Brailaaaaaa!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

sa ma iertati ca dau buzna..dar vroiam sa'i spun Brailencei adica lui IULIA ca am notat nr si ca mii dor de ea..si ca ma bucur ca e bine burtica si bebica..te puppp fatooooo..
si pentru ca tot dadui buzna asa neinvitata vreau sa va urez..la toate brailencele.."Sarbatori fericite!!!"

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Buna,fetelor! La multi ani, un an nou plin de realizari si integrare usoara!
Eu sunt in culmea fericirii, sunt gravi!Tocmai mi-am facut un test de sarcina care s-a pozitivat intr-o secunda....M-am simtit foarte rau zilele astea am facut cateva atacuri de panica si azi dimineata am ajuns la urgenta in cauza asta.M-au consultat si mi-au spus ca mi-a scazut Ca foarte mult, motiv pentru care mi-au facut un Ca in vena si mi-au dat o reteta.La farmacie m-am gandit eu sa-mi iau si un test de sarcina asa la misto, ca tot au intarziat uratii cateva zile. Ma duc la baie sa-mi fac testul, convinsa ca il fac degeaba,dar daca tot l-am luat....si nu mare mi-a fost surpriza sa vad ca testul se pozitiveaza intr-o secunda.Sunt insarcinata, fetelor, nu-mi vine sa cred! Cred ca acesta cadere de Ca din cauza de bb a fost. E tare nazdravan si-a propus sa-si faca foarte bine simtita prezenta,ca tot l-a asteptat mami asa mult..
Cam atat deocamdata, maine am sa merg la medicul de familie,iar zilele urmatoare ma voi programa la Botezatu.
Am sa va spun mai multe peste cateva zile.
Va pupacesc pe toate si va doresc numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

LA MULTI ANI TUTUROR!!!!

VA DORESC UN AN PLIN DE BUCURII SI REALIZARI!!!


VEROOOOOOOOO.........FELICITARI!!!ITI DORESC UN BEBE SANATOS SI FRUMOS!!!! TE PUPIK

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

LA MULTI ANI ! LA MULTI ANI ! LA MULTI ANI !
BRAVO VERO ! deci, se poate.......la nea bote nu exista oprelisti spre realizari bune.
ziceai ca ma suni. poate ma suni dupa ce te duci la bote, sa vedem cum stai mamico!
noi facem bine, crestem. dupa toate aparentele, sintem baietzel. dar mai asteptam, nu avem o confirmare oficiala garantata.
va pup pe toate, IULIA

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimisor spune:

La multi ani fetelor! Un an nou plin cu sanatate si realizari va doresc din suflet! Si sa va daruiasca Domnul pe toate cu bebe sanatos si destept!
Felicitari iuliei si lui vero pt bebe si sarcina usoara!
Si noi crestem, deja avem 20 de saptamani si se pare ca tot baietel este bebe. Sigur vom sti in sapt. 23 cand voi face un eco 3d.
Voiam sa pun o intrebare pt toata lumea: este cineva la d-na doctor Banu? Mi-ar fi de folos niste pareri, ca despre Botezatu m-am lamurit. am citit ca multe dintre voi sunteti multumite, dar eu am alte informatii pe care n-are rost sa le spun, ca nu vreau sa va sperii inutil. Va doresc sarcina usoara si fara evenimente neplacute! Si poate ne intalnim la vara pe bulevard cu carucioarele
Mirela 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Buna, fetelor! va multumesc, mult pentru felicitari!
S-a intamplat exact cand ma asteptam mai putin. Problema e ca nu mai am rabdare, vreau sa-l vad pe bb la echo, dar se pare ca are abia 3 saptamani si e inca foarte micut, cam in jur de 20 ianuarie as putea sa-l vad.In rest, m-am simtit foarte rau zilele astea, nu prea ma lasa sa mananc, nu vrea decat fructe si apa plata, sper sa-l conving ca trebuie sa papam bine ca sa ne facem mari si sanatosi.
Iulia, scuza-ma ca nu te-am sunat; tot zic de cateva zile ca te sun dar am asa de multa treaba la serv. ca n-am timp de nimic.Dar promit ca saptamana viitoare te sun si stabilim o intalnire,ok?
Va pupic si va doresc multa sanatate si sa aveti bb-ei sanatosi si frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

salutare fetelor !
vad ca nu ati mai intrat demult, asteptam ceva vesti, in special de la vero.
la mine s-a complicat mult situatia, a decedat tata sapt trecuta si ....nu vreau sa mai detaliez prin ce am trecut si trec.
in rest, bebe bine sper, a inceput sa miste din ce in ce mai tare, zic eu. azi ma duc la doctor sa vad ce mai face. nu am depistat sexul lui bebe, ca este rusinos si sta mai tot timpul cu spatele la noi. dar il prind eu pina la urma.
IULIA

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

buna, fetelor!Nu am mai intrat demult pentru ca nu m-am simtit prea bine.
Iulia, condoleante! Imi pare tare rau!Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!Imi inchipui cat de greu trebuie sa-ti fie.....inca o data condoleante!
Eu am reusit sa merg la Bote,maine facem 6 saptamani, avem o mica problema,un mic hematom decidual, pentru care mi-a dat tratament cu duphaston si gravibinon pana in sapt 13.Am facut toate analizele, au iesit aproximativ bine, cu o usoara amenie prezenta(ma mir ca e numai o usoara anemie, ca de o luna de zile de cand sunt insarcinata, am slabit ingrozitor, am 45 kg)Medicul de familie mi-a dat sa iau fier si acid folic.
Ca si cum n-ar fi de ajuns am reusit sa racesc, un coleg de-al meu a fost racit s-a tot plimbat pe langa mine si mi-a dat-o si mie, desi il rugasem sa pastreze distanta.Asa ca in weekend nu m-am putut ridica din pat.Astazi ma simt mai bine, sper sa scap zile astea de raceala ca m-am saturat.In rest nu am pofta de mancare, nu am greturi, nu vomit, bb este destul de cumintel, numai mami e defecta.
Iulia, imi cer mii de scuze ca nu te-am sunat, dar m-am simtit atat de rau in ultima vreme si am fost ocupata cu vizitele la dr, ca nu am mai avut timp de nimic. Ai grija de tine si de bb mai ales acum. Trebuie sa fii tare si sa treci peste necazul care s-a abatut asupra ta
Va pup pe toate. Aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Iulia, mai bine iti dau adresa mea de mail si id de pe mess, poate asa vom tine legatura mai bine:adresa de mail:veroboroda@yahoo.com, iar id-ul pe mess veroboroda.Astept sa-mi scrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lona spune:

Buna seara!
Am nevoie de un sfat de la voi, inimoasele brailence!
Va rog sa-mi recomandati un hotel civilizat din orasul vostru, in centru sau foarte aproape de Liceul de Arta si/sau filarmonica (nu stiu in ce masura sunt ele apropiate).
In martie vin cu fiul meu la olimpiada regionala, si e important sa stam intr-un loc "normal".
Am gasit pe net, dar n-as vrea sa risc fara o recomandare.
Va multumesc foarte mult!

Mergi la inceput