tratamente homeopatice la copii

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nnadiaa spune:

carmenp si eu sunt tot din iasi si mi`as dori tare mult,daca vrei,sa imi dai si mie numele si un nr de contact la dr.homeopat,ca am ceva probleme cu baietelul meu.Multumesc tare mult.Multa sanatate.
adresa de mail nadia_tamas@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

ma inscriu si eu pentru un nume si un nr de telefon al unui medic homeopat, daca se poate prin mp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:



1. Stiti un doctor homeopat bun in Craiova sau Arad?
2. Ati folosit cu succes remedii homeopate impotriva giardiei?



iti pot recomanda pe dr.Bancila sau Andron din Arad.
Daca vrei nr. de telefon ti le dau cu placere, le gasesti si pe net daca dai o cautare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yryna11 spune:

Iti multumesc, Diana11. Intre timp am descoperit un medic homeopat in orasul meu si am fost la consultatie chiar in seara asta. Maine incepem tratamentul. Sper sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

chiar nu stie nimeni un medic pediatru homeopat in Bucuresti?

Ela2001 - bebitzei Diana Andreea (22.10.2004)


http://f2.pg.photos.yahoo.com/mirelai2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

vreau si eu dr homeopat... stiti vreunul in tm sau oradea?

tratament pt insomnii la bb stiti?

pls help

am incercat calma baby si infant drink dar au rezultate de scurta durata...


iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Homeopatie
reteganlaura
ce spuneti despre tratamentele homeopate la bebelusi?


mamacangur
Facute sub indrumarea unui medic bun cred ca sunt eficiente. Noi tocmai ne-am tratat febra si nasul curgator cu remedii homeopate si...functioneaza!

mamica fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy76 spune:

Eu i-am dat fetitei mele de la 3ani produse cu aloe,de la o firma americana care nu distribuie prin farmacii,ci prin distribuitori individuali . De atunci nu s-a mai imbolnavit foarte des.Daca pana atunci avea perioade cand lua chiar lunar antibiotice,uneori si injectii,acum mai raceste o data la 3-4luni.Ii dau un gel cu gust de piersici preventiv din 3 in 3 luni si zilnic ii pun in laptele de dimineata un varf de lingurita de "prafulet"[granule de roscove cu gust de ciocolata]care are multe vitamine.La noi a dat rezultate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy76 spune:

cunoaste cineva medici homeopati in Ploiesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fania spune:

O recomand pentru Bucuresti pe Dna. dr. Mariana Trifa tel. 319.74.95; 0744 635 258, la care mergem noi si cu ajutorul careia am scapat de giardia, ne-am intarit imunitatea, iar acum urmam un tratament de primavara.
Au mai fost deschise pe forum subiecte despre homeopatie si-mi amintesc ca erau foarte multe recomandari de medici.
Incearca sa cauti in subiectele mai vechi.

Mergi la inceput