A treia cezariana! - Asa a venit pe lume Teo...

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Simina,asteptam vesti de la tine oricind vei putea sa ne scrii!Multa sanatate si tie si lui bebe!

Mariana
mama Monicai(1998), a lui Matei(2001) si a lui Markus(2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

OAMENII S-AR PUTEA SA NU-SI AMINTEASCA EXACT CEEA CE AI FACUT SAU CEEA CE AI SPUS, DAR INTOTDEAUNA ISI VOR AMINTI CUM I-AI FACUT SA SE SIMTA!!!




HRISTOS A INVIAT!
Va multumesc pentru gandurile voastre frumoase!
Am ajuns aseara tarziu acasa din Iasi. Am fost tinuta mai mult in perfuzii...acum sunt mai bine , dar dupa Sfintele Sarbatori de Pasti trebuie sa merg din nou in spital si sa raman pana la nastere.

Sotul a mers la 12 noaptea si a luat lumina..., am primit pasca si oua rosii de la o prietena din Harlau (i-am botezat candva baietelul), asa ca la ora 4 dimineata sotul a putut merge cu Pasca la sfintit.
Cand ne-am trezit dimineata ne-am spalat cu ou rosu (sa fim sanatosi si intregi ca oul), banut( sa avem spor in toate) si aghiazma ( sa fim curati trupeste si sufleteste).
Acum asteptam sa li se faca foame la copii ca sa putem manca toata familia dintr-un ou ( sa fim uniti tot anul)






Simina Diana si Andrei




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Simina
asteptam vesti de la tine.

Hristos a inviat!
Maica Domnului sa te ajute si de acum incolo sa tii sarcina cu bine, si sa nasti un copil sanatos.

Numai bine familiei tale (ce frumos povestesti si ce bine ca sunteti uniti)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Adevarat a inviat!
Multa, multa sanatate iti dorim, VA DORIM de fapt....la toata lumea! Esti o mamica de milioane...sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate si putere...iar bb din burtica sa stea acolo cat mai aproape de termen!

Ne rugam la Dumnezeu ca totul sa fie bine!





_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Adevarat a inviat!!
Simina ce frumos!!
Sa va dea Dumnezeu multa sanatate si numai bine, si mult curaj si putere, sa mai stea bebele in burtica, sa nasti in pace.

Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/miraklucker/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

"Nu ne sta in putere sa facem lucruri uriase - ci numai lucruri mici, cu iubire uriasa." (Maica Teresa)



Buna seara!
pisi_ella,miraklucker, multumesc mult pentru gandurile frumoase
Cred ca numai voi stiti cum se cresc doi sau trei copii...
Stau in spital cu gandul la copilasii mei de acasa.
Andrei s-a racit foarte tare ( i s-au iritat si ochii, facea febra... ) asa ca am hotarat sa vin acasa sa il ingrijesc....
Acum Andrei si-a revenit , dar Diana a inceput sa aiba febra, nas infunfat si o tuse persistenta...asa ca am hotarat sa mai aman plecarea in spital macar pana o vad si pe fetita fara febra si cat de cat stabilizata.
Doctorita insista sa-mi pun perfuziile cu MgSO4 si vitamine chir daca sunt acasa , dar nu pot sa stau cate 4 ore in perfuzii...trag copii de mine, nu inteleg...
Fac tratamentul injectabil si ma rog la Bunul Dumnezeu sa ma ajute sa trec cu bine prin toate...




Simina Diana si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

"Nu ne sta in putere sa facem lucruri uriase - ci numai lucruri mici, cu iubire uriasa." (Maica Teresa)



Buna dimineata!
Pot sa spun ca am eusit sa ma racesc si eu... MAcar copii au reusit sa-si mai revina...
Copii mei nu s-au mai racit asa din toamna... M-am gandit sa le fac niste vaccinuri naturiste, dar nu stiu... vaccinurile astea naturiste nu dau imunitate macar pt un an?
Eu l-am nascut pe Andrei la 38 de saptamani(3,200 kg) iar pe Diana la 37 de saptamani (3,600 kg ) si ambele sarcini au fost la termen.
Dupa 36 de saptamani medicii spun ca sarcina este la termen...sper sa ating 37 de saptamani...

Partea frumoasa este ca am prins curaj si astazi am iesit din casa cu copii ...dimineata am fost pana la biserica si am luat aghiazma, pacat ca nu am putut merge la manastirea Sf. Ioan (dar mi-a promis sotul ca ne duce maine), iar dupa masa am fost cu ei pe terenul de joaca si pe Cartodrom...sunt atat de multumita pt ziua de azi...
Acum astept sa vina sotul de la servici sa-mi faca injectiile...dar macar am facut ce-am vrut...






Simina Diana si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

"Nu ne sta in putere sa facem lucruri uriase - ci numai lucruri mici, cu iubire uriasa." (Maica Teresa)



Buna seara!


Ieri am avut o zi mai grea...bona pe care am angajat-o inca de la Craciun ca sa se ocupe de copii pe perioada cat trebuie sa stau in spital pt a treia cezariana...a plecat sa aiba grija de niste fete de 16-18 ani ale caror mame sunt plecate la munca in strainatate...

Ce m-a suparat cu adevarat a fost faptul ca nu mi-a spus direct, a trebuit sa ma interesez eu de ce nu vine, ce s-a intamplat...

Astazi am ajuns sa ma bucur ca nu am om strain in casa...nu mai trebuie sa fac curat, ca vine bona, sa stau cu grija ca se baga peste mine in dormitor sau in baie...sotul a dat cu aspiratorul ieri si a dus cosul...vorba lui : "Pentru asta dadeam 3 milioane si-i suflam in bors zi de zi?"
Nu va spun ca ii mai dadeam si cate 100 mii lei/zi pentru dus copilul la gradinita si sa le cumpere mancare... daca copii cer ceva de prin magazine...ma ajungea cam 5 milioane/luna + cadouri si atentii.
Abia ieri am aflat de la vecini ca nu se ocupa deloc de copii cand iesea afara, ba mai rau ii certa si scutura mereu.

A venit sora mea care este studenta , zice ca o sa mai lipseasca de la ore si o sa ma ajute cat poate. Copii s-au mai linistit si sunt mai veseli.
Ieri strigau "Nu Maria!", astazi alearga dupa Cristina (sora mea) si o provoaca la joaca.
Este o vorba ..."Sangele apa nu se face!"...asa ca daca aveti o ruda care sa va iubeasca copilasii sunteti cu adevarat fericite. Dragostea nu se cumpara cu toti banii din lume...

Maine cred ca o sa plec din nou in spital in Iasi. Nu ma simt prea bine si mi-e frica sa nu mi se declanseze travaliul acasa.

Pana in Iasi fac cam 2 ore mers cu masina cu 120km/h, deci nu ajung in timp util...
Acum pare totul f greu ,dar cu mult calm, rabdare si incredere in Dumnezeu viata pare mai usoara...


Sa va zic o faza cu Diana:
Anul trecut ne intorceam de la Iasi si ne uitam la lanurile de floarea soarelui...
La un moment dat fac o remarca:
- "De unde stie floarea soarelui cum sa se orienteze mereu dupa Soare?- Ce programare biologica are?"
Aud un raspuns din spate. Diana mea care deabia avea doi ani atunci"
- "Bate vantul mama...si uite asa se invarte...!" si arata cu degetelele cum se invarte floarea...

Va doresc toate cele bune, si sper sa ma intorc fericita din spital!




Simina Diana si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Multa sanatate tie si familiei! Va doresc sa fiti sanatosi, sa va intoarceti fericiti si sanatosi de la spital. Mult curaj si vei vedea ca totul va fi bine!


Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

simina, iti tinem pumnii sa mearga totul ca pe roate! sanatate multa la cupii si la parinti curajosi!

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput