tratamente homeopatice la copii

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Palina tu la cine ai fost?
Si mie tot din tubulete imi da si nu s-a deranjat sa-mi spuna ce-s.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palina012003 spune:

Dulcetica am dat pm

nu ma poate ajuta nimeni cu numele unui pediatru homeopat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Ma tin ca raia de capul vostru.
Nu ma poate ajuta nimeni cu numele unui pediatru homeopat din Bucuresti de care sunteti multumite?

Mercic

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui palina012003

Dulcetica am dat pm

nu ma poate ajuta nimeni cu numele unui pediatru homeopat?

N-am primit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

Ma tin ca raia de capul vostru.
Nu ma poate ajuta nimeni cu numele unui pediatru homeopat din Bucuresti de care sunteti multumite?

Mercic

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

ba da, io te pot ajuta;
clinica se numeste Prohomeopatia, dr Fagaraseanu; eu sunt f multumita de dansa, a fost pediatru, stie ce sa dea si cum; da o cautare pe google, si gasesti nr de tel si adresa;
sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palina012003 spune:

dulcetica, se pare ca nu pot trimite PM. da-mi adresa de mail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pity77 spune:

Intrebare: De ce as alege homeopatia in locul medicinii traditionale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

1.Eu am ales pentru ca in 4 luni i-a dat de 7 ori antibiotic.
2.O persoana mi-a spus ca nepoata ei dupa tratament homeopat nu mai are probleme cu astmul.
Minunatul meu are astm.Nici eu nu sint foarte increzatoare dar daca incerc n-am nimic de pierdut.Din mai n-am mai luat antibiotic.Problema e ca incep de luni sa-l duc la camin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danay spune:

buna seara
sunt noua pe forum dar discutiile despre tratamentele homeopatice imi par extrem de interesante...
si eu am o fetita pe care incerc sa o tratez homeopat,de cateva luni...
mi se pare extrem de interesant ce scrii tu,palina 012003
si eu sunt din iasi si dupa cum descrii tu homeopatul la care ai incercat sa mergi imi face impresia ca-i acelasi la care merg si eu...
ai reusit intre timp sa ajungi la dr receanu?
putem sa discutam mai spre larg despre asta?
dulcetica,putem discuta despre rezultatele tale in urma tratamentului homeopat?
va rog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stcgeo spune:

Eu am ales homeopatia pentru baietelul meu. De ce ? Pentru ca racea fooooarte des si pentru ca toate racelile se terminau cu antibiotic. Am inceput o schema de imunizare din toamna si problemele noastre au cam luat sfarsit. Din septembrie pana acum a facut doar 2 episoade de raceala usoare doar cu secretii nazale si atat. Aceste raceli au trecut in doar 3 zile cu remedii homeopate, fara febra si fara alte complicatii. Inainte de a incepe schema de imunizare toate racelile lui Alex erau ingrozitoare : secretii in nas si gat, febra, lipsa poftei de mancare etc. si nu scapam fara antibiotic. Acum are 2 si 6 luni si pentru orice problema avem sunam medicul homeopat. Mergem o data pe luna sa-l vada si in caz de urgenta, dar in rest comunicam prin telefon. Eu sunt foarte multumita pana acum, mai ales ca am gasit un medic care sa ne inteleaga si care nu exclude medicina traditionala ( in caz de nevoie apelam si la antibiotic dar pana acum nu a mai fost cazul).

Mergi la inceput