Masina de spalat vase

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inlove spune:

Sunt tare fericita, mi-am comandat in sfarsit masina de spalat vase. In max 10 zile trebuie sa vina. Nu mai am rabdare.In sfarsit inca un ajutor in casa ( pe langa masina de rufe).
Acum iau lectii de la voi ca sa nu-mi prind urechile la ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui inlove

Sunt tare fericita, mi-am comandat in sfarsit masina de spalat vase. In max 10 zile trebuie sa vina. Nu mai am rabdare.In sfarsit inca un ajutor in casa ( pe langa masina de rufe).
Acum iau lectii de la voi ca sa nu-mi prind urechile la ea.


Ma bucur ca pana la urma ti-ai luat.De care???
Daca ai intrebari,aici sunt.Ca stiu cum e sa-ti prinzi urechile.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inlove spune:

Electrolux de 6 seturi. Cand spal prima data o sa va povestesc.Ni_na spune-mi ceva de bine despre ea........pleeeeeeeeeease.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inlove spune:

Ni_naaaaaaaaa, sa inteleg ca nu este de spus prea mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Eu una ma bucur ca am experimentat masina de spalat vase innainte sa o cumpar.Ce bine mi-a prins..mi-am dat seama ca e o mare porcarie.Consuma curent, merge minim 40 minute , trebuie aranjate vasele ,scoase de acolo pe urma, solutii si pastile. Ma bucur tare mult ca nu mi-am cumparat.Ca sa nu mai zic ca na nu spala exceptional , in sensul ca ceea ce se duce cu buretele nu seduce in masina de spalat. Eu m-am convis ca pierd o gramada de vreme cu asa ceva si ca spal vasele traditional. Nu am multe vase ,fac mancare zilnic si pun masa de 3 ori pe zi..nu -i nu stiu ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicolest spune:

Eu am Electrolux 6 seturi. Este micuta dar suficienta pentru vasele stranse de peste zi pentru o familie de 2 persoane si un copil. Mi-am cumparat acest model pentru ca initial cand mi-am facut mobila de bucatarie am considerat inutila masina de spalat vase si nu aveam spatiu pentru una de dimensiuni 12 seturi.
Si ma declar foarte multumita de achzitie ... acum am mai mult timp sa ma joc cu fetita mea sa ne plimbam. Pentru mine spalatul vaselor era un cosmar ... masina e o minune le spala bine si le usuca cat despre consum nici nu ma intereseaza la ce face ... e excelenta.
Nu am incercat sa spal oale in ea ca mi se pare cam mica dar cred ca merge.
Imi pare sincer rau ca atatea ani am spalat vasele cu mana cand exista masina de spalat vase ... buna inventie.
Sa stiti ca e o prostie ca nu spala vasele bine va spun din experienta eu le pun in ea fara sa le clatesc prealabil doar sa nu aiba resturi si le spala foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inlove spune:

aghirmonica, la fel credeam si eu ca nu se merita sa cumparam masina de vase desi sotul meu mi-a propus la inceput. Credeam ca atatea vase pentru 3 pers. le spal foarte rapid si nu am treaba. Insa observ mai ales in weekend dupa ce terminam de servit masa, toata lumea pleaca la culcare sau afara iar eu trebuie sa spal o chiuveta de vase.
Consum oricum curent si apa( mult mai multa)si detergenti.Eu voi fi multumita ca am un ajutor.
Nicolest ma bucur ca mi-ai dat un raspuns atat de "mult asteptat". Chiar zilele acestea am gasit pe net o prezentare a acestei masini. O iubesc deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Monica nu stiu ce masina ai testat tu,dar te asigur ca una buna spala foarte bine.Mie imi spala si mancarea uscata pe ele.Bine,nu le pun cu resturi,dar nici nu le clatesc.Doar dau cu servetelul pe ele sa elimin resturile,ceea ce si faceam cand spalam vasele,ca doar nu le puneam cu mancare in chiuveta.Cat desprea aranjatul si scosul din masina,mie imi face o mare placere sa le aranjez si mai ales sa le scot sclipitoare!E o placere fata de statul in fata chiuvetei in picioare pana te doare spatele...In plus consuma mai putina apa decat ai spala manual,a mea consuma 16 litri la o spalare.Cat despre curent,si cand speli vasele manual,centrala consuma gaz si curent ca sa incalzeasca apa.
Pentru mine e cea mai buna prietena si nu regret nici o clipa ca am cumparat-o.Si sfatuiesc pe oricine sa-si cumpere,ca merita.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)
5+Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

off topic: Ramonella, felicitari pt semnatura noua Sa vezi ce-ai sa mai amortizezi masina dupa ce se naste si cel mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_77

off topic: Ramonella, felicitari pt semnatura noua Sa vezi ce-ai sa mai amortizezi masina dupa ce se naste si cel mic.

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an

Iulie 2008



Multumesc mult!
Daaa,inca o data ma felicit pentru achizitia facuta,cred ca e cea mai buna inventie pentru femei.La fel cum un barbat e mandru de masina lui,asa sunt eu de masinuta mea de spalat vase.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)
6+Doamne ajuta

Mergi la inceput