Despre croitorie - sfaturi si idei

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Isprava de aseara, timp de lucru: 2 ore.

Bluza alba

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by craciunitza

Isprava de aseara, timp de lucru: 2 ore.

Bluza alba

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele




E super!

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Anca, parca tu ziceai ca ti-ai luat masina acum. Care este programul cu care surfilezi tu bine? Poti pune o poza ceva sau tipul cusaturii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Craciunitzo, foarte frumoasa bluza...si mai ales detaliul acela cu dantela.Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

quote:
Originally posted by Christel

Anca, parca tu ziceai ca ti-ai luat masina acum. Care este programul cu care surfilezi tu bine? Poti pune o poza ceva sau tipul cusaturii?



masina are mai multe programe de sufilat...le fol.depinzand de material...mai subtire sau mai gros...incer sa fac niste poze cu cusaturile...dar sapt.viitoare ca acum am picea acasa si nu pot sa scot masina de cusut...ca ar fi ea super interesata

oricum cel mai des le fol pe astea:

TTTTTTTTTTT....unde partea de sus a t.ului pica pe marginea materialului

sau

VVVVVVVVVVV....unde partea de jos a v.ului pica pe marginea materialului

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

http://www.magnetoterapie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

quote:
Originally posted by alinaxeni
Mi-am facut rochita 117,de la pag 27.Vine superb si ascunde f. bine formele mai plinute.


Super modelul, ma apuc si eu de el azi


Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taty spune:

Fetelor, m-am hotarit sa imi cumpar masina de cusut, nu pt croitorie propriu-zisa cum vad ca faceti voi, caci nu sunt asa priceputa,ci macar pt a scurta blugi, pantaloni, etc avind in vedere ca preturile la asa servicii aici sunt mari.
Am auzit pe cineva ca si-a luat masina de cusut (electrica presupun)cu vreo 30-40 euro, ce credeti, poate fi buna? Poate fi asa ieftina? Pe altcineva am auzit ca si-a luat fix cu 30 € de la un magazin chinezesc si era f. multumita de ea, voi ce parere aveti?
Ce trebuie sa urmaresc atunci cind cumpar o masina de cusut?
Tatiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Taty, nu stiu ce sa spun, sa vedem ce raspund fetele profesioniste in ale croitoriei. Eu am o masina veche de 15 ani si cos foarte bine cu ea.
Alina, nu mi-a iesit rochia, am vrut s-o modific, sa nu o fac cu talia ridicata si am stricat-o

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Taty ,la 30-40 euro nu-mi pare lucru serios.Dute si cumpara masina electrica,normala,cu surfilat,sa faca butoniere,sa puna nasturi,si cateva modele de broderie.Daca tot dai un ban macar sa te alegi cu lucru bun.Asta o iei o data si o ai toata viata.
Craciunita,imi pare rau....chiar nu o mai poti repara?Initial nici mie nu mi-a iesit prea bine,era cam larga partea de sus,dar am renuntat la fermoarul de pe spate,mai ales ca nu gaseam,am mai stramtat bucata de mijloc spate si gata,vine perfect.Am renuntat si la dublura parti de sus si am aplicat o bentita pe bie pe care am intors-o pe dos si-mi pare chiar mai bine decat cu dublura.
Nu te amara,asa e,mai strici mai reusesti ce sa-i faci.Sa vezi ce ma enervez eu cad nu pot sa ma probez si-o pun pe Anca sa faca retusuri pe spate.Saracu copil ameteste pana sunt eu multumita.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taty spune:

Alina, ai dreptate daca tot iau un lucru sa fie macar ceva bun.
Acum vreau sa va intreb la ce pret se vehiculeaza o astfel de masina (care sa faca ce mi-ai descris tu mai sus) ca sa am si eu un reper cit de cit, caci preturile de aici sunt comparative cu cele din ro la astfel de produse.
Multumiri!

Editez ca sa va intreb si de o marca bunicica de masina de cusut, pleaseee!

Mergi la inceput