spitalul clinic bucuresti?!

spitalul clinic bucuresti?! | Autor: gabriela_tutuianu

Link direct la acest mesaj

vreau sa ajung la acest spital pentru nastere.inca nu sunt dar sunt in asteptare.prin pelerinarile mele prin bucuresti am ajuns intamplator acolo si conditiile mi s-au parut excelente.

ce stiti despre conditiile de acolo si despre medici?am nevoie si de un medic buuuuuuuuuuun de tot.am probleme...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Cunosc pe cineva care este pacienta unei doctorite de acolo, deci iti dai seama ca avea tot interesul sa ii recomande acel spital. Cu toate acestea nu a facut-o, ba chiar a sfatuit-o sa il ocoleasca. Desi conditiile sunt intr-adevar bune, se pare ca personalul auxiliar (si chiar echipele de anestezisti si neonatologi) nu sunt cele mai calificate.

Daca tii la conditiile de cazare, treci pe la Elias, este renovat de curand si se pare ca este super in regula. Medicii cei mai buni insa sunt la Giulesti (mai ales pe probleme de infertilitate), din pacate spitalul e tare jegos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Daca nu ma insel,e vorba de Euroclinic?
Conditiile sunt excelente,dar e spital particular unde mergi cu asigurare privata de sanatate.
Kehleyr,nu vreau sa par carcotasa,dar stiu ca acolo personalul e atent monitorizat sa nu ia spaga asa ca acea dr. nu avea nici un interes sa-i recomande acel spital.
Din informatiile mele acolo gasesti elita medicala din Bucuresti.Ma indoiesc ca ar risca sa lucreze cu personal prost calificat.In caz de malpraxis am inteles ca e specificat in contract daune semnificative.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by alinaxeni

Daca nu ma insel,e vorba de Euroclinic?
Conditiile sunt excelente,dar e spital particular unde mergi cu asigurare privata de sanatate.
Kehleyr,nu vreau sa par carcotasa,dar stiu ca acolo personalul e atent monitorizat sa nu ia spaga asa ca acea dr. nu avea nici un interes sa-i recomande acel spital.
Din informatiile mele acolo gasesti elita medicala din Bucuresti.Ma indoiesc ca ar risca sa lucreze cu personal prost calificat.In caz de malpraxis am inteles ca e specificat in contract daune semnificative.

alina





alina, nu cred ca e vorba de Euroclinic, cred ca e pur si simplu Spitalul CLinic Bucuresti; eu merg la Euroclinic la consultatii si sincer NU am ce reprosa, nimanui; personalul e f ok, iar conditiile...5 stele

Noe34+

Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

spitalul este chiar langa stadionul dinamo.nu stiu numele exact.

daca ati fost acolo,la care medic ati fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by gabriela_tutuianu

spitalul este chiar langa stadionul dinamo.nu stiu numele exact.

daca ati fost acolo,la care medic ati fost?

"niciodata nu e prea tarziu"

Este Spitalul de urgenta Floreasca? Ca eu asa-l stiu... daca e vorba de acelasi spital... ca si asta este tot langa stadionul Dinamo...



www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anny spune:

Este Spitalul Euroclinic si intr-adevar este langa stadionul Dinamo si langa spitalul de urgenta Floreasca.

pretul pentru o nastere normala este 1550Eur iar pentru o cezariana vreo 2250Eur . All-inclusive

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

serios?adica doar atat?si cam cat duce o nastere cu totul acolo?
adica am vazut conditiile si mi se pare super.

este euroclinic ,nu?

cam cat este cu totul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

1550 sau 2250 de euro e putin?

Pentru bugetul meu este enorm



www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

cand ai probleme mari si cheltui sume fabuloase doar pentru a ramane insarcinata,numai conteaza cateva mii de euro.iar daca trebuie,o sa fac rost dar vreau sa stiu ca sunt in super siguranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anny spune:

Preturile astea de care v-am zis erau pe oferta lor si includeau spitalizare ptr mama si copil 3 zile parca (nastere, mancare, cazare, servicii neonatologie, deci TOTUL)

Totusi, trebuie sa te interesezi direct la ei. Suna si tu acolo, cred ca te vor lamuri despre oferta aceasta.

Mergi la inceput