Scaune de masina sigure

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Guguluff, cu siguranta scaunul acela este de la 15-36 si nu de la 9-36kg. Cele de la 9-36 au centuri proprii in 5 puncte ca www.baby-walz.com/neu/SyEngine.php?Act=50275&Do=50062&_SSL=0&pArtikel=271113&pPosition=4" target="_blank">aicicelelalte se prind cu centura masinii, vezi www.baby-walz.com/neu/SyEngine.php?Act=50275&Do=50062&_SSL=0&pArtikel=270921&pPosition=2" target="_blank">aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Uitati-va la asta ce misto este

http://www.bebeconfort.com/UK/voiture_axiss.htm

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Liliana, modelul de la Inglesina se numeste Goody si este 9-36 si modelul de la Chicco este Max 3 si tot pt 9-36 este. As pune link dar s-ar considera reclama. Vezi ca se gasesc pe Bebelusul Tau ambele modele. Si eu am ramas surprinsa si de coincidenta, ambele mamici si prietene au luat cam in aceiasi perioada acelasi tip de scaune. Totusi cine le-o omologa? Mie mi se pare o lipsa de responsabilitate sa folosesti asa ceva. Am mai observat ca sunt mai ieftine, neavand centuri, dar in cazul prietenelor mele, banii nu erau o problema, totusi...

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Guguluff, le-am vazut si eu acum, ai dreptate, ei scriu 9-36 dar cu siguranta e o greseala sau nu le pasa decat de vanzari. Eu in locul prietenelor tale as returna scaunele si-as cere ce am nevoie, este imposibil sa legi un bebelus cu centura masinii in mod corect. In plus, astea nu au si pozitie de relaxare(nu se lasa pe spate) si cred ca fiind asa de mici nici nu-si pote tine caputul intre tetiere(e prea inalt spatarul) asa ca aceste scaune nu le confera nici o siguranta.Fiica-mea are unul din asta dar are aproape 8 ani si-l avem de la 4 ani si ceva.
Mai e un model de la Inglesina acolo, se cheama Mille Miglia, acela e de la 9-36.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Mai era un subiect pe aici, "sfaturi nedorite/necerute" cam asa si eu cu prietenele mele. Lor nu li s-a parut nimic aiurea: pai cum, nu-i pun centura masinii?!? E ok, daca este Chicco... Si cealalta se shocase ca s-a desprins captuseala de la Inglesina, nu ca n-ar fi sigur. Nu pot sa le conving eu, din pacate. Eu am un Chicco Vector si nu se prinde bine in centurile masinii noastre, dar la Skoda sta fix in centuri. Acum vreau sa merg la Kidex sa-i caut un Bebe Confort Isofix ca sa nu mai am treaba cu centurile. Eu sunt foarte crizata de faza asta si nu conteaza banii dar din pacate, alti parinti nu vad probleme. Sunt sigura ca acele modele nici nu au omologare dar e ok sa se vanda si la o adica pot sa faca mai mult rau copilului. Exact la asta ma gandeam si eu, astea sunt scaune pentru dupa 4 ani nu pt. 1 an...

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Guguluff din cate stiu eu produsele Bebe Confort deci si scaunul pe care il vrei tu sunt importate de o firma lyada au si site. Si tot din cate stiu ei nu vin la Kidex ci doar la Babyexpo.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Am cautat la Lyada dar nu au Bebe confort, doar Peg-perego, Baby relax si Babideal. Ar fi nasol sa nu vina standul cu Bebe Confort, pt ca aveau scaunul cu Isofix la 1000 ron si pe site-urile cu produse pt copii este la 1310 ron. E o diferenta mare totusi. Oricum merg sa-i caut. Sper si eu desi m-au cam dezamagit expozitiile astea tot timpul.

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Alina,Lyada aduce si Bebeconfort (erau la un moment dat prezentate si pe site).
daca incerci www.bebeconfort.ro te duce tot la ei (probabil ca fac site separat pt. bebeconfort, dar este inca in constructie).
Incearca sa ii contactezi:

Str.Amintirii 17
Sector 1
Bucuresti
Romania

marketing@lyada.ro
0213129696


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


Fetele,
spuneti -mi va rog ce scaun folositi pt copil de 3+ ani ???
Am nevoie de unul bun, care sa mearga pe mai departe. Si sa fie la fel de comod ca si celelalte pt varstele mai mici, adica sa poata si dormi in el fi`mea.


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei


Fetele,
spuneti -mi va rog ce scaun folositi pt copil de 3+ ani ???
Am nevoie de unul bun, care sa mearga pe mai departe. Si sa fie la fel de comod ca si celelalte pt varstele mai mici, adica sa poata si dormi in el fi`mea.


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)




Uite aici unul in care sa poata dormi,e pina la 36 de kg.

http://www.baby-walz.com/neu/SyEngine.php?Act=50275&Do=50062&_SSL=0&pArtikel=271113&pPosition=3

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput