Scaune de masina sigure

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddaas spune:

daca nu este confidential puteti sa-mi spuneti si mie cat a costat in Austria respectiv in UK?

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

am vrut sa dau pretul de la inceput dar nu-mi aminteam si am cautat postarea mea in acest topic cu cateva pagini in urma.
deci eu am dat pe el in austria (in oct 2007) 175 eur pt ca era ceva promotie in magazin. normal era atunci 190 eur.

LE

http://www.babiesrus.at/geschenkefinder/

ca sa-ti faci idee de preturi in austria de ex


mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Scaunul a costat 780 RON cu transport. Si eu am un ford focus care nu are isofix, dar are masina sotului. Si cat mai folosesc scaunul (teoretic pana la 4 ani) poate schimb si eu masina

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

ce model e exact? de ce consideri ca doar pana la 4 ani il vei folosi?

mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Asta e scaunul http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=250320935858#ebayphotohosting.
Am zis teoretic pana la 4 ani, dar e pana la 18 kg. Acuma depinde de copil.

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Am primit si eu scaunul Britax Duo Plus Isofix. Este superb si sta asa de "fix" in masina sotului.

Eu nu am in masina sistemul isofix. Dar pentru fetele pe care le intereseaza se poate monta ulterior. Am fost la service-ul Ford, am comandat sistemul care costa 80 RON si in 10 zile o sa il monteze. Asa ca nu mai scimb masina

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



buna,

va rog frumos sa-mi spuneti si mie ce parere aveti despre inglesina mille miglia? cum calatoresc copiii in el? stau comod?

http://www.inglesina.ro/mille_miglia.htm

as vrea sa iau si eu ptr fetita mea, care are 1 an si 10 kg.

multumesc anticipat!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

eu ma moovy pt baietelul meu care la 1.5 ani are 13 kg si 88 cm inaltime. si este f bun. are 3 pozitii de inclinare.
cum fetita ta are doar un an , parerea mea, este ca nu prea i se potriveste mille miglia. ma rog, ei zic ca da, dar atunci de ce mai exista scaune pe categorii bine diferentiate daca unul face cat toate? si nu prea sunt adepta lucrurilor "n" in 1. parerea mea.
are cel putin doua pozitii de inclinare? eu vroiam neonato grand tour dar nu era spatarul reglabil . si acum se intampla de nenumarate ori sa adoarma in masina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui gogosel

eu ma moovy pt baietelul meu care la 1.5 ani are 13 kg si 88 cm inaltime. si este f bun. are 3 pozitii de inclinare.
cum fetita ta are doar un an , parerea mea, este ca nu prea i se potriveste mille miglia. ma rog, ei zic ca da, dar atunci de ce mai exista scaune pe categorii bine diferentiate daca unul face cat toate? si nu prea sunt adepta lucrurilor "n" in 1. parerea mea.
are cel putin doua pozitii de inclinare? eu vroiam neonato grand tour dar nu era spatarul reglabil . si acum se intampla de nenumarate ori sa adoarma in masina.


multumesc mult.

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Noi avem Mille Miglia : 2 bucati, pentru amandoi. Se poate trage partea de jos destul de bine in afara, asa ca cel mic doarme bine in scaun. Eu sunt multumita. Si in plus baietzii mei sunt destul de mari, au fost ereu peste medie. Daca luam scaune pt etape..nu stiu cum ma descurcam. Le avem de cca 1 an.


Elelnutza, vezi ca eu am luat scaunele din Metro, te poti duce sa vezi daca mai au si le incerci, vezi cum sta fetita in scaun si iti formezi singura parerea. Si sunt mai ieftine in metro decat online (eu le+am luat mai ieftine decat pe net cu cca 800000lei).
Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput