Dr. Tutunaru (11)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uki spune:


mey fetelor, apoi... eu ma simt tare descurajata, daca voi ziceti ca dr e asa mult plecat...iar eu pe ceilalti dr chiar nu-i cunosc...of si cand imi facusem si eu planuri marete, ca din mai-iunie asa, sa fac, sa dreg...

m-a bufnit rasul cand am vazut cum i-a denumit maggyc pe aia: "vietuitoare" la elias..., unii cam asa is(eu stiu sigur pe unul)

Magghyc, eu una, te inteleg, si cand a trebuit sa nasc eu, dr trebuia sa plece si mi-a spus ca provoaca nasterea, mai ales ca era la termen...ca sa pot naste cu el

sper si la tine sa fie bine! Nichita stie cel mai bine ce vrea...sigur ii place acolo unde e

eu... mai astept! poate voi burticile care sunteti acum "avansate", ma veti putea informa si pe mine despre garzile dr prin mai...sau iunie! sar'na, dau berica!


ps. Cristina, sa-ti traiasca micuta crestina! e tare frumoasa!


pps. Clioooo!!! prinde:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Dragelor care ati nascut cu T,Am o rugaminte la voi din partea unei burtici care e internata in Elias in asteptarea cezarienei cu Tutunaru...Cum a fost REAL cu partea financiara a nasterii (si va rog sa nu-l uitati si pe T).Cirula un zvon cum ca ar primi si T , ceea ce nu e o problema (ca si asa era prea iesit din schema traditionala) dar ea ar vrea sa stie exact, sa fie pregatita.
La voi cum a fost? A incercat cineva sa ii dea ceva? Mai exact ce sau cat? Cum a reactionat? Dar restul echipei, cine si ce a primit?
Multumim anticipat mamicilor care isi vor face un picutz de timp sa ne zica si noua...

Uki,
nu dispera! S-or termina si congresele si conferintele astea o data, nu? sper si io ca Nichita sa fie baietel cuminte si sa il astepte pe T, pt ca, daca T nu e in tara, eu in ELias nu calc sa fac cezariana.Oricum, daca nu e sa fie nastere cu el in mai, practic T este in fiecare saptamana vreo 2 zile, deci pt cie are nevoie sa il gaseasca fara preferinte ca luni sau joi, va fi sigur de gasit. Eu doar sper sa se potriveasca programul lui cu programul lui Nichita

Magg cu Nichita 30 de s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

hi hi. auzi, "vietuitoare" din elias. daca vreti barfa mica, ma bag si io. ca-i cunosc. dar nu stiu chiar multe-multe rele...

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Io o vietuitoare (si inca mare sef ) o cunosc din experienta cumnatei mele: super preturi nesimtite la cabinet, super spaga la cezariana , tratament cu cotul - rezultatt: internare dupa o saptamana cu infectie. marea vietuitoare i-a spus cumnatei ca e "vina echipei, nu a lui". Va dati seama circ, bb mic acasa, cumnata in spital, si asta facea figuri ca "el nu e de vina "...totul pe banii nostri!
O alta vietuitoare o cunosc din mediu privat (medicover) si sincer, cand l-am vazut la Elias am inceput sa am cosmaruri ca vin sa nasc si el e doctor de garda...

In fine, da-i in steaua lor, cine imi raspunde si mie legat de preturile de nastere la T? Please? Ca prietena mea intr-o saptamana s-ar putea sa nasca (deocamdata e sub monitorizare).

Magg cu Nichita 31 de s fix!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

buna, fetelor!
magghyc sunt si eu serios interesata de problema pusa de tine, chiar daca mai am pana in iulie-august, dar vreau sa fiu pregatita, asa ca rog fetele sa ne transmita un pm;
magghyc poti sa-mi trimiti pe pm informatii legate de "vietuitoare" sa stiu de cine sa ma feresc?
anasia 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

De abia astept sa merg la T sa vad ce mai face Nichita, cat a mai crescut...

Una peste alta, avem doctor meseriash, nu credeti?
Tot citesc in stanga si in dreapta diverse povesti despre alti doctori, si sunt mai mult decat socata. Imi dau seama ca Internetul nu iarta nimik unui doctor , e suficient sa nu-l placa o pacienta si deja devine o problema publica, si cu toate astea T rezista eroic in categoria celor despre care nu s-a scris nimik grav de rau, doar prostii, atitudine nu stiu cum etc. (In paranteza fie spus, mie tocmai atitudinea lui mi-a placut). Ceea ce mi se pare un lucru f important, mai ales tinand cont de puhoiul de paciente pe care il are.
Asa ca Uki, io zic sa nu te panichezi. Noi avem voie ca suntem gravide si paranoice, dar T ramane pt mine doctorul care l-a salvat pe asta mik din burtica (dupa parerea altora nu aveam nici o sansa)si eu nu vreau sa il schimb. Ma gandesc ca macar atata lucru poate sa faca si Nichita, sa il astepte pe nenea doctorul.

Cine se indura de mine si cauta lista cu bagaj de spital Elias? parca cineva dintre voi avea un post mai vechi pe tema asta, dar nu mai gasesc nimik.Evident, acum, cand incepe sa ma preocupe subiectul, ca inainte o gaseam sigur!

Noi azi am facut fix 31 de saptamani.BB e f puturos ziua, norok ca noaptea mai da cate un sut, altfel m-as ingrozi. Am tot auzit de bb-i care misca non-stop,dar bb-i puturosi nu a posedat nimeni, al meu e singurul?

Magg cu Nichita 31 de s fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Si eu sint interesata de partea financiara, in cazul unei nasteri cu dr.T.

Macar un PM.

Multumesc!

21+
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

mei, partea financiara vad ca streseaza multa lume...
nu stiu cum ec u zvonul ca ar primi si T. da' stiti cum e, uneori mai dai un zvon daca altceva de rau nu poti spune.

kristinutza, ce ma bucur sa te revad!! si tie, si la bb!

io eram cu subiectul despre elias, il caut in arhiva si revin cu un link.

tin sa mentionez ca mie personal nu mi-a cerut nimeni nimic. am dat cat am vrut si cui am vrut. deh, ca la romani, ce sa faci...

uki multumim pt laude. si caaaaalm, intai fa tu bb si il gasesti in tara... tocmai pe tine sa te rateze?

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Cristina,
cred ca ai dreptate cu zvonul, asa ma gandeam si io
Merci de raspuns,
Magg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

hehe, zvonistica la romani e chestie grava

uite si linkul pe care il voiau fetele, cu maternitatea.. cred ca sunt destule detalii si despre bagaj... http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59822

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput