Brailaaaaaa!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mims spune:

Buna!Si eu tot din Braila!Desi citesc DC si, implicit acest forum, abia ieri am gasit Brailaaaa.In alta ordine de idei, cred ca sunt cea mai batrana dintre voi(am 38 de ani), desi am o bebelusa doar de 1 an si 2 luni!Am trecut prin experiente aproape la fel cu ale voastre, eram pe punctul de ajunge la inseminare artificiala, dar...Doamne, Doamne a avut grija de noi si ne-a dat-o pe Mara.daca doriti sa va impartasesc din experienta mea, da-ti un semn si apar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yrrol_13 spune:

Iti multumesc Oana, asa voi face. O sa-i fac o vizita acelui doctor si voi hotara ce voi face.Macar pana trece pericolul( sper sa pot sa rezist), ma voi duce la Botezatu, apoi ma inscriu la celalalt. Ce ma ingrijoreaza pe mine, e ca pe " clinica virtuala" nu mi-a raspuns nimeni inca. oare e atat de grav? sau pur si simplu nu ma ia nimeni in seama?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

quote:
Originally posted by yrrol_13

Iti multumesc Oana, asa voi face. O sa-i fac o vizita acelui doctor si voi hotara ce voi face.Macar pana trece pericolul( sper sa pot sa rezist), ma voi duce la Botezatu, apoi ma inscriu la celalalt. Ce ma ingrijoreaza pe mine, e ca pe " clinica virtuala" nu mi-a raspuns nimeni inca. oare e atat de grav? sau pur si simplu nu ma ia nimeni in seama?



Eu sunt de 3 ani jumate pe forum si din experienta iti spun ca .... n-are cine raspunde acolo. Sfatul meu este sa nu te bazezi pe parerile unor "cazuri" aproape similare ci doar pe medicul curant.

Iti tin pumnii sa fiti sanatosi tu si bebe.

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

quote:
Originally posted by mims

Buna!Si eu tot din Braila!Desi citesc DC si, implicit acest forum, abia ieri am gasit Brailaaaa.In alta ordine de idei, cred ca sunt cea mai batrana dintre voi(am 38 de ani), desi am o bebelusa doar de 1 an si 2 luni!Am trecut prin experiente aproape la fel cu ale voastre, eram pe punctul de ajunge la inseminare artificiala, dar...Doamne, Doamne a avut grija de noi si ne-a dat-o pe Mara.daca doriti sa va impartasesc din experienta mea, da-ti un semn si apar



Bun venit, Mioara

putem vorbi orice aici.
Te asteptam cu povestea ta si a Marei.
Pupici

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihavasoi spune:

Salutare, fetelor! ce ma bucur ca v-am gasit!.Eu tot bat drumurile din martie pe la Bucuresti pentru bebe care se lasa asteptat, dar fara nici un rezultat concret. Adica tot nu stim cauza pentru care nu raman insarcinata(ne chinuim de un an si 8 luni).Cheltuim o gramaaada de bani pe tren, pe doctori....si nik.Ma gandeam sa incercam sa mergem si la Dr. Botezatu. Voi stiti fete care au ramas insarcinate in urma sfaturilor lui? Anul trecut am facut o stimulare(3 luni) cu clomiphen si degeaba...Acum as vrea sa fac la Botezatu o HSG. Stie cineva sa-mi spuna daca face asa ceva? Tare mult va rog sa-mi raspundeti, fiindca imi este mult mai aproape. Va multumesc si va
A, cam cat dureaza o programare la dr Botezatu ca sa stiu cu cat timp sa sun inainte.Multam frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yrrol_13 spune:

