cautare - sa apara si mesajul

cautare - sa apara si mesajul | Autor: jone

Link direct la acest mesaj

intreb si eu:
se paote ca la cautare sa apara si mesajul care contine cuvantul?
nu tot subiectul cu cele cate 10 pagini sau depinde cate sunt.
multumesc anticipat


ps.tot cautand ceva am ajuns sa citesc la pagini de mi-a venit rau.

jo si alexandra

***************
"soarele va rasari si maine dimineata!"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Aia nu merge da' sa iti zic cum fac eu indiferent de cate pagini are un subiect.

Folosesc Internet Explorer si am google toolbar instalat. La un subiect apas pe "versiune pentru imprimanta" si mi se deschide o alta pagina cu subiectul cap-coada intins pe o singura pagina. Tastez cuvantul in google toolbar la pagina nou-deschisa si apas pe "highlight" (pe care il activezi in prealabil din optiunile toolbar-ului) si scroll down in jos pana gasesc cuvantul ingalbenit. Sau mai este o varianta si mai rapida: intai trebuie activat din optiunile lui google toolbar, te duci options/more/word find si astfel cand scrii cuvantul cautat acolo in toolbar o sa iti apara acolo langa butonul highlight, apesi pe cuvant si te trimite direct la el in pagina. Daca il ai de mai multe ori in pagina cuvantul, apesi de mai multe ori si ti-l cauta direct in pagina. Daca nu exista cuvantul in pagina sau a terminat de localizat cuvantul se aude un beep:))

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

partea proasta (in cazul meu numai ptr cautare) nu folosesc IE.
folosesc opera sau netscape.
multumesc
cred ca at. cand o sa caut ceva o sa scot internet explorerul la suprafata.

jo si alexandra

***************
"soarele va rasari si maine dimineata!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

eu folosesc mozilla. Si pe mine m-ar interesa cum as putea sa gasesc subiectul mai repede, fara sa ma uit pe toate cele 10 pagini.

Felicia + Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Cu Mozilla faci asa:
apesi pe "versiune pentru imprimanta", apoi clic sus edit/find in this page si o sa apara jos de tot o bara, scrii cuvantul si apoi la fel ca la IE, ori bifezi "highlight all" si scroll in jos dupa cuvintele ingalbenite ori apesi doar pe "find next" si el sare in pagina cautand cuvantul.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by Oana_B

Cu Mozilla faci asa:
apesi pe "versiune pentru imprimanta", apoi clic sus edit/find in this page si o sa apara jos de tot o bara, scrii cuvantul si apoi la fel ca la IE, ori bifezi "highlight all" si scroll in jos dupa cuvintele ingalbenite ori apesi doar pe "find next" si el sare in pagina cautand cuvantul.

Oana_B




Am inteles. Multumesc!

Felicia + Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Originally posted by jone

partea proasta (in cazul meu numai ptr cautare) nu folosesc IE.
folosesc opera sau netscape.
multumesc
cred ca at. cand o sa caut ceva o sa scot internet explorerul la suprafata.

jo si alexandra

***************
"soarele va rasari si maine dimineata!"



Am instalat Opera sa vad cum e la el. E la fel ca la Mozilla: edit/find, tastezi cuvant si cu "find next" il cauta prin pagina.

Cu Netscape nu mai stiu ca nu il mai instalez si pe ala:)))), banuiesc ca tot ceva pe-acolo ca si Opera seamana cu Mozilla destul de mult.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

oana asta o faceam deja! ce cascata sunt!
nu la asta ma referisem.
uneori caut cateceva si imi pare multe topicuri cu multe mesaje.
dar lasa.o sa astept ca poate se face ceva la un moment dat.

jo si alexandra

***************
"soarele va rasari si maine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Oh, cred ca stiu la ce te referi, ca la forumurile phpbb cand cauti sa iti dea lista doar cu mesajele unde apare cuvantul respectiv nu tot topicul.
Nu cred ca la modelul pe care il foloseste DC se poate, pana acum doar cu metodele alea m-am ajutat.

Oana_B

Mergi la inceput