Paine de casa... cu masina de paine

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Fetelor mi-am luat si eu acum vreo saptamana o masina de paine! Si sunt tare incantata de ea! Numai prima painica mi-a iesit mai indesata asa, ca am pus prea multa faina (nu am avut cantar de bucatarie si am pus la ochiometru, intre timp mi-am luat unul mic)... Incepand cu a doua paine, totul a mers excelent! Am descoperit chiar si anumite secrete ca sa iasa painea mai buna... Am facut paine si cu diferite tipuri de faina, si toate au iesit delicioase... Ce mai, sunt bucuroasa ca am luat masina asta!
Va pup,

Tina 33+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 7 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Tinna, sa o stapanesti sanatoasa
si noi incercam mereau ceva nou insa avem cateva painici pe care le repetam fiindca ne plac tare mult
cea cu secara este preferata mea

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Scuze ca vin de pe alta planeta , dar masina asta framanta singura? ... stiu ca suna ciudat , dar acum sunt mai hotarata ca oricand sa cumpar una.
Azi am vazut emisiunea cu Gabriel Andronache ... si spunea printre altele ca nu este voie faina
De ce v-am spus de faina , am vazut in magazine faina alba cu adaos de vitamine (B) si minerale
... pfoai ca habar nu am cum sa fac ca sa fie bine.



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

aida, pai poti face paine cu faina integrala, de secara, etc...
da...framanta singura, o creste(dospeste singura) o coace singura tu-i pui doar ingredientele intr-o ordine anume si platesti curentul

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

dar de spalat,se spala usor?..ma gandesc sa-mi iau si eu una ..ca face si cozonaci ,checuri...mai mult ptru asta.

monica mami de print
http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

se spala foarte usor pentru ca intreaga cuva este antiaderenta si paletele de framantare la fel.
am si eu una Moulinex cadou de la Mosul care nu vrea sa slabesc deloc.... e teribil de buna. in 2 saptamani am terminat 6kg de faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

da...super usor...asa cum zice si roxana...deci nu mai ezita
sa o stapanesti sanatoasa roxana(poate moshul vrea si el painica calda, cozonac...cine stie)

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by monica-elizabet
sa o stapanesti sanatoasa roxana(poate moshul vrea si el painica calda, cozonac...cine stie)



hehe saru mana, Moshu de acu o sa manance singur painile ca eu sunt la cura de slabire ca nu se mai poate. adevarul e ca i-am facut si cozonac acum 2 zile, doar cu rahat....a iesit super bun. a fost doar un test, nu m-am mai chinuit sa il scot din forma, sa il cresc si sa il coc in alte forme in cuptor, am fost super multumita de rezultat....dar mai multe zic la subiectul despre cozonaci

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacangur spune:

V-as fi recunoscatoare daca mi-ati recomanda o masina buna de facut paine. Se poate si pe mail sau PM daca pe forum e reclama...
Buna inseamna sa consume putin curent, sa aiba mai multe functii, sa reziste mai mult timp la lucru etc.
Si evident, de unde ati luat-o?
Am vazut pe net si produse refurbished. Are cineva? Cum sunt?



http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311 Haideti sa facem ceva pt. COPIII ABANDONATI!!! Validarea semnaturii in email e ESENTIALA! Multumim:)

mamica fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

eu o recomand pe-asta pe care o am eu acum cu placere
nu a fost nici f scumpa 3,5 mil(lei vechi) face o painica bestiala, orice reteta am incercat cu ea nu a dat gres...cred ca ref curent...toate consuma cam la fel...eu am moulinex acum
mai buna ca asta stiu ca este panasonicul, este mai scumpicica si 5,5-6 mil si asta face o super paine.
NU as recomanda spre ex melissa pe care am avut-o si se exfolia "teflonul" de pe cuva dupa nici o luna de utilizare si neatinsa cu metal...
dar am auzit fete care-s multumite de Kenwood...si mai sunt tot felul de firme americane care scot o super painica...mai citeste aici in subiect paote reusesti sa-ti faci o parere.
numai bine

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput