Copilasi din 2002 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Atat de frumos ninge afara...ca-n basme !
Poate iesim un pic afara, mai catre seara, desi mi-e frica...Cristinuca este tot racita, abia a inceput sa-i curga nasucul si tuseste un pic. Nici la gradi nu am lasat-o, pana nu-i trece raceala.
Cu somnul...doarmne la amiaza cam tarziu(ca si Mariuca, pana vine de la gradi, mananca si abia apoi la somn) astfel ca si seara, ora de culcare, este undeva in jurul orei 23. Iar la amiaza doarme, pt. ca dimineata o trezesc pe la 7:15, asa avem programul. Nu stiu la vara daca va mai dormi la amiaza, caci vara trecuta deseori sarea peste somnul de la amiaza.
Sanatate la copilasi si mamici, pe curand !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabetul zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68472" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56032" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Hello mamici si pitici!
Noi am reinceput caminul, nu pot sa cred ca e bine George de atata vreme, nu tu tuse, raceli, febra, gat bolnav... sa nu vorbesc in ceas rau! Si educatoarea s-a mirat. Se pare ca vaccinul ne-a ajutat tura asta, plus ca mereu e cu vitamina c in gura, ii place foarte mult!
Multumim de urari, avem grija noi de logan sa nu stea si va chem la udat! George are acum o grija: il pazeste toata ziua si daca s-ar putea si ar fi benzina non stop... s-ar plimba intr-una.
Cu somnul vad ca e destul de ok, asta deoarece are programul de la camin, cu somn la pranz. Acum vad ca a adormit pe pat cat scriu eu aici, se uita la mine si.. gata. De obicei ne asezam langa el sa adoarma mai repede, nu sta singur in camera deloc. In weekend e cam mofturos, chiar sare uneori somnul de pranz, insa in rest deloc. La camin ii place sa doarma cu ceilalti copii, mai povestesc in patut pana adorm!
Va pupam pe toti si va dorim sa va bucurati ca si noi de zapada!

PS Cristina, cand ai sa poti iti trimit sa mai imi faci poze faine, zilele astea am fost eu nebuna de cap! Mai ales ca se apropie martisorul, avem nevoie de felicutari dragute!

POZE NOI
Mami ”de George” (6.09.2002)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Si noi am avut o zi plina...
Dimineata in parc cu tractorul si apoi la locul de joaca in malul din C-ta!!! Unde am avut un "accident" si ne-am udat pe pantaloni un pic, iar mami a trebuit sa cumpere alti pantaloni...desi nu aveam nevoie...dar ce sa facem? Data viitoare sa tin minte sa plec cu schimburi de acasa!!!!

Elena, cata vit C ii dai ??? Ca si David ar manca o cutie pe zi!!! Ba chiar o termina in 2-3 zile...si mi-e teama ca totusi e prea multa!!!

Nina, am inteles ca se incalzeste...
Si la noi a nins azi un pic, dar cu soare si nu s-a depus nimic...din pacate!!! Poate avem parte de zapada la Chicago, desi nu prea m-ar bucura la aterizarea pe aeroport!!!


Lucia, uleiul de peste (din ficat de cod) este pt pofta de mancare(eu pentru asta l-am cumparat) si are si alte calitati...printre care omega 3...hihi...chiar glumesc cu Radu ca de pofta de mancare nu prea ne-am pricopsit...dar parca in ultimile zile a devenit copilul mai destept!!!!!!!!!!


Noi suntem tare mirati...hihi...caci acum o saptamana i-am cumparat un cd cu muzica pt copii pe care il aude o data pe zi....si...a invattat toate melodiile de pe el...
Il auzim cum le canta...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

elena abia astept sa ma joc cu pozele
anina si noi credeam azi ca va ninge dar asa cum a scris si sanzi ne-am bucurat cateva minute de niste fulgi.Bucuria mare a fost a Mariucai Mami mingee!!( inca mai pocim cuvintele.)Noi ultima data am pacalit tusea cu ceaiuri(de nalba si de ceapa cu mai multe minuni in el)Aveti grija si un pentru voi.
Sanzi pupic pentru David cantaretul!Ce simpatic e si cand danseaza cu Mariuca..o sa ne fie tare dor de voi.
Despre vitamina C eu stiam ca surplusul se elimina.
bye si pe maine!




Mariuca,februarie 2006
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dimineata!
Sanzi, George mananca 3-4 pe zi sau daca e cutia la indemana... toata cutia ar manca-o, are de aia cu capsuni, asa ca e topit. Si eu stiam ca si Cristina ca se elimina surplusul. Insa am grija sa nu il tin la indemana lui.
O zi buna, aveti grija de voi!
Elena

POZE NOI
Mami ”de George” (6.09.2002)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Si Cristinei ii place vit. C, e nilipsita din casa, dar nu-i dau mai mult de 3 pastile/zi. Doza zilnica recomandata este de 60 mg, mai mare fiind la gravidute si la fumatori.
Eu cumpar de la Activit, cu diferite arome de fructe, cu doza de 60mg sau 100mg.
Mai multe despre vit. C, aici si despre dozele prea mari, care pot duce la aparitia pietrelor la rinichi,aici.
Ca in mai orice, nimic nu este prea bun nici in exces.





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabetul zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68472" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56032" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Sinzi mai aveti 5 zile si decolati?Da uleiul ala de peste nu e scarbos? Cum il inghite?Elena ma bucur sa aud ca sunteti tot mai sanatosi si va doresc sa o tineti tot asa. Cu Loganul nu ma mir, cred ca Liviu ar fi facut la fel sau mai rau.Nina multumim pentru informatii si pentru pozele trimise. Sper ca si voi sunteti mai bine acum. Azi am avut si noi prima plimbare cu sania. Si l-am plimbat muuuuuuult muult ca ne-am intors tare obositi. Dar daca nu va mai ninge maine ne luam la revedere dela sanie .I-a placut la nebunie lui Liviu si chiar mi-a zis:"mama sa lasi sania aici langa usa ca daca e sa mai iesim afara sa am in ce sa ma urc!"


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

David doarme de vreo 4 ore...sper ca e ok..nu a mai dormit niciodata asa mult!!! Sa vezi distractie la noapte!!!

Lucia nu stiu cat de scarbos este, dar il ia fara prea multe nazuri!!! Este un ulei nu untura!!!!
Cred ca isi face si edectul!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

DA eu imi aduc aminte ca si io luam cand eram mica niste bilute translucide de untura de peste. Da stiam ca sunt mai gretoase. In fine, las ca poate ii iau si eu lui Liviu.Si ca tot veni vorba de Logan, a primit si Liviu azi un mic Logan visiniu de jucarie si e tare incantat. Deja vorbeste de unul singur creand un dialog cu un personaj imaginar pe tema loganului.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Lucia si Mariuca are un personaj imaginar.E simpatica foc cum vorbeste cu el.Uneori il cearta alteori il cheama in ajutor.

Mariuca,februarie 2006
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput