Vorbirea: un joc in 2! - metoda Hanen

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisicut spune:

Multumim pentru efort, Otilia .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Germina spune:

Iti multumesc si eu pt. efortul de a ne traduce si a transcrie aceste informatii. Abea astept sa le pun in practica. Mai rar gesturi de genul acesta! Numai gandul ca mai exista asemenea oameni si parca privesc lumea altfel.

Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiss spune:

of, of, of De ce am descoperit atit de tirziu cartea pe care incerci de-atita timp s-o traduci? Oricum, nu stiu daca cineva ar mai fi facut ce-ai facut tu, Otilia, adica sa-ti rupi din timpul tau ca sa ne traduci si sa ne faci un rezumau! UIMITOR

Eric al meu are 2 ani, dar nu ciripeste decit pe limba lui...inca nu-i totul pierdut, asa ca as vrea sa-l ajut, daca e posibil, cu ajutorul tau, Otilia

am vazut ca ziceai chiar la un moment dat de IMBOGATIREA LIMBAJULUI IN FUNCTIE DE STADIUL DE DEZVOLTARE AL FIECARUI COPIL, la cap. al III-lea...al meu se situeaza cam pe la nivelul 3, cred...cum as putea sa vad si eu cam ce scrie pt nivelul 3 si 4? chiar si-n engleza?...ai ceva timp?...pt ca am vazut ca nu a mai cerut nimeni, insa sper sa nu fiu singura doritoare...daca nu e prea mult ce cer, normal...

Te pupam si o pupam si pe Adelita, sa fiti bine, sanatoase



mami de pui (23 sept 2004)

poze cu noi

"Fericirea e alcatuita din lucruri marunte!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Kiss draga, daca vrei iti trimit paginile acelea scanate in franceza, da? Sa-mi zici exact ce pasaj, de la ce capitol.

Fetelor care mai aveti cartea, poate-mi dati o mina de ajutor ca sa mearga mai repede, ce ziceti, care-mi da o mina de ajutor? Dar sa anuntati inainte ca sa nu traducem toate acelasi lucru.


Adélie la p'tite souris
Floricici din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Otilia, te pot ajuta eu ca am cartea. Spune-mi de care capitol sa ma apuc!

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

quote:
Originally posted by leeloo2004

Otilia, te pot ajuta eu ca am cartea. Spune-mi de care capitol sa ma apuc!
Supeeer!
Incepe capitolul 6 - sa invatam cu ajutorul muzicii
Tu o ai in engleza sau in franceza?
Dar sa nu te superi daca dupa aceea revin peste traducerea ta ca sa incerc (eventual - pe alocuri) sa o "adaptez".
Eu o sa termin capitolul 5 deocamdata.

Merci!


Adélie la p'tite souris
Bijoux passion
Floricici din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Si eu va urmaresc
Spor la tradus fetelor,
VA astept cu continuarea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Scuzati, am absentat o perioada - dar acum am revenit. Otilia o sa ma apuc atunci de capitolul 6 si mai intii o sa ti-l trimit tie pe mail sa-l adaptezi (sper sa-l termin pina lunea viitoare). E ok asa? Eu am cartea in engleza.

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda74 spune:

asteptam continuarea...daca mai aveti timp pentru noi...multumim mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Olivia, azi ti-am trimis pe mail capitolul 6 finalizat. Astept un semn de la tine daca ti se pare ok sau nu.

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput