Sa redam speranta si copilaria lui Denis!

Sa redam speranta si copilaria lui Denis! | Autor: alessia105

Link direct la acest mesaj

Dragii mei,

Numele meu este Denis Ionut. Am trei ani si jumatate … iar pana acum mai bine de un an si jumatate eram un copil lipsit de griji. S-a intamplat insa ca, in iulie 2004 medicii sa descopere ca am o problema care imi macina timpul si viata: s-a stabilit ca sunt bolnav de Leucemie Acuta Limfoblastica Common B. Diagnosticul a fost pus la Spitalul de Pediatrie Louis Turcanu din Timisoara (Prof. Dr. Margit Serban) unde s-a derulat (si se deruleaza) tratamentul.

Dupa un an si jumatate petrecut mai mult in spital, la sfarsitul lui 2005, boala a recidivat (dupa o perioada de revenire). Medicii spun ca operatia care imi va salva viata este transplantul de maduva osoasa.

Parintii mei sunt disperati caci nu exista durere mai mare decat aceea ca as putea sa ma sting cand doar ce am deschis ochii catre lume. Au luat legatura cu clinici de specialitate din Italia si Gemania si au primit asigurarea ca sansa mea de viata va creste la peste 90% in urma transplantului.Momentan ma aflu in Germania cu mamica mea la clinica din orasul Idar Oberstein ,iar de tratament se ocupa Prof. Dr. W. Nurnberger.Prima faza a tratamentului s-a incheiat si m-am simtit mai bine ..dar din pacate banii pe care familia mea i-a imprumutat 25.000 euro( din credite ) s-au terminat ..pe data de 16.02.2006 urmeaza sa fiu transferat in casa de oaspeti a clinicii de unde incepand cu data 23.02.2006 urmeaza sa fiu trimis in tara ptr neplata, caz in care tratamenul a fost facut degeaba ........

Costurile estimate ale etapei urmatoare ale tratamentului estimate de clinica germana sunt urmatoarele :
15.000 euro - costul transplantului
.132.000 euro= 87 zile ingrijire si tratament post transplant

Nu avem acesti bani si Dumnezeu sa va binecuvanteze ca si voi, din prisosul vostru, contribuiti la strangerea acestui fond. Orice ajutor din partea voastra este binevenit. Am un cont deschis la Raiffeisen Bank TM / str. Circumvalatiunii 8-12 pe numele tatalui meu (Toderici Doru Nelu):
Euro: cod swift: RZBRROBU IBAN: RO91 RZBR 0000 0600 0738 7536

USD: cod swift: RZBRROBU IBAN: RO13 RZBR 0000 0600 0738 7582

LEI: IBAN: RO49 RZBR 0000 0600 0300 4377

Povestea mea o mai puteti citii pe pagina mea - www.denis-toderici.com " target="_blank">pagina mea web precum si in www.jurnalul.ro/articol_45865/pagina_de_suflete___sa_i_dam_copilaria_inapoi_lui_denis.html" target="_blank">articolul publicat de JURNALUL NATIONAL -sambata 11.02.2006 - Acolo puteti gasi si adresele de contact cu familia mea!

Veniti si visati impreuna cu mine ca intr-o zi imi voi recapata speranta si copilaria!


Denis Ionut Toderici

http://www.denis-toderici.com






Banuti care au plecat spre contul lui Denis:


ioana_tzuchi - 50 RON

Gabitza1977+colegi - 560 RON


//nota moderatorului:
Am primit actele de ID si medicale de la tatal lui Denis.
Succes in campanie!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Bietul puiutz si saracii parinti! Multa putere le doresc la toti.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mironna spune:

Multa, multa sanatate!

Mirona si BB Andrada (20.03.2003)





POZE NOI ANDRADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Dragele mele ..ptr orice alte informatii va stau la dispozitie ..va multumesc anticipat ptr ajutor si contributie

Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)


Specialii 2005 , Poze de pitici voinici

"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Alessia,

Am scris celor de la "Libertatea", cerindu-le ajutorul. Sper din toata inima sa puna umarul.
Iti trimit pe PM o adresa de e-mail pentru "Povestiri Adevarate" - Acasa TV.
Sunt alaturi de tine. Si de Denis! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Buna, astazi trimit si eu in contul lui Denis 50RON,ii doresc multa, multa sanatate si bafta!
Avand in vedere ca timpul este f. scurt, ma gandeam ca ar trebui sa facem mai mult, poate sa incercam pe la radio, sa incerc sa scriu la Radio 21 sau la Kiss FM ceva de genul asta.

Va pup si ma rog pt. Denis


ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Bietul de el ! Putin si de la mine da unde sa-i trimit ? direct in Germania? sau incontul din Romania ? eu am inteles ca acolo au nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:


Eu am trimis banii in conturile de la Raiffeisen din Timisoara si asa le-am zis si tuturor prietenilor mei.
Din cate am inteles, tatal lui Denis este in tara si ii poate scoate.
Nu, Alessia?
Mai sunt si alte conturi in care putem trimite?

Denis, multa, multa sanatate! Fii tare!


ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Buna fetele mele dragi....


Imi cer scuze ca nu am raspuns pana ala ora acesta dar am avut super multaaa treaba si Benny (bb al meu) a fost extrem de marait ..cred ca un dinte e pe drum si nu am intrat


Adriana ...sincer iti spun ce am simtit cand am vazut si mesajul tau si mesajul personal ..atata am zis ..I LOVE U GRIL....
Am dat adresele de mail unchiului lui Denis ..consider ca el e cel mai indreptatit sa de-a detalii si cunoste cel mai bine povestea ..Tatal lui Denis locuieste intr-un sat si acolo nu are nici acces la internet si e cam greu si cu telefonul mobil acum are , acum nu are semnal

ioana_tzuchi,, Iti multumesc din suflet pentru ajutor si suport ..Noi am facut un mail pe care il vom trimite in curand tuturor prietenilor ,cunostintelor din tara si strainatate precum si unor societati si institutii din Ro si tara ...daca doresti acest mail te rog sa imi dai un PM sau sa ma contactezi pe Y!Iti multumesc incaodata ca esti alaturi de noi si de Denis

Soni ..nici nu stiu cum sa iti multumesc ptr ca esti alaturi de noi cand stiu ca te implici cu o daruire fantastica si in alte proiecte ..voi cere diseara si celelante conturi din Germania si ti le voi trimite si le vom si publica aici ,,,cred ca sunt trecute si pe pagina lui denis de internet

http://www.denis-toderici.com


Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69136" target="_blank">Sa redam SPERANTA SI COPILARIA lui Denis!




Specialii 2005 , Poze de pitici voinici

"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

quote:
Originally posted by alessia105

Buna fetele mele dragi....


Imi cer scuze ca nu am raspuns pana ala ora acesta dar am avut super multaaa treaba si Benny (bb al meu) a fost extrem de marait ..cred ca un dinte e pe drum si nu am intrat


Adriana ...sincer iti spun ce am simtit cand am vazut si mesajul tau si mesajul personal ..atata am zis ..I LOVE U GRIL....
Am dat adresele de mail unchiului lui Denis ..consider ca el e cel mai indreptatit sa de-a detalii si cunoste cel mai bine povestea ..Tatal lui Denis locuieste intr-un sat si acolo nu are nici acces la internet si e cam greu si cu telefonul mobil acum are , acum nu are semnal

ioana_tzuchi,, Iti multumesc din suflet pentru ajutor si suport ..Noi am facut un mail pe care il vom trimite in curand tuturor prietenilor ,cunostintelor din tara si strainatate precum si unor societati si institutii din Ro si tara ...daca doresti acest mail te rog sa imi dai un PM sau sa ma contactezi pe Y!Iti multumesc incaodata ca esti alaturi de noi si de Denis

Soni ..nici nu stiu cum sa iti multumesc ptr ca esti alaturi de noi cand stiu ca te implici cu o daruire fantastica si in alte proiecte ..voi cere diseara si celelante conturi din Germania si ti le voi trimite si le vom si publica aici ,,,cred ca sunt trecute si pe pagina lui denis de internet

http://www.denis-toderici.com


Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69136" target="_blank">Sa redam SPERANTA SI COPILARIA lui Denis!




Specialii 2005 , Poze de pitici voinici

"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi




Buna Alessia,

Eu si colegii mei de la serviciu am strans 560 RON si vrem sa ii viram maine in contul din Romania, sper sa fie ok asa!
Am facut un e-mail si l-am dat tuturor cunostintelor si cu rugamintea de a ajuta si de a da mai departe!!!
Sunt convinsa ca se vor strange banii si ca il vom salva pe Denis!

Te rog sa ne tii la curent cu orice noutate!

Doamne ajuta!

Gaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrian_balaci spune:


Sunt unchiul lui Denis Ionut
Va multumesc tuturor nespus de mult

Mergi la inceput