Masina de spalat vase

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy spune:

'aragazul' din fotografie contine aragaz, cuptor si masina de spalat vase (eu chiar am ales special fotografia in care se vad vasele jos, prin usa intredeschisa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dumitrulaura spune:

Are cineva masina de spalat vase de patru persoane , din aceea mica , cat un televizor? Cat este de buna? Sunteti multumite de ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

quote:
Originally posted by dumitrulaura

Are cineva masina de spalat vase de patru persoane , din aceea mica , cat un televizor? Cat este de buna? Sunteti multumite de ea?


Eu n-am inca masina de spalat vase,dar parerea mea ca o astfel de masina de spalat vase nu cred ca ar satisface necesitatile unei familii de 4 persoane,cred ca ar incapea doar farfurii,fara tavi sau alte oale,cele mai stresante din punctul meu de vedere.Cine stie mai bine ,sa ma contrazica!Eu o sa-mi iau de dimensiuni maxime si cu incarcare la jumatate ,in caz ca nu am cu ce s-o umplu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

eu nu mi-as mai putea imagina viata fara masina de spalat vase...
farfuriile,tacamurile si mai ales paharele le spala mai bine decat mine...spala bine si oale,tavi de cuptor.daca nu sunt multumita cum ies de la spalat le mai pun o tura..noi avem un zanussi si sunt multumita.am ales un model care are si un program de spalare scurt pentru mai putine vase sau pentru vase care nu sunt chiar asa murdare.oricum de cind avem masina de spalat vase aproape mi-a ruginit chiuveta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

Fetelor nu mai stati pe ganduri:MERITA!!!!!!

dya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela alina spune:

fetelor m-ati convins..mi-am cumparat...dar acum nu prea stiu cu ce se mananca.
Mi-am cumpart un "bosch" de 45 cm.Mi-am cumparat detergentii necesari: sare, pastile 5 in 1, si solutie pt. clatire.Intrebarile mele:
1. Sarea o pun toata odata sau cate putin? dizolvata sau nu? in ce cantitate de apa?
2. Solutia pentru limpezire, cum, unde, cata?????
Va rog ajutati-ma.
Multumesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Si eu am fost in ceatza rau cand mi-am cumparat-o, la fel ca inainte de '89 cand a cumparat tata masina de spalat automata! Hahaha am retrait aceiasi stare, de parca mi se prindeau urechile!

Sarea am pus-o toata, dar la mine scria ca la prima utilizare se pune apa in recipientul de saresi apoi se toarna sarea. Probabil aceasta sare sta in acel recipient in stare lichida, iar la prima utilizare era uscat.

Soluti de limpezire, la fel, se pune intr-un recipient, si dupa cateva spalari reumpli recipientul. LA mine recipientul e pe usa, landa cel pt detergent.

Singurul produs pe care-l pun la fiecare spalat e detergentul, pt celelalte ma atentioneaza luminos cand e necesar.


Eu n-am inteles cum pot spala la 1/2 incarcatura! N_am reusit sa scot sertarul superior; in carte scrie ca se detaseaza, atat, dar nu si cum se detaseaza.

E chiar folositoare masina! In we cat prepar prin bucatarie, apoi ma vine copila, sotul mai murdaresc vase... spre seara se strange de-o masina. Iar intr-o seara am tras un chef, iar dupa a fost o adevarata alinare sa le pun in masina, iar cat le-a spalat, am facut curat in sufra, bucatarie...
Merita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela alina spune:

Multumesc din suflet CRIXIA, m-ai scos din necaz.
AAa, stai ca mi-am mai adus aminte ceva....
Exact unde se introduce solutia de limpezire( asa zic eu) este o rotita cu niste nr.Cu aia(rotita) ce fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Pai, cica rotita o muti la alt numar in functie de duritatea apei. Eu am lasat-o nemiscata, am dat cateva spalari si sunt multumita cum clateste. Daca apa e prea dura, atunci ar ramane urme de calcar, picaturi.

Cu multa placere! Sa o folosesti sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Fetelor, imi permit sa va dau un sfat, pentru cele care aveti masina de spalat vase. Nu bagati nici un vas in masina, care mai are resturi de micare. Eu nu am dat foarte mare atentie acestei chestiuni (sigur ca nu bagam ceaunul plin de coji de mamaliga de exemplu) le curatam si eu, dar se pare ca nu suficient si in seara de Craciun, inainte sa vina musafirii, mi s-a stricat masina. O aveam de 2 ani si iesise din garantie de vreo luna. Am crezut ca mor. In ianuarie a venit cineva si a reparat-o. Problema era ca se infundase furtunul care face legatura cu teava de apa si practic nu mai anjunge apa la masina. Se infundase cu resturi de mincare.

Mergi la inceput