Copilasi din 2002 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

fetele ,multumesc ca nu m-ati scos din listuta ca eu nu am mai dat pe la voi.
Va pup pe toate si o sa trec mai des pe aici.Sper ca ma primiti!

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Azi in parc, am uitat sa va spun, David si prietenul lui au calarit un munte de frunze...
a fost atat de amuzant si le-a placut asa de mult!!!! Se tavaleau prin frunze si le aruncau in toate directiile!!!
Imi pare rau ca nu am avut aparatul la mine!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dragelor!
Weekend placut tuturor!
George e ffff vesel, doar ca azi, uitandu-se la nu stiu ce emisiune cu masini vorbea singur: "vindem Loganul si cumpaiam Skoda" Plus ca ieri la venire, in masina cred ca ii era nitel teama, provocata de reclama aia tampita de la logan, cu trenul si de la simularile alea de accidente (doar el le-a urmarit foarte atent). Tot drumul a intrebat: "nu se rastoarna? nu vine trenul? nu se rastoarna? nu vine trenul?" Ii tot repet ca e o gluma, ca nimic nu e adevarat... dar el are o memorieee!
Oricum, s-a bucurat enorm si cand a intrat in masina era emotionat cu totul!
Va pup, sanatate si zile calde si frumoase!
Elena si George

POZE NOI
Mami ”de George” (6.09.2002)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Noi am inceput tratamentul cu ulei de peste...sa speram ca da ceva rezultate...hihi...

Elena, deci i-ati facut un mare cadou lui George, dar nu suficient...hihi...niciodata nu poti sa multumesti copiii astia!!! haha!!!

Noi azi am cam stat prin casa, de abia spre seara am iesit la locul de joaca pt copii si s-a agitat pe acolo vreo 2 ore...

Am observat ca in ultimul timp nu prea mai doarme...noaptea pe la 11 se culca si la 7 e in picioare, iar ziua maxim 1 ora jumate...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

elena sa stapaniti sanatosi masina rosie!daca vrei sa-mi mai trimiti poze cu george eu astept(dar sa scrii de cand sunt)

lucia voi ce mai faceti?
diadaniela bine ai revenit!
nina si mariuca se mai joaca cu masinutele,ba chiar vrea un tren ca il tot vede pe david,isi mai construieste un avion din lego si nu de mult intr-un magazin din atatea jucarii vroia o motocicleta.
va pupam si mai revenim cu povesti mai pe seara.
sarim peste somnul de pranz si iesim la o plimbarica.
bye

Mariuca,februarie 2006
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Elena sa-l udati sanatosi, pe logan! Vezi ce poate face televizorul asta din micutii nostri? Of, si cand ma gandesc cat de mult a inceput si al meu sa se uite la tv... Din pacate sunt multe momente in care chiar trebuie sa merg la bucatarie sau sa fac ordine sau altceva si el nu vrea in ruptul capului sa faca altceva decat sa se uite la tv. De desene nu mai vorbesc!!!!!!Sinzi ce e cu untura de peste? Ce rezultate vrei sa dea?Cristina multumim de intrebare, ce sa mai facem... In afara de rosul unghiutelor si privitul la tv, am avut iar cateva zile de aerosoli pentru ca a tusit dupa o viroza f f usoara, apoi i-a trecut tusea. Iesim si noi zilnic cate putin afara, ne jucam si umplem casa cu jucarii imprastiate, ne jucam de-a vandutul masinilor, pictam, desenam, invatam litere, numere... A invatat uimitor de rapid zilele saptamanii atat in romana cat si in engleza. Ar trebui sa mai caut cate ceva de invatat ca vad ca ii place.Iar azi am fost capiata de atata treaba, sotul a avut si el de lucru si colac peste pupaza mi s-a stricat si masina de spalat. Luni vine cineva sa o vada. In rest sper sa nu mai racim si va dorim si voua acelasi lucru, sanatate cat de multa la toti micutii!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Mamicile,am o intrebare ! Copilasii vostri mai dorm dupa amiaza? A mea are 3 ani si doua luni si nu mai doarme la pranz decat atunci cand e f obosita.Si cand doarme la pranz,indiferent cat de putin,seara nu se mai culca pana pe la 12.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

dia si noi ne luptam cu somnul de amiaza.acum ca merge la gradinita adoarme la pranz(adica pe la 2.30-3p.m depinde de cat de repede ajungem acasa si serveste masa)Daca o las doarme si pana la 6pm.de obicei o trezesc pe la 5.Seara nu am ce sa-i fac adoarme destul de tarziu.Cred ca suntem campioni.Ne prinde si 1.30.Cand nu doarme la pranz adoarme mai devreme(10-11)dar nu intotdeauna.Doarme destul de putin.e posibil si din cauza medicamentelor .
Uneori sta in pat la pranz si 2 ore si nu vrea sa doarma.
Asa ca e tare complicat la noi cu somnul.
Lucia ce medicament pentru aerosoli folosesti?
bye si o duminica placuta!


Mariuca,februarie 2006
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

E clar! Nu e cazul sa-mi fac probleme.Eu eram cam stresata ,ma gandeam ca nu e in regula sa adoarma atat de tarziu.chiar credeam ca gresesc eu pe undeva.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Al meu doarme mereu cate 2 ore in medie, dupa-amiaza. Si seara adoarme pe la 11-12 (daca se poate numi seara)Cristina pentru aerosoli folosim medicamente pentru astm adica ventolin si flixotide.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput