Despre croitorie - sfaturi si idei

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Ah .. si acu am citit despre toate softurile astea marete. Cicina, sa ma pui si pe mine pe lista Deeastronica

Deea
Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

quote:
Originally posted by LunaNoua

Tocmai am terminat partea de programare pentru ingineria de care va vorbeam. Am facut calculator online de tipare . Doar ca tebuie sa pun acum si tiparele Am pus doua deocamdata. Le gasiti la sectiunea Acul Foarfeca si Ata - Fuste. Sa imi spuneti ce parere aveti

Ma duc si eu acu la somnic. Noapte buna.

Deea
Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?




Si unde gasim asta?

-------------------------
In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Luna, felicitari pentru programel, doar ca mie nu mi se incarca nimic cu Firefox. Mai precis dupa ce aleg tipul de fusta si introduc datele , se deschide fereastra unde ar trebui sa fie dimensiunile tiparului, dar nu se vede nimic... Cu IE merge bine! Mult spor in continuare si succes cu Deeastronica!
PS:m-am mai uitat pe acolo si sunt cuiroasa ce norme antropometrice folosesti. Ma refer la adancimea soldului ( adica distanta de la linia taliei la linia soldului.) Vad ca variaza in tiparele tale si are niste dimensiuni destul de marisoare comparativ cu ce standarde am eu ( am unul italian, care de ex la marimea 44, imi da 19 cm , iar in standardele romanesti parca e 20cm, pentru ca nu variaza si inaltimea corpului, iar in tiparul tau e 24,5 cm) Te intreb pentru ca ai si experienta practica eu le stiu mai teoretic, si sunt curioasa.
-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Alina, pe linkul Deea de la semnatura.

Deea
Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Eh, pisic .. nu le poti avea pe toate Daca merge in explorer, sunt multumita.

Deea
Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Pisic, il calculez in functie de circumferinta soldului. S/4. Eu asa am lucrat tot timpul si mi-a iesit f bine, in toate masurile. Pentru produse cu talie mai joasa, faceam pe masuratoare, sau scadeam 5-7cm din masura cu talia inalta. Practic, daca studiez corpul femeilor cu diferite masuri, vezi ca inaltimea taliei difera chiar daca au acceasi inaltime. La masuri mici, talia este mai joasa.

Deea
Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Feteleeee![, mi-am luat masina de cusut!
Sunt atat de fericita ca in sfarsit am reusit sa-mi iau!
Mi-am luat Singer 5430, sper sa fie ceva de capul ei, si aseara si eu si sotul meu, dupa ce ne culcaram copilul, am stat pana la 12.30 noaptea sa testam toate cusaturile. Ne bucuram amandoi ca niste copii, si vreau sa spun sa-l fi vazut si pe al meu sot, si el mai ceva ca mine sa testeze si sa vada cum merge, cum lumineaza, pe unde merge ata...asta ce face, asta ce face, etc.. Dupa ce o sa fac primul meu proiect la ea, am sa va spun cum e.
Cand citesc cum discutati de tot felul de chestii si tipare si programe de croitorie, ma apuca ameteala. Eu nu ma pricep mai deloc, dar sper ca voi reusi sa ma descurc sa fac cate ceva, si cu ajutorul vostru.
Pupici multi tuturor.


Mami Magda si scumpa Rafaela
noi
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Deea, e minunat ce faci, bravo!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Deea multumesc pentru lamurire. Stiam ca variaza (dar nu stiam cum, cat), spuneam doar ca in standardele romanesti pe care le-am vazut eu era fix. Mult succes iti doresc!
Magdala, sa-ti stapanesti mult timp noua masinuta, si sa faci multe lucrusoare frumoase!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daveco spune:

Luna noua am sa incerc si eu stilul tau de croiala cu fata mai mica decat spatele si pensa aceea mica si scurta.Are logica intr-adevar .De abia astept s-o pun maine in practica.

Mergi la inceput