Brailaaaaaa!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Neata fetelor!
Verodupa calculele mele azi este ziua ta.
La multi ani, sa fii iubita si sa ti se implineasca cele mai dragi vise!
Fetita mea are 1 an si 9 luni, am multe poze si cat de curand sper sa descarc cateva.
Oanaiti suntem alaturi si speram ca totul sa fie bine, nimic nu e mai de pret ca sanatatea. In ultimele zile am intalnit multe cazuri disperate si am inceput sa pretuiesc mai mult viata.
Haideti sa ne bucuram de primavara, de viata, de cei de langa noi!
Pupici si o zi minunata!

printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Buna dimineata , fetele

se pare ca vine primavara

Va doresc o saptamana plina de realizari.



Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Buna fetelor dragutelor! Se pare ca am scapat de iarna, daca ne luam dupa soarele de afara.
A inceput o noua saptamana. Spor la treaba si realizari pe masura!
Pupici!

printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Dar pe unde umblati fetelor? A venit primavara si va plimbati mai mult pe afara? Dar poate totusi ne mai gasim si pe aici.
Am mai vazut o fata din Braila - YH, dar deocamdata nu ne-a gasit. Poate ni se alatura si ea. O sa-i dau un PM poate asa o "racolez".
Pupici si o zi buna!










printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Salutare, fetelor!Intr-adevar se pare ca vine primavara. Pe mine deja m-a "palit" astenia, am o stare de somnolenta....mama,mama.
Saptamana asta voi merge si eu la Botezatu(probabil vineri), m-am hotarat sa incep investigatiile. Am sa va tin la curent.
Mult soare si o saptamana buna.
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almy spune:

Buna seara, fetelor!
Eu sunt din Galati si, asa cum zicea Oana ca cel mai bun ginecolog din Braila este in Gl, tot asa spunem noi ca cel mai bun ortoped din Galati e in Braila:) Ma refer la Dr. Dragulescu. Am o rugaminte, stie cineva cum se ajunge la dumnealui? Eu nu prea cunosc Braila, dar am cateva puncte de reper. Si stiti cumva din experienta cu puiutii vostri daca este intr-adevar asa bun? Sa nu bat drumul degeaba. S-ar parea ca puiuta mea are o displazie de sold si aici vor sa-i puna piciorusul in ghips si as fi vrut si parerea unui medic mai bun, si am auzit ca Dr. Dragulescu e profesionist.
Multumesc mult, pupici si sanatate multa!!!
Oana, multa sanatate iti doresc si intr-adevar Botezatu e cel mai bun. Esti pe maini foarte bune. Mie mi-a inspirat incredere de la inceput si a fost primul ginecolog la care am fost. Numai cu sarcina nu am fost la el, fiindca la nasteri nu vine, are probleme de sanatate si te asista doar daca ai noroc sa fie de garda.

Alma & Eleni Maria (26.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Buna, fetele

intradevar a venit primavara, copilul meu ma scoate afara la plimbari cu rolele. Sambata am fost la patinoar in Galati. Am pus patinele in picioare dupa 15 ani si dupa 2 ore eram fresh - psihic, dar de cateva zile febra musculara ca abia mergeam. Duminica iarasi am fost in Galati - gradina botanica, faleza...a fost super. Faleza inca nu era inundata
Weekendul acesta Robert al meu iarasi vrea pe gheata, asa ca...tot pe drumuri voi fi. Adevarul e ca primavara ma apuca un dor de ducaaaa ....logic dupa atata "hibernare".

Sa ne bucuram de soare si caldura !!!

Vero iti tin pumnii pentru vineri. Asteptam vesti.



Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

quote:
Originally posted by almy

Buna seara, fetelor!
Eu sunt din Galati si, asa cum zicea Oana ca cel mai bun ginecolog din Braila este in Gl, tot asa spunem noi ca cel mai bun ortoped din Galati e in Braila:) Ma refer la Dr. Dragulescu. Am o rugaminte, stie cineva cum se ajunge la dumnealui? Eu nu prea cunosc Braila, dar am cateva puncte de reper. Si stiti cumva din experienta cu puiutii vostri daca este intr-adevar asa bun? Sa nu bat drumul degeaba. S-ar parea ca puiuta mea are o displazie de sold si aici vor sa-i puna piciorusul in ghips si as fi vrut si parerea unui medic mai bun, si am auzit ca Dr. Dragulescu e profesionist.
Multumesc mult, pupici si sanatate multa!!!
Oana, multa sanatate iti doresc si intr-adevar Botezatu e cel mai bun. Esti pe maini foarte bune. Mie mi-a inspirat incredere de la inceput si a fost primul ginecolog la care am fost. Numai cu sarcina nu am fost la el, fiindca la nasteri nu vine, are probleme de sanatate si te asista doar daca ai noroc sa fie de garda.

Alma & Eleni Maria (26.09.2005)



Buna Alma,

sincer nu cunosc detalii despre dr. Dragulescu. Daca stii la ce spital lucreaza poti suna acolo sa-ti spuna ce program are.
Tinem legatura, daca imi spui unde lucreaza te ghidez sa stii cum sa ajungi la el.

Pupici

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

quote:
Bine ai venit printre noi blackgirl, eu am locuit in aceiasi zona inainte de a ma casatori(parintii mei inco mai locuiesc acolo), asa ca suntem aproape "vecine". Sper sa tinem legatura. Super oras Brasovul,te invidiez ca locuiesti acolo!
Pupici!


Multumesc de primire!

Ce rau imi pare ca nu am mai avut acces la net in aceasta perioada! Caci week-end-ul trecut am fost prin Braila, fara sa fi anuntat pe nimeni
Nu prea mi-a iesit faza cu plimbatul, chiat ca era innorat oricum erau cu vreo 8-10 grade mai cald decat in Brasov, unde a nins in fiecare zi saptamana trecuta... Chiar si ieri a nins
Vreau primavaraaaaaaaaaaa! Vreau flori, vreau soare! Din fericire duminica a fost frumos si cald in Braila.

Nu am stat chiar tot timpul numai cu soacra, caci am avut de curtat ceva neamuri pentru apropiata noastra nunta. Care se va tine in Brasov spre bucuria mea si disperarea soacrei... Asta este, desi ma costa dublul cat m-ar fi costat in Braila. In Brasov, totul este mai scump: mancarea la restaurant, formatia, rochia de mireasa, apartamentul de cumparat, chiria... Cateodata ma gandesc daca nu am facut o prostie ca am ramas in Brasov si nu in Braila, macar la salariul super bun pe care l-ar fi avut sotul... ca la mine nu-i problema, ma pot muta si maine, chit ca salariul este sub asteptari si aici, si acolo...
Asta este viata! Ma consolez cu ideea ca oricum pe drumul pe care mi l-am ales nu avea cum sa imi fie roz! Ah, si cu ideea ca ma fac eu mare candva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Subiect initial: "dr. neurochirurgi in Braila"
postat de apisica, 23/03/2006, 22:17:51


Buna!

Eu snt Aura si sunt nascuta in Braila insa de 5 ani stau in Bucuresti.
Sora mea locuieste inca in Braila.
Am rugamintea sa-mi spuneti daca ati auzit de un dr. Patrascu - neurochirurg in Braila; sora mea este pre diagnosticata cu hernie de disc si trebuie sa ajunga la el. Nu stim unde are insa cabinet, iar la Spitalul Judetean nu prea e de gasit usor.

Multumesc!

P.S.: Aveti grija, din pacate, din experienta trista a surorii mele (implicit a mea), va spun ca in ce priveste probleme de sanatate ale copiilor, cel mai bun medic de Braila este - cum spunea cineva - trenul de Bucuresti.



raspuns postat de oanaDo, 24/03/2006, 11:05:40

Cel mai bun chirurg din Braila este dr. Varzaru de la Spitalul (fost) 3, Hipodrom....insa pentru problema surorii tale OBLIGATORIU LA BUCURESTI.
Nu va complicati, cautati un medic bun in Bucuresti. Am cunostinte care au mers la Spitalul Militar pentru o astfel de operatie.

Oana

Mergi la inceput