Masina de spalat vase

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speed spune:

quote:
Originally posted by mirela alina

fetelor m-ati convins..mi-am cumparat...dar acum nu prea stiu cu ce se mananca.
Mi-am cumpart un "bosch" de 45 cm.Mi-am cumparat detergentii necesari: sare, pastile 5 in 1, si solutie pt. clatire.Intrebarile mele:
1. Sarea o pun toata odata sau cate putin? dizolvata sau nu? in ce cantitate de apa?
2. Solutia pentru limpezire, cum, unde, cata?????
Va rog ajutati-ma.
Multumesc


mamica lui Mateut 11.09.2003

www.prorally.ro




din cite am citit eu prin instructiuni si am auzit din experienta altora daca folosesti detergent 3 in 1 sau 5 in 1 nu mai trebuie sa folosesti sare si solutie de limpezire fiindca acestea sunt deja incorporate in detergentul respectiv. in acest caz nu se aplica teoria mai mult- mai bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Da, asa e Speed!
Eu folosesc detergent simplu. Am in casa si pastile dar nu le-am incercat, astept sa se termine solutiile din rezervoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

crixia, eu folosesc pastile fairy si sunt bune si mai ales imi plac pastilele de la lidl-sunt excelente,nu mai stiu exact cum le zice si sunt mult mai ieftine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Speed(si nu numai) ce alte substante de intretinere mai folosesti? Am vazut un praf ambalat intr-un supermarket care se folosea pt spalarea mainii, ca intretinere, intre spalari normale, pentru degresarea masinii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

crixia, eu cam o data pe luna folosesc un detergent lichid, "finish" ii spune-nu stiu daca se gaseste si in Romania. se foloseste intre spalari,cu masina goala. tot de la ei mai iau cind imi aduc aminte un deodorant cu aroma de lamiie,se tine tot timpul in masina pentru miros proaspat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

buna! sunt si eu interesata de subiect,imi spunetzi si mie cat dureaza un ciclu de spalare?
multzumesc anticipat


anca & alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">Asa s-a nascut o mare iubire ...
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

***viatza e doar o iluzie a simtzurilor***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Saptamina viitoare ne luam si noi in sfarsit masina de vase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

quote:
Originally posted by nadyana

Saptamina viitoare ne luam si noi in sfarsit masina de vase



in sfarsit

s-o folositi sanatosi; ce model ati ales pana la urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Merci mult, clyo!raguta ca intotdeaunaAm gasit din intimplare o firma care importa electrocasnice din Danemarca.Am uitat cum se numeste firma producatoare dar saptamina asta mergem sa luam una, ca i-am innebunit pe ai mei si, ca sa scape de gura mea s-au gandit sa achizitionam una.Am votat "pentru" cu majoritate de voturiAu masini incorporabile total, sau doar partial pt. blat.Noi vom lua una incorporabila pt. blat, pt ca nu sunt sigura ca cei care ne-au confectionat mobila de bucatarie se pricep sa incorporeze masina de spalat incorporabile.Cea doar pt. blat nu are partea de deasupra, adica are ceva, dar nu la fel cu capacul ala care se deschide sa bagi vasele inauntru.In fine, este speciala pt. blat.Sunt si cu afisaj elecronic.Au clasa A.Firma asta aduce din Danemarca elecrocasnice care sunt un pic zgariate de la transport.Nu toate sunt zgariate, cele care nu au nimic, fiind un pic mai scumpe.
O sa merg saptamina asta si cand mi-o aduce acasa, sar pe voi cu intrebari ca habar nu am sa o folosesc.Bine, are carte, dar pana inteleg eu ce si cum, vin aici sa va intreb pe voi, ca stiu ca sunteti experte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miricris spune:

fetelor sunteti extraordinare, daca vroiam sa aflu atatea info despre m de sp vase pe un site ariston nu aflam atatea cate am aflat de la voi. Intru si eu cat de curand in clubul vostru si o sa tin seama de sfaturile voastre.

Mergi la inceput