuie sa uploadez niste fotografii si sa vi le arat.

April, nici Andrei nu le are cu echilibrul. Nu am reusit pana acum sa-l invatam nici sa mearga cu rolele si nici cu bicicleta cu 2 roti. Dar cred ca asta va fi prioritatea primaverii. Pe langa toate planurile cu casa cea noua. Suntem inca in faza de proceduri bancare si notariale, dar facem si noi planurile noastre, casa trebuie un pic renovata. Adica parchet, pereti zugraviti, de transformat un geam mare din living in usa care sa dea direct in gradina, de schimbat semineul, etc,etc. Sun cam multe de facut dar le-om face pe toate in functie de timp si de ce bani ne mai raman...

Pana una alta, o tot dam inainte cu AMR-ul, abia astept sa "scap" de ziua lui, ca numai despre asta vorbim.

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

pai cum asa Cristina???? Oana e la camin?
Nora, spor la lucru! ai nevoie! vara asta nu te plictisesti. Am auzit de frumusetea Luxembourg-ului. Asteptam poze.
Andrada nici rotitele ajutatoare de la bicicleta nu vrea sa le dam jos, fricoasa fricosilor

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.
"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

da din pacate... azi de dimineata erau 3 copii. Si eu o iau si tarziu, desi ar trebui sa ajung pana la 5 eu ajung la 17.30, cand ajung o gasesc singura pe acolo....

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Cristina, asa pateam si eu cu Andrada in gr. mica, cand o duceam la camin: o duceam prima si o aduceam ultima. Plangand o lasam, plangand o gaseam. Mai mult, era mai mult timp bolnava, asa ca trebuia sa-mi iau medicale peste medicale. Intr-un tarziu ne-am hotarat pt gradi, e program mai scurt, ii place, nu e nevoita sa doarma si sa manace (parca manca ceva!!!), doar ca a trebuit sa iau o bona. Dar sunt multumita ca e Andrada multumita si nu merge cu groaza. Si nici nu se mai raceste asa repede. Anul asta o singura zi a lipsit.

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.
"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:



pentru Mihaita, sa cresti mare si voios!



18.04.1999 - Mihaita - Alexandra "Serenity"



April, hai sa-ti povestesc cum a invatat Miruna sa-si tina echilibrul pe patine.
A intalnit un baietel de 7-8 ani la patinoar care s-a oferit sa-i dea lectii, m-a trimis pe mine la zid, sa nu-i urmaresc si uite asa de voie, de nevoie a trebuit sa-si dea interesul .
M-a costat un ceai fierbinte toata afacerea.
Eu cred ca trebuie sa-ti pui si tu role, sa exersati impreuna,eu oricum va tin pumnii!

Nora, AMR 2 zile (te mai fierb un pic si eu) si dupa aceea poti sa amenajezi casa, oricum e lucru mare ca ati gasit casa, restul se rezolva cu timpul.

Cristina, sper sa vina vacanta si la voi, eu am avut surpriza sa o gasesc pe Miruna vopsita toata ca un ou de Paste, amenajase impreuna cu colegii, ce-i drept mai multi la numar, coltul cu oua incondeiate, puisori, iepurasi s.a.m.d.

Stinu, fii tare si ajut-o atat cat poti pe prietena ta,ai o fetita scumpica foc si o mandrete de baiat.

Va las ca am febra musculara de cat a dansat fiica-mea azi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

18.04.1999 - Mihaita - Serenity


La multi ani sa cresti mare si sanatos!!!



www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

....5


www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput