Lupta pentru viata de 12 ani! Marian -copilul erou

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Haideti sa ne urnim si aici un pic. Este un caz care chiar are sanse.
Este un copil incercat rau pana la aceasta varsta. Este un copil mare , care intelege ca zilele lui sunt numarate.
Parintii sunt oameni simpli, muncitori si din pacate neputinciosi acum.Au sperat ca ii vor da o viata frumoasa lui Marian , ca il vor scapa de singuratate si nenorociri si.......

Hai sa incercam sa ajutam si in acest caz.



Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Nici eu nu stiu sa fac un site.
Cred ca Alessia ne-ar putea ajuta, dar, din pacate, are niste probleme si n-a mai intrat pe forum.
Chiar nu stie nimeni dintre noi sa faca o pagina web simpla, simpla cu nsite informatii generale, cateva poze si documentele medicale?

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

quote:
Originally posted by ioana_tzuchi

Nici eu nu stiu sa fac un site.
Cred ca Alessia ne-ar putea ajuta, dar, din pacate, are niste probleme si n-a mai intrat pe forum.
Chiar nu stie nimeni dintre noi sa faca o pagina web simpla, simpla cu nsite informatii generale, cateva poze si documentele medicale?

ioana



Sotul meu a spus ca va incerca sa faca el ceva. Avem nevoie de documente: diagnostic, poze, orice...
O problema ar fi adresa: am putea sa punem totul pe spatiul nostru de aici, oricum nu-l folosim pt. un site personal, dar nu s-ar isca nedumeriri? Ca nu e din Romania? Dati-mi idei. Cine ne poate trimite actele?
Doamne ajuta!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Va dau o veste chiar daca eu nu cred sa fiu eu cea care trebuie sa o dea ! Marian este la Torino cu mama si acum e la nani! Eu , de duminica dimineata de la 7 la ora 23.00 cind am reusit sa-i duc intru-nu loc frumos ,super si ieftin la catolici am fost cea care dac nu exista , bietii, ramineau intr-un aeroport la 100 km de Torino!!De miine incep alte alergaturi si alte probleme destul de mari. Eu mi-am luat pentru prima oara o responsabiltate in aceasta mare familie si voi face tot ce pot sa o duc la bun sfirsit . Dar se cheama Mihaita! Dar si Marian este un copil. Doar ca bunicii aveau mare dreptate:"unde dai si unde crapa!Daca nu altceva, stiti macar unde este .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

tuturor celor care fac minuni pe acest forum, ajutind copii, le multumim si suntem siguri ca vor fi rasplatiti de bunul Dumnezeu.

va multumim,




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

Multumim Soni, esti o persoana deosebita. sa ai parte numai de bucurii in viata! . Marian a ajuns la Torino, dumnezeu stie cu a reusit dar se pare ca a reusit. Medicul lui cred ca a luptat mult ca sa il ajute, eu am facut doar o mica parte... Insa Soni s-a dat peste cap si a facut minuni. Pentru cine nu stie: ea a fost la spitalul din Torino ca sa faca interventii pentru Mihaita, a intalnit un medic roman, caruia i-a aratat si actele medicale ale lui Marian. Cand le-a vazut Dr a spus ca cunoaste cazul si ca il asteapta deja in Italia. Marian a plecat duminica 5 martie in Italia, iar Soni i-a asteptat la aeroport si din cate vad s-a ocupat si de cazarea lor. Nu stiu cum sa va explic cat de mare a fost ajutorul ei...mama lui Marian nici macar nu stie sa umble cu tel mobil, ar fi fost depasita de situatie - singura, cu un copil f bolnav, intr-o tara straina, la 100 km de spital, fara sa cunoasca nici o limba straina. Iti multumim Soni! Ne-ai dovedit inca odata ca se poate, ca exista ingeri printre noi. . Inca nu am toate datele, spre rusinea mea, nu stiu cum de l-au acceptat pe Marian in Italia, dat fiind ca nu avea toti banii. Sper sa aflu cat de curand si sa va tin la curent, poate pot urma aceeasi cale si alti copii bolnaviori. Doamne ajuta sa fie totul bine, sa auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Soni esti un inger pt copilasii astia , ca si intreaga echipa care a ajutat.

Sa va dea Dumnezeu sanatate multa.

Ne bucuram ca a reusit sa plece si ne vom ruga sa se intoarca acasa sanatos.


Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Mihaela, Soni si celelate fete, sunteti minunate!
Ne rugam pt. Marian, sa dea Dumnezeu ca totul sa fie bine!
Maine trimit si eu 50 RON in contul lui Marian.
Soni, tu care esti acolo, la Torino, sa ne tii la curent cu starea lui.

Multa, multa sanatate!

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Felicitari, fetelor!
Sa stiti ca oferta cu siteul ramane valabila. Daca este nevoie, dati-mi oricand un semn!
Doamne ajuta!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

Multumim mult Ioana! Nu stiu daca e nevoie acum, te anunt daca va fi cazul, momentan asteptam vesti bune din Italia. Sper ca putinii banuti stransi sa-i ajunga...Mi-a spus Soni ca parintii lui au vandut si vacile ca sa faca rost de bani. Sunt niste oameni luptatori, ar face orice pentru copilul lor!

Mergi la inceput