Dr. Tutunaru (11)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

andra si anasia, , merci mult!

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Stie cineva cand mai e de garda T sau/si rezidentii lui?DianaD 36+ sau 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna ziua mamici, gravidutze si viitoare gravidutze,

Sunt fericita. M-am intors aseara de la echo cu vesti foarte bune. Bebe are 53.3mm (cat pentru 11 saptamani si 6 zile, cu 4 zile mai mare decat varsta conform UM). Inimioara ii bate cu 167 batai pe minut. Avem ochisori, nasuc si gurita (zici ca este un mic extraterestru; T. insa a zis ca seamana cu Pinocchio), foarte activ (dadea din manute si din picioruse). Dupa parerea lui T. este un bebe foarte frumos crescut. Tati este in al noualea cer.

Fetelor, am si eu o intrebare: echo morfologica de la 14 saptamani este abdominala sau transvaginala? Nu de alta, dar nu stiu daca sa beau sau nu lichide. T mi-a spus ca tot atunci vom face primele masuratori (pliul nucal, etc) si ca peste 2 saptamani oprim Pregnyl ca sa ne pregatim pentru TT.

Salutari


Adriana
Vine barza
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

adriana, din cate stiu, daca te trimite la iosup, e abdominala... dar nu-mi amintesc de indicatii cu lichide, sarcina e destul de mare ca sa nu mai fie nevoie...

felicitari pt "extraterestru/a", ma bucur pt tine ca era treaz... fi-mea m-a tratat mereu cu spatele sau cu un somn bun. o singura data am prins-o treaza, si atunci cu dosu' la noi...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Adriana, felicitari! Ai fost la mamici de martie-aprilie si ne bucuram pentru tine! Cat despre bebe, mie T mi-a spus la 11s ca se pare ca e baiat si asa a fost... la fetite se pronunta mai tarziu Iosup.Tare sunt curioasa sa vad ce ai! Eco morfo am facut la Iosup si a fost abdominala mereu: si la 14s si la 20s.Iar la T am avut o eco transvaginala in sapt 11 la primul consult, dupa care numai abdominale.DianaD 36+ sau 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Diana si Cristina, multumesc pentru incurajari si raspunsuri.

Asta era urmatoarea mea intrebare: daca la T urmatoare echo (la 13sapt+2zile) nu este cumva abdominala, dar Diana mi-a si raspuns la intrebare.

Si eu sunt curioasa ce sex are bebe (T. nu a facut nici o remarca in acest sens; o fi fetita?!), dar nu am nici o preferinta; sanatos sa fie!

Adriana
Vine barza
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

Pup burticoasele!
Fetelor, imi spuneti si mie pls cum ajung la cabinetul dr T din Maior Coravu? Stiti cumva adresa?
Saru'mana anticipat.

Cristina 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Adriana felicitari ptr extraterestrul de buzunar . Sa creasca mare si sa fie sanataos, ca si mamica de altfel.Echo la Iosup sunt numai abdominale, la T de asemenea. doar prima echo ptr stabilirea exacta a sarcinii e transvaginala, insa eu si pe aia am facut-o abdominala si s-a vazut super ok.
Mie Iosup mi-a spus sexul bebelushei la echo de la 13 sapt (morfologica) si mi-a facut si poza sa fim siguri. Sa stii ca nu prea da gres la asta,asa ca te asteptam cu surpriza /?
Cristina_Ioana detaliile despre adresa cabinetului le discutam de obicei pe PM. E mai bine asa.

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Mada, multumesc pentru urari.
Mie T. mi-a facut transvaginala incusiv luni, la 11 saptamani. Cred ca asta l-a ajutat sa faca masuratorile intr-o maniera mai acurata. Peste 2 saptamani insa, dupa echo morfologica voi sti cu siguranta mai multe despre bebe.

Adriana
Vine barza
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Adriana, cam tarziu vin si eu cu un raspuns...la eco la dl dr Iosup nu trebuie sa fi cu vezica plina, desi este eco abdominala...iti spun sigur ca eu sunt patita...am intrebat si eu pe forum si mi s-a spus contrariul...ci vezica plina...si m-am chinuiiiiit...si dl dr mi-a explicat ca m-am chinuit degeaba fiindca la 14 sapt lichidul amniotic tine loc de lichid...
iar despre eco la dl dr T, la eco de la 16 sapt pt TT, de unde ma pregateam eu cu sarg pt eco transvag...imi zice dl dr"stop...gata, ai scapat de eco vaginala...de-acum numai abdominala"...ulterior am mai citit pe net ca eco vaginala se face pana la 14 sapt

Sper ca ti-am fost de ajutor
Sarcina usoara in continuare si bb sanatos si mancacios...

aaa, nici mie nu mi-a zis dr T nimic de sex, iar la 15 sapt mi-a zis dr Iosup ca e fetita

Eliza 19+si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput