Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (52)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Nanadana, Ioana,b_irina_c, simodina, anirim, irina81, carmi, miflore,anya20, multumim pentru ca v-ati facut timp sa va uitati la noi
Mysweetest, felicitari pentru kg ( 9+ )
Ioana, sa stapaniti sanatosi mobila, asteptam poze
Irina81, si voua felicitari pt kg. Cum adica medicul te-a certat pentru decalotare? Ma exaspereaza problema asta, unii zic asa altii altfel... La ce pediatru mergi tu? Si eu din Constanta, stau la Soleta, cam greu sa ne intalnim cel putin acum cand e frig... Si Mario se distreaza cand se vede in oglinda, ii place tare mult
Anirim, frumos "Valentinul" vostru. Se pregatea de un safari?
Ralcat, bine ai venit! Nu o sa iti para rau
Anya20, ai fost tare cu "ochiul critic". Imi place tare papushica in rochita de blugi
Jadi, si eu te inteleg perfect, nu de alta dar si mie nu stiu de cate ori imi venea sa plec in lume, dar vorba ta: unde sa te duci?
Iti doresc ca lucrurile sa se imbunatateasca curand si sa revii cu mesajele tale care tare ma binedispuneau.

Fetelor, crek merit batuta! Dupa ce am luat teapa cu minunatul aspirator H2O VAC de la teleshopping, nu m-am invatat minte si mi-am luat acum aparatul ala de vibromasaj... Tineti-mi pumnii sa nu fie o porcarie
Voi cum faceti supita? Adica dak mi-ati putea spune asa ca la prosti, in cantitati... eu am o problema cu asta..
Acum mergem si noi sa pregatim suculetul... revenim


http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos








Simonique si bb Mario (22 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna familie!
Jadi, poti veni oricand ai nevoie! Trec toate, ce sa facem, toate avem momente interesante...si eu am crizele mele si cand v-aud pe unele dintre voi ca v-ajuta sotii. imi vine sa...; al meu participa doar la baie si un pic de joaca; bine si-asa, ce sa mai zic, daca nu l-am educat mai bine!
Bravo Irina c-ai bagat-o si pe Ralcat pe listutza! Auzi, s-o certam!
RoxyP, bine-ai revenit! Mercic pentru pontul cu pipetele!!! Eu folosesc la greu asa ca in curand voi face o vizita la Cora! Care Cora? Si chiar, cu ce apa se face supa?
Poti pune mai multe cereale, tu pui chiar putine; eu m-apucasem sa pun cum scrie pe cutie dar Ana manca greu si-atunci le-am diluat ca sa curga bine prin tetina - in cazul in care nu-i dau cu lingurita- ca-i dau si asa si asa si cu bibe si cu lingurita - Cu fontanela pulsanda nu-ti face griji, si eu ma uit tot timpul si uneori se vede cum pulseaza; parca se vede mai bine inainte de masa dar nu mai stiu sigur;
Dana, mercic de raspuns! eu am stat o luna in Boulogne Billancourt in Paris; ce vremuri
Tonnia, Dinu e un frumos!!! L-am vazut si eu! SI nu-i deloc slabut! A mea paianjenica nu mai atinge 700 pe zi... copiii astia s-au vorbit oare?
Marinela, la ce facultate e Iaris?



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata! La multi ani Ancuta si David!

anirim, v-am admirat in poze, tare dragalas mai e.
Tonnia, imediat ma uit si la voi.

Am spalat fata cu mult ser fiziologic si i-a trecut movul de la ochi. Uf. Tre' sa o culc ca miriie, si revin.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Neatza fetele!

Uff, Jadi-Deni, ce m-am recunoscut in randurile tale aproape cuvant cu cuvant as putea zice. Daca mai ai vreo zi in care simti ca explodezi si vrei sa evadezi eu te astept pe la mine pana te muti, ca stam foarte aproape am impresia (eu stau pe Carei, e aproape de Sheriff's). Si nu glumesc, sa stii. Desi sper sa nu mai ai starea asta niciodata.

Si acum ma duc sa citesc restul ca m-am oprit la Jadi socata ca parca scrisesem eu mesajul.

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

LA MULTI ANI ANCUTA SI DAVID!!! Sa cresteti mari si frumosi si cuminti!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Buna dimineata,
intru iar pe net de la birou dar trebuie sa va scriu.
Marturisesc ca am citi ce ati scris de ieri doar in diagonala si n-am avut timp sa ma uit la poze
raport succint: crema aceea chiar face minuni, de ieri pana azi dimineata funduletzul Ilincai este aproape impecabil Si nici macar nu-i scumpa aprox 7 euro tubul de 90 ml, adica de vreo 4-5 ori marimea celui de Bephanten care a fost apa de ploaie. daca se agsesc doritoare printre voi, va aduc in martie la Bucuresti.

Rezervare la "La mama" puteti face oricand in oricare din zilele de 17, 18 sau 19 (pana la pranz ca seara am avion) martie. Voi fiind mai multe, deci mai multe programe de impacat, alegeti data si ora care va convin si eu imi aranjez programul in functie de asta. Cred ca-i intalnirea cea mai importanta pe care o am zilele alea in Bucuresti!