Draga miha,

Si eu am fost in tratament la bucuresti la dr Moisa vreo 6 luni, pana am terminat de tratat niste chisturi. Ea m-a trimis la DR Botezatu ptr un ecograf si apoi s-o sun sa-i spun rezultatul. Surpriza... m-am simtit foarte bine la acest doctor si mi-a dat incredere si nu am mai simtit nevoie sa merg la Bucuresti. intr-adevar eu nu am facut tratament decat hormonal, si la mine a durat aproape 2 ani pana sa raman, si am ramas cred dintr-o minune, cand imi pierdusem speranta ca voi mai face copii... dupa ce luni de zile am incercat zi de zi in perioada fertila, s-a intamplat dupa mult timp... si pot spune ca nu ma asteptam. concluzia : se intampla cand te astepti mai putin... mi-am amintit cand am vazut testul de o discutie cu un preot cu mult timp in urma cand m-am plans ca nu reusesc sa fac un copil. mi-a spus : " nu te mai gandi la asta, nu mania pe Dumnezeu, starea de suparere te impiedica sa ai un copil, ptr ca esti vesnic nemultumita ". apoi un timp chiar nu m-am mai gandit.. ptr ca obosisem sa fiu suparata in fiecare luna.. si s-a intamplat. E drept stau cu frica mare ca nu voi reusi... dar ce sa fac?
Fiecare zi care trece e o victorie si seara ma rog sa mai treaca inca una !
multa rabdare si uita ca vrei un bebe... el va veni cand sufletul tau va fi impacat, cand mintea ta va fi libera... cu siguranta stresul are mare influenta... succes si inima deschisa ptr orice !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yrrol_13 spune:

Scuze, am uitat sa-ti spun ca face HSG dar este in concediu pana pe 1 sept. de regula nu dureaza mult la programare dar e in functie de cat de aglomerat e. Eu mi-am facut deja de la ultima consultatie, pentru 5 sept. La mine intotdeauna s-au respectat si zilele si orele de programare. Mult succes !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Draga Miha,
eu ma tratez cu dr. Botezatu care m-a si ajutat sa raman insarcinata dupa ce toti prostii de doctori din Braila habar n-aveau su nu isi dadeau interesul.Dupa 2 ani de eforturi si rezultat zero am ajuns la Gl. La Botezatu care mi-a facut o serie de interventii pt. a determina cauza si a ma ajuta.Am facut analize si paraanalize Histerosalpingrografie, mi-a facut-o la maternitate in Gl. si iti pot spune ca tot personalul medical este amabil.Procedura nu e dureroasa si dureaza f. putin.Practic iti vizulalizeaza trompele si uterul cu o solutie de contrast.
Mie apoi la cabinet mi-a facut si histeroscopie si mi-a scos niste polipi, cam dureros dar trece repede si se uita..daca vrei un bebitza...plus ca dr. este foarte cumsecade si bine pregatit profesional, chiar dur uneori cand iti spune adevarul daR IMOPRTANT E CA NU TE DUCE CU VORBA.
Mergi cu incredere la el.
eu acum sunt insarcinata in 13 saptamani si abia astept sa ajung la dr. Botezatu sa il vad pe bebe cu, da din manute si picioruse,.
Ca o paranteza..nici un dr. nu vine de acasa la nastere normala nici pt. toti banii din lume. Asta daca nasti normal.
Toata treaba o face moasa care vine si nopatea de acasa daca tratezi din timp cu ea.
Succes!
Paula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

programarea nu dureaza mult..cam 2 zile
la 1 septembrie isi reincepe activitatea la cab. pt. ca in luna august a fost in concediu.
Am uitat sa iti spun ca in momentul in care l-a depasit o situatie m-a trimis la Buc. la prof. Bogdan Marinescu care este cel mai bun din tara in domeniul fertilitatii.Al doilea e prof Ancar.
Din pacate sunt singurii si intradevar f. buni.
Pupici
Paula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mims spune:

si eu am facut HSG si la maternitate in Braila si la sp Elias, in Buc. Opertiunea este relativ simpla, se introduce o substanta de contrast pt a se verifica permeabilitatea aparatului genital intern.O remarca: daca trompele sunt infundate este ffff dureros, daca nu, este doar o senzatie de jena si daca sunt trompitele doar ingrosate, este usor dureros.Oricum, nimeni nu stie dinainte ce fel sunt.observ aici o adevarata campanie pt dr Botezatu.Oare nu practica si acum 2 ani, cand imi faceam si eu investigatiile?Ca am inceput sa aud despre el doar de 1 an...si totusi credeti-ma ca se poate ajunge la un bb si cu ceea ce avem noi pe aici.Mie asa mi s-a intamplat...

Mergi la inceput