Bazar pt Alex (11)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Buna,
Vestile sunt foarte bune, Alexutu este stabilizat cat de cat in privinta glicemiilor. Insa, aceasta stare de bine a baiatului s-a realizat cu pretul a multor teste.....care se imputineaza pe zi ce trece.Din cele 500 trimise de soni,in ianuarie mai avem doar ... 200 de teste.

Nivelul glicemiilor de mai bine de 2 saptamani este stabil, intre 75 si 280...adica am evitat starile de hipo, masurand glicemia mai devreme ...si am actionat imediat ...si hiperglicemia la fel....
Cele mai mari probleme le avem in continuare la capitolul mancare....asta este un alt motiv pentru care am consumat foarte multe teste, facndu-i insulina inainte si daca nu mananca tot...in urmatoarele 3 ore sigur face hipo, ei bine atunci trebuie sa ii iau glicemia mai des pt a evita starea de hipoglicemie pe care o remediez cu zahar.....
Of, imi este tare greu sa va explic exact aceste chestii pentru ca nici nu stiu cum sa ma exprim ca voi sa intelegeti....
Dar, cred ca este mai important ca eu sa stiu ce trebuie facut, asa-i?

In perioada 19-31 martie vom pleca la Buzias(Timisoara), pentru 2 saptamani. Acolo este un centru pentru copii diabetici, se pare ca este singurul din tara. Am auzit numai lucruri bune, chiar d-na dr. ne-a recomandat sa mergem acolo, este ca un fel de tabara. Am auzit ca au o scoala extraordinara pentru parintii copiilor cu diabet. Se face consiliere psihologica, te invata ce este diabetul , ce si cum trebuie facut pentru evitarea complicatiilor.
Abia astept sa ajungem acolo. Cu acesta ocazie lui Alex i se va face si un control general al starii de sanatate, lucru pe care nu l-am mai facut din septembrie anul trecut, cand am descoperit ca are diabet.

VA PUPAM, SI VA MULTUMIM TUTUROR INCA O DATA PENTRU TOT CE FACETI PENTRU NOI!




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Ana,ma bucur sincer ca ii merge mai bine micului Alex.

Noua ne explici cam degeaba ce si cum,in sensul ca oricum n-avem cum sa intelegem cat de greu iti e tie care te lupti zi de zi si chiar ceas de ceas cu diabetul asta.

Cred ca e o idee grozava sa mergeti la Buzias,sigur ii va fi de real folos lui Alex.

Sanatate multa!

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Ana, sanatate puiului si pupici de la noi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68270&whichpage=4" target="_blank">Bazar, ajutor pentru un ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

Salutare fetele !

nu am mai intrat de multicel....am prins o raceala groaznica si abea azi am ajuns la posta.
Am scos niste lucrusoare mununate.
Au ajuns la mine: Salopetica cu dinozauri,costumasul galben cu pantalon scurt,sosetutele si salopeta albastra mai grosuta cu bluzita si caciula.

Banii se pot trimite prin mandat postal si ajung direct acasa la persoana care doreste.
Sincer si mie mi-e mai usor sa pun banii prin mandat postal si postasul vii aduce direct acasa....nu trebuie sa mergeti voi la posta.Eu la banca ajung extrem de greu.....mai si frig...mai si greturi....greu...
Trebuie doar sa va hotarati cine primeste acesti bani si ne spuneti.
Ne va trebuii adresa complecta si banii ajung in maxim 3 zile la voi.



Roxi 7+ si Rares 9. april.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

azi am pus la posta coletul pentru inaioana cu cele doua salopete.



Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Fetelor, dar banii nu trebuie trimisi in contul care este scris acolo la inceput? Eu asa am crezut... Cui trebuie sa ii trimit de fapt?

Ioana 26 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Deci, banii se depun direct in contul afisat pe prima pagina.
Totusi, eu si Loreema24 am mai strans niste bani de la fetele cu care am reusit sa ne vedem si le-a fost mai comod sa ne dea noua banii.
Eu am strans bani doar pt ca mai aveam si eu de achitat si ii puneam pe toti in cont o singura data. Acum astept banii de la danielac care m-a rugat sa pun si banii ei. In rest nu strang bani pt ca numai sotul se ocupa de depunerile bancare si nu vreau sa-l implic prea mult in actiunile mele.

Ionela-roxana, mandatul vine acasa...dar dc nu te gaseste tre sa te duci tu la posta si sa stai la coada sa ridici banii. Eu una nu pot sa stau sa astept mereu postasul...si nu ma pot baga la plata prin mandat.
Dc Loreema poate, e ok si ar fi f bine si pt unele dintre voi.

Dc cineva din Bucuresti se poate deplasa pana in Pantelimon sa-mi dea banii (pana anunt ca depun toata suma in cont) e ok.
Mai mult de atat nu pot sa ma implic pt ca...am anumite limite ca oricare dintre noi.

Inca ceva, pls cand primiti/achitati produse, scrieti nr produsului pt ca uneori imi este f greu sa-mi dau seama despre ce produse este vorba.

Ana_miti, ne bucuram ca Alex e bine si sper sa-i fie din ce in ce mai bine de acum inainte!

Mai sunt cateva ore iar produsele lu' Tomecica vor fi scoase din lista pt ca nu va mai avea timp sa se ocupe de bazar pt ca incepe serviciul.
Deci, cine mai vrea sa liciteze pt ceva, o poate face pana la ora 24, dupa care vor fi scoase!

Pupici!


Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Micorint - astept adresa completa pe privat sa pun luni dimineata bluzitele !
Ana - sanatate multa va dorim si sa aveti o minivacanta placuta, utila si relaxata !
Un we frumos tuturor !
Si inca o data mii de multumiri Roandre si Loreema


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micorint spune:

Roandre, cred ca totusi o sa ajung la bnaca si voi depune banii in cont (mi-e mai usor asa decat sa ne intalnim). Mai astept cateva zile sa-mi vina un colet si o sa depun atunci toti banii.

Multumesc si un week-end placut la toate fetele!

Mihaela, Radu Alexandru (15.06.2002) si Maria Cristina (03.05.2005)

Poze Maria Cristina 8 luni
Poze cu copiii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloreta spune:

Buna,

vad ca Otilica a licitat pentru costumasul bleu pufos. O rog sa imi dea un PM cu adresa ca sa stiu unde il trimit.



Pozele mele

Mergi la inceput