Jadi, curaj! Eu am facut cateva asemenea crize, mai ales de cand cu scandalul cresei in familie, dar exceptand marea depresie din Ajun de Craciun, caderea nervoasa cea mai impresionanta, cu urlete si tzipete, am avut vinerea trecuta cand era sa arunc tot din casa pe geam de i s-a si facut frica sotzului meu.

Oricum, ma consoleaza faptul ca avem nevoie de bani, mai ales pentru Ilinca si ca ea se obisnuieste foarte repede la cresa. Daca va puteti imagina ca alaltaieri cand am fost sa o iau de acolo a inceput sa planga si tot drumul pana acasa m-a bombanit!

va las acum, incerc sa mai intru deseara de acasa pe net.

pupici tuturor,



Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

mifloricico, nu te uit cu florile. O sa-l intrebe vamesii pe sotz de ce face trafic cu flori. Cit despre sotz, sa stii ca niciodata nu-i prea tirziu sa-l inveti sa te ajute. Eu recurg la masuri extreme daca vad ca nu percuteaza la anumite faze, de exemplu: "daca nu stai cu copilul singur juma de ora sa stau si eu linistita pe net, plec". O spun pe un ton serios, si tzine de fiecare data. Acum nu stiu daca ma crede, sau a inteles ca daca spun asta mai am un pic si imi iau cimpii, dar nici nu conteaza, cit timp sta cu bb.
jadi, of. Eu sint buna ascultatoare, daca e pina in ora 22 poti conta pe mine sa te ascult! (dupa ora asta sint zombi).
mimsi, m-am uitat la "halterofila" ta, si mi-am dat seama prin comparatie ca Miruna mea e un paianjen.

Multumesc de urarile pentru mobila, a iesit binisor; important e ca nu au gresit design-ul la nici un corp, ca eu am desenat fiecare raftuletz si sertarash cu scop bine definit.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristell spune:

Buna dimineata!
La multi ani celor doi sarbatoriti de azi:Anca Victoria si David.
Simona sa-ti traiasca feciorul.Mi-a placut si mie poza cu picioarele iesite din patut si cu degetul in gurita.Si Stefania isi sugea degetul si adormea singurica cand facea chestia asta.
Ralcat bine ai venit!
anirim sa-ti traiasca feciorul ii sta bine cu palariuta.
RoxiP eu supa i-o prepar cu apa plata.
Tonia unde sunt pozele?
Ioana asteptam colectia de primavara la mobila.
Jadi suntem alaturi de tine si nu stiu daca te incalzeste cu ceva,dar mai sunt mamici care au momente din astea(de ex. eu) si esti si prea aglomerata,ai prea multe pe cap,mai pune-i pe cei din jur sa te ajute si gaseste cateva minute pentru tine in care sa te relaxezi.
Revin mai tarziu ca acum mi-a dat beep Stefania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RoxyP spune:

Am uitat sa urez La multi ani sarbatoritilor de zilele trecute si pentru cei de astazi.

Am cumparat Cartea bebelusului. Trebuie sa ma apuc sa o completez. Sper sa-i placa lui david cand o sa fie mare.

Miflore, am gasit serul in Cora din pantelimon. Eu stau la 5 min de mers pe jos de Cora. Este magazinul preferat a lui David. Isi face cumparaturile de acolo de la 2 saptamani. Dar am vazut si in carrefour orhideea.

Fetelor mai este epidemie de rujeola?



Roxana & David (12 sept 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/roxanacp/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Buna buna,

in sfarsit reusesc si eu sa scriu ceva...am mai citit din urma dar tot in diagonala.
Pe mine sotul ma ajuta, pe vremuri...acum are treaba de se sperie si el, asa ca stau singura cu bb le la 8 la 21.30. Dupa ora asta daca sa mai scoala sau maraie, intra el de garda (ca asa ne-a fost vorba...)Ideea este ca uneori zilele mi se par foaaarte lungi, si imi vine sa il culc de pe la 6...Noroc ca bb mai doarme si in timpul zilei cate o ora jumatate intre mese si mai apuc sa mai lucrez si eu cate ceva, sa mai citesc pe forum...
Depresii, urlete si tipete au fost si pe la noi...si eu as fi plecat cateodata sa ma racoresc, dar vorba voastra, unde sa ma duc...ma si vedeam umbland de nebuna pe strada...brrr, pe frigul asta mai bine stau acasa.
In concluzie, cum spunea cineva despre bbei mai demult: toate mamicile cu stari depresive, nervi, sentimente de panica, neputinta, dor de duca sa revina cat mai grabnic la sentimente mai bune, in special fata de soti ( sunt din oficiu vinovati...hihi), dar si fata de mame, soacre, socri..si foarte foarte important fata de ele!

Vreau sa va multumesc pentru felicitarile de botez...

Ioana, la ce atelier ai facut mobila? Astept si eu poze ...nu sunt hotarata daca sa fac de comanda sau sa cumpar...

Mergem si noi la vaccin azi..sper sa nu avem probleme. Nu am mai fost la dr de 5 saptamani si mi se pare super mult, dar asa s-a potrivit...voi cat de des mergeti? eu cred ca de acum ne programam la 3 saptamani...

Ina, in perioada aia din martie este si Baby Expo, asa ca sa vii pregatita de shopping ... stii ca bb are dreptul la foarte multe bagaje in avion(asta daca vii cu el, nu stiu de ce am presupus asta)

v-am pupat pe toate


Bianca si bb Milan

Mergi la inceput