Lupta pentru viata de 12 ani! Marian -copilul erou

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Eu i-am trimis deja, oricum cred ca va avea nevoie de ei.
Va pup si multa, multa sanatate lui Marian.
Ii tinem pumnii.
Doamne ajuta!

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

Ioana_tzuchi: de banuti este nevoie...mai are mult de tras Marian. Cand am spus ca momentan cred ca nu este nevoie m-am referit la site pentru sotul lui Antoioana s-a oferit sa-i faca un site (am facut o confuzie de nume...acum am vazut ca Antoioana este de fapt Anto ca Ioana este bebelusul ei ). Multumim, Ioana, multumim Anto!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SDream spune:

Pot sa-i fac si eu site daca e nevoie si apoi pot pune pe mai multe site-uri cu trafic mare link sau banner catre site-ul lui Marian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna fetelor ! Dupa cinci zile de du te vino de la spital pt analize luate de la A la Z azi Marian a fost internat pt o saptamina .dim la 7.30 era deja in halat pt sala de anestezie s i se ia o bucatica de maduva sa fie pusa in banca internationala pentru a putea gasi pe cineva compatibil! azi incepe chemio mai dura decit cea de acasa! Sa speram ca rezista ! e tare cuminte si face tot ce .i spui.Dar lupta e lunga poate sa dureze si sase luni ! D-zeu stie .I-am facut nr de It mammei si va mai tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Puteti citi despre drama acestui copil si in "Jurnalul National":
http://www.jurnalul.ro/articol_48036/pagina_de_suflete_din_orfelinat_pe_paturile_spitalului.html

Dumnezeu sa-i ajute lui Marian!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Multumim de vesti Soni.

Ne rugam la Dumnezeu sa fie bine si pt Marian , sa se gaseasca donator si sa reziste cat mai bine la chimeo.

Sanatate multa si tie la fel si putere.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Dragele mele, sotul meu poate face site pentru Marian, cumpara domeniu si il face, numai ca trebuie sa imi spuneti ce vreti sa fie acolo si sa imi dati nishte fotografii, povestea... Ar trebui sa primesc de la voi un raspuns cat mai repede, caci timpul se scurge foarte repede pentru sufletzelul acesta mic.

Aura si samburelu' Dimitrie
Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/condrata/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Mihaela, Soni, ce mai stiti despre Marian? Cum se mai simte?
Mai pun si eu niste banuti pt. el si ma rog ca totul sa fie bine!

Multa, multa sanatate!



ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

buna , ieri abia am reusit sa-l cazez pe Marian la o casa de de caritate catolica unde in sfirsit are camera bucatarie si baie si sta numai cu mama care trebuie sa-i gateasca ce vrea el . azi ii fac punctie in maduva dupa amiaza stiu mai multe. Bineinteles ca s-a intervenit si pe alte cai nu am facut totul singura dar n-a fost usor .Marian nu sta bine pt .ca chemio de aici e puternica dar... mama in disperare a intrebat dr. daca nu poate veni acasa sa o faca si au zis nu, Este la et 3 intr-un bolulet nu f departe de spital unde la et1 este o mamaica din iasi cu o fetita care asteapta de 6 luni o compatibilitate de transplant .Asta ca sa intelegeti ca timpul de sedere v-a fi lung Eu inerc sa o invat pe mama sa fac economie ,unde sa cumpere s.a.m.d azi ma duc eu la piata. Am zis sa vorbeasca acsa sa-i trimita pachet cu supe ,pliculete cu bors(marian maninca mult bors) Sint si aici la mag romanesti dar sint dublu. Ea nu stia nici ca exista aceasta posibilitate cu Atlas sib. chiar si voi daca aveti posibilitatea cind mergeti la cumparaturi luati un pliculet de supa de ,de bors .delikat si asta e un ajutor pretios .Bine macar ac au unde sa stea . Duminica sper sa plece al doilea pui si de luni o iau de la capat.Doamne ajuta !Cit de spre site e de facut ca nu se stie cind se v-a gasi maduva compatibila .Cine poate ,si asta e un ajutor pretios .Matian si mama va saluta si va multumeste .Stie de voi pt ca le-am vorbit eu si le-am aratat pe pc ca nu sint singuri.Sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Din ce am aflat de la Soni,marian face chemio in continuare si asteapta maduva pentru transpalant care nu se stie cand va fi.
poate bunul d-zeu face o minune si pentru el.

andreeat & Alex -8 dec.2000

Mergi la inceput