Dr. Tutunaru (11)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

Buna !

Eu pe 23 martie intru in 14 saptamani si ma gandeam sa il sun la inceputul saptamanii viitoare pe Iosup. E tarziu ?

Multumesc pentru raspunsuri !

tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Buna,
Am fost aseara la Dr. T. si am fost extaziata sa vad atatea burtici dragute venite la control. Va pup pe toate, si mamici si burtici, dar si pe aspirante. Din grupul aspirantelor fac si eu parte, asa ca incepand de aseara am inceput prima monitorizare.
Celor care au facut monitorizari le pun si eu o intrebare: cate monitorizari se fac pe luna? Toate din doua in doua zile? In timpul monitorizarilor ce ar trebui sa se intample cu foliculii "vizionati" aseara?
Va pupicesc si poate ne vedem pe la usa dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Georox, nu stiu ce sa iti spun. Mi s-a intamplat sa reusesc sa fac foarte repede programare la CMU, tot asa cum au fost situatii cand nu am gasit loc decat peste 2-3 saptamani de la momentul la care am sunat. De regula, medicii de la CMU au cate o zi sau 2 pe saptamana program acolo, in rest sunt fie la alte clinici, fie prin spital.


Adriana
Vine barza
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

quote:
Originally posted by madau

Georox, eu am platit parca 2 mil la fiecare echo la Iosup. Acuma nu mai stiu daca au mai crescut preturile, dar de ce nu il intrebi pe el la telefon ca iti spune cat costa? Depinde unde le faci, eu am facut si la CMU si la Diagnosis.
De facut am facut echo la 14sapt si la 21 sapt.

Uki multam pentru urare si multi pupici la Mariuca
P.S. Ti-ai facut curaj?


Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA






Mada, o intrebare: de ce ai platit tu asa mult echo la Iosup??? mi se pare enorm 2 mil...sau am ramas eu asa in urma?

ps. curaj...sunt pe aproape

bafta si pupici la burtici si aspirante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Vroiam si io sa va zic ceva, si nu mai apucam. pe mine m-a impresionat T ca de 8 martie a dat flori la toate pacientele! Chiar mi s-a paut o chestie nemaipomenita...

Magg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

kitty nic, eu am ramas insarcinata dupa prima monitorizare-una se face pe luna, din doua in doua zile din ziua 9, timp in care s-au "vizionat" foliculii si edometrul (in mod normal foliculul sau foliculii ar trebui sa creasca si se se sparga in momentul ovulatiei, iar endometrul sa ajunga la grosimea optima); foliculul meu a crescut, dar n-a vrut sa se sparga singur, asa ca a fost ajutat de pregnyl; urmarea....
sa ti se implineasca dorinta!pupici mamicilor si aspirantelor
anasia 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

quote:
Originally posted by anasia

kitty nic, eu am ramas insarcinata dupa prima monitorizare-una se face pe luna, din doua in doua zile din ziua 9, timp in care s-au "vizionat" foliculii si edometrul (in mod normal foliculul sau foliculii ar trebui sa creasca si se se sparga in momentul ovulatiei, iar endometrul sa ajunga la grosimea optima); foliculul meu a crescut, dar n-a vrut sa se sparga singur, asa ca a fost ajutat de pregnyl; urmarea....
sa ti se implineasca dorinta!pupici mamicilor si aspirantelor
anasia 19+


anasia,
multumesc mult de informatii. Si felicitari!!!!
Pupici pe burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

fetele care ati facut analize la IDS, sau intentionati sa ajungeti pe-acolo... aveti o lista de preturi pt analize?? nu le merge situl...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

buna, fetelor!
cristina, eu am facut analizale la IDS, dar i-am intrebat prin telefon la ce nu aveam trimitere cat costa, asa ca am stiut la cat sa ma astept;din pacate n-am notat si va trebui sa ma interesez din nou;
anasia 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraPG spune:

Cristinamh, eu am fost acum o saptamina la IDS si am facut citeva din analizele pentru sarcina, mai precis listeria, CMV, rubeola, toxoplasma. Ag. HBS si Ac. anti HVC si m-au costat in total 3.570.000. Ti le-as fi spus separat pe fiecare dar am uitat, insa am bonul cu suma totala. In orice caz, preturile de aici sint mult mai mici in comparatie cu alte laboratoare. Rezultatul analizelor este gata in timp de 10 zile lucratoare, daca te intereseaza si aspectul asta. Sper ca ti-am fost cit de cit de folos. A, si poti minca inainte de a face analizele, nu trebuie sa fi cu stomacul gol. Te pup!

APoianschi

Mergi la inceput