Scaune de masina sigure

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daddysback spune:

Noi am cumparat modelul de scaun auto Racing Team de la Jane si suntem foarte incantati. George se simte foarte bine in el si in plus am dat si putini bani comparativ cu ce calitate are. L-am luat de la Tookie.ro, de aici http://www.tookie.ro/scaun_auto_racing_team.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melc22 spune:

Buna! Ce parere aveti de scaunele Mille Miglia, Jane
Scaun Auto Indy Team Plus cu Isofix sau Romer-Kid Fix. Fetita mea a implinit de curand 3 ani si sunt intr-o mare dilema: sa-i cumpar un scaun cu centuri proprii sau unul fara, care se prinde cu centura masinii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Despre celelalte nu stiu, dar KidFix de la Britax Romer sunt primele in top in ceea ce priveste siguranta.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melc22 spune:

Multumesc puisor!
Si eu tot la Kidfix m-am gandit, dar imi este teama sa nu fie prea mica, pe intructiuni scrie de la 15 kg, iar fetita mea are cam 13 kg.
Si nu am gasit nici un magazin in Bucuresti care va aiba la vanzare scaune auto Kidfix sa le pot proba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancaiordan spune:

Noi avem scaun Bebe Confort (model Iseos Neo) - il am de un an si inca mi se pare o alegere buna. E foarte usor de instalat in masina, asa ca il schimbam dintr-o maisna in alta rapid, e inalt si cel mai mult imi place faptul ca totul se regleaza din 2 rotite : dintr-una se modifica dimensiunea, adica se "lateste", astfel incat sa-l folosesti mai multa vreme, iar din cealalalta rotita se lasa pe spate foarte lin, in cazul in care bebe adoarme pe drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Biancaiordan, total de acord cu ce-ai zis, avem deja de doi ani un Iseos Isofix (fetita are 3 ani), dar cum rezolvati voi cu transpiratia??? Asta e sigurul lui defect, dar e major din pacate...
Poate la modelul Neo nu e acelasi material tampit?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Am Mille Miglia de cand Alex avea 1 an si jumatate. La 2 ani si 7-8 luni a trebuit sa renuntam la curelele scaunului si am prins copilul in scaun cu cureaua masinii pentru ca primele ramasesera mici. Pare un scaun destul de comod caci in week-end avem zile in care plecam la 9 dimineata din Bucuresti, facem 500-600km cu pauze si ne intoarcem undeva spre miezul noptii, iar el nu se plange de scaun, ci de masinile care ii mai cad din mana cand adoarme.Nu cred ca pentru 3 ani exista scaune cu curele proprii suficient de lungi incat sa-i vina copilului conform instructiunilor.DianaD & Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

dianad, cred ca depinde de copil si de dimensiuni
Bia (3.4) incape f bine in scaunul asta Recaro Young Sport http://img.alibaba.com/photo/100499749/Recaro_young_sport_child_car_seat_toddler_booster.jpg ,chiar daca nu e la fel de confortabil ca Tobi/Maxi Cosi pe care il folosea pana acum si care se lasa muuult pe spate
Bia e mai mult lungutza decat lata:), poate ca si asta conteaza



www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">We LOVE Sonia

www.bebelissimo.com/" target="_blank">*Bebelissimo*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancaiordan spune:

Karula, ai drepate, materialul e sintetic... In timpul verii mergem cu AC in masina... cam asa rezolvam cu transpiratia, ca alte solutii nu avem. Maya nu e sensibila, nu a racit niciodata de la AC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Buna seara,

In ce magazine ati "probat" scaunul de masina?
Pentru 5-6 ani mai e nevoie de scau sau este suficient un inaltator?

Merci

Mergi la inceput