Sa redam speranta si copilaria lui Denis!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

La multi ani lui Denis, sa dea dumnezeu sa se rezolve toate problemele

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

am mai depus si eu niste banuti astazi in cont... nu mai aveti nici o noutate despre Denis?

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sfarsitoarea spune:

Denis a avut o recadere a bolii, adica numarul celulelor canceroase au crescut la 85%. A urmat o chimioterapie foarte puternica urmarea a fost o scadere la 30% a procentului. De luni incepe alta doza de citostatice (cred ca a 7-a, a facut atat de multe incat am uitat numarul lor) la fel de puternica si daca da rezultate bune, adica sa se ajunga la sub 10% celule canceroase, atunci va fi pregatit de transplant. Dar mai este pana atunci.
Denis este un luptator, are momente in care este foarte slabit si are dureri mari dar are si momente in care este: o citez pe mama lui "asa cum era Denis al meu, cum il stiam noi", dar momentele acestea sunt destul de rare. Sper din tot sufletul ca el sa reactioneze pozitiv la aceasta doza de citostatice si sa poata primi ceea ce merita- o viata sanatoasa si linistita.

Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Cumplit pt acesti pui de oameni sa treaca prin asa ceva.

Cu vointa Domnului va trece si peste asta si va ajunge un copil normal cu un zambet frumos si o viata linistita.

Cand Sabina era in chimeoterapie , aveam momente cand credeam ca se va termina totul.Si acum Sabina e bine , danseaza , rade,vorbeste, intr-un cuvant e fericita.

Se poate dupa chinuri cumplite ca acesti copii sa traiasca normal.

Ne rugam pt Denis sa ajunga si el cat mai repede si fara multe chinuri la finalul acestui cosmar.

Va pupam cu drag si ne rugam pentru voi.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

sfarsitoarea, multumim pt vesti
Denis, multa, multa sanatate, puiut mic!

Ne rugam ca totul sa fie bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Denis, copilas drag, ne rugam pt tine sa-ti ajute D-zeu sa te faci bine si sa iti dea putere sa treci cu bine peste toate etapele tratamentului! Te asteptam cu drag, acasa, sanatos!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

S-au adunat banii pentru transplant? Daca nu, de cit mai este nevoie?
Bietul copil prin cite trebuie sa treaca...Si parintii lui la fel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

nu lasati subiectul asta sa ajunga pe pagina 2, va rog din suflet sa ne mai dati amanunte despre Denis si despre parintii lui!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

si eu as vrea sa stiu ce mai face puiutul...ma rog ca totul sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Cand e stabilita operatia ?
Multa sanatate , sa te faci bine Denis .

Noi 2 singurei

Mergi la inceput