Scaune de masina sigure

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

NOE, e fain Tobi. Si sigur.
Noi am avut si pt greutate pana la 9 kg tot Maxi Cosi si am fost multumiti... acuma avem Maxi Cosi priori. Se da si pe spate sa doarma, e Ok.




Catrinel, mama lu' Oana (23 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by Catrinel_17

NOE, e fain Tobi. Si sigur.
Noi am avut si pt greutate pana la 9 kg tot Maxi Cosi si am fost multumiti... acuma avem Maxi Cosi priori. Se da si pe spate sa doarma, e Ok.




Catrinel, mama lu' Oana (23 martie 2006)





Merci mult, Catrinel!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!


Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)
Madness does not always howl. Sometimes, it is the quiet voice at the end of the day saying, "Hey, is there room in your head for one more?"
**teamu' care a facut buildingu' la Moeciu**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Primul scaunel al lui Phillip a fost unul de la Hauck(scoica), a crescut si la 5 luni am luat unul de la Cam8grupa1)-de care nu am fost multumita, se misca.Eu nu concep sa se miste scaunul , acesta avea sistemul de prindere slabut.

M-am pus pe cautat si am gasit Condord Ultimax.Destul de scump as putea spune, dar cuprinde si grupa 0 si grupa 1.Pentru ca iarasi a crescut si pentru ca venea si Rebecca pe lume, i-am cumparat lui unul din grupa 3 tot de la Concord, iar Rebecca a trecut in Ultimax.Mi se par cele mai sigure scaune, nu le misti nicicum, chiar am avut un accident-usor as putea spune- si Ultimax nici nu s-a clintit.

Copiii mei nu au marait sau plans niciodata ca nu vor in scaun pentru ca au fost invatati de mici sa stea acolo.Li se pare normal , la fel cum si centura se pune pentru ca toti avem.Nu punem sa fie, punem sa ne aparam, trebuie sa supravietuim printre fiare cand suntem pe sosea!

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by Babee

Primul scaunel al lui Phillip a fost unul de la Hauck(scoica), a crescut si la 5 luni am luat unul de la Cam8grupa1)-de care nu am fost multumita, se misca.Eu nu concep sa se miste scaunul , acesta avea sistemul de prindere slabut.

M-am pus pe cautat si am gasit Condord Ultimax.Destul de scump as putea spune, dar cuprinde si grupa 0 si grupa 1.Pentru ca iarasi a crescut si pentru ca venea si Rebecca pe lume, i-am cumparat lui unul din grupa 3 tot de la Concord, iar Rebecca a trecut in Ultimax.Mi se par cele mai sigure scaune, nu le misti nicicum, chiar am avut un accident-usor as putea spune- si Ultimax nici nu s-a clintit.

Copiii mei nu au marait sau plans niciodata ca nu vor in scaun pentru ca au fost invatati de mici sa stea acolo.Li se pare normal , la fel cum si centura se pune pentru ca toti avem.Nu punem sa fie, punem sa ne aparam, trebuie sa supravietuim printre fiare cand suntem pe sosea!

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip




la noi nu am vazut marca asta, insa sunt perfect de acord cu tine
si Bia e f cuminte in scaun, pentru ca asa a invatat din primele zile- eu imi amintesc cu "groaza" cand mai mergeam cu masina cu bunicii si stateam in fata si bunicu-meu imi spunea: pune centura numai asa de forma daca cumva trece vreun militian, n-o inchide, ...
Stiu ca mai demult altul era traficul, altele erau masinile, dar, din pacate, multi au ramas in stadiul acela si nu se gandesc deloc la siguranta lor, ...si mai ales a copiilor


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!


Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)
Madness does not always howl. Sometimes, it is the quiet voice at the end of the day saying, "Hey, is there room in your head for one more?"
**teamu' care a facut buildingu' la Moeciu**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Noe si celelalte fete, va puteti uita pe www.concord.de , va selectati limba si cautati modelele dupa varsta si kilograme.Eu sunt Pro marca acesta, din exeperienta recomand.

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Pt. fetele din Romania care vor sa-si ia Concord si nu au drum prin Germania sau Austria, cautati pe E Bay ca sunt magazine care trimit si la noi in tara. Gasisem acum cateva luni un magazin on-line si tot Concord sau Romer vroiam sa-i iau. Au preturi foarte bune la Concord dar din pacate nu erau Isofix si am ales pana la urma un Bebe Confort de care sunt 1000% multumita. Acum face parte din masina, nu se clatina nici daca tragi de el cu forta maxima. Asta e scopul unui scaun auto, nu sa fie pus de forma si in caz de Doamne fereste sa-i faca mai mult rau copilului.
Uite si link la magazinul de pe E Bay: http://stores.ebay.de/kids-comfort-de_Autositze_W0QQcolZ4QQdirZ1QQfsubZ11QQftidZ2QQtZkm

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Ca mi-am amintit, www.marama-kids.de trimit si in Romania scaune de masina.

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

noe eu tocmai am luat tobi(de vreo 2-3 sap). mie mi se pare super. am tinut foooarte mult la husa de bbc. sta fff bine in el. masina noastra e una mica si tot incape perfect. intr adevar, nu are pozitie f pe spate, de somn. dar, la masina noastra bancheta e inclinata. asa ca sta super in pozitie de dormit. eu ii dau nota 10. si am cautat de mi au sarit ochii.... in top au mai fost brevi grand prix, dar era ffff ingust, lui d nu ii stateau bine umerii , inglesina moovie dar materialul era execrabil si nu avea deloc polistiren pe dedesupt, si iseos dar care are tot material naspa. si daca il iei de la miniblu, fa ti card la ei ca mai scutesti vreo 35ron.

diana si david 03.12.06


"El m-a facut oligofren,eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat." Jiji

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

era un anunt la mica publicitate si una din fete aducea concord cu 10 euro transportul. cred ca si acum mai e anuntul pe acolo pe undeva... dar aceleasi huse din plastic...(am si io un stol al meu....)

diana si david 03.12.06


"El m-a facut oligofren,eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat." Jiji

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Dianocica, scaunele de la Concord cu invelitoarea din plastic sunt mai ieftine decat cele cu bumbac.Eu am doar cu bumbac.Daca vrea cineva sa vada cum arata, va pun poze.

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput