Nu o lasati pe mamica mea draga sa se stinga

Nu o lasati pe mamica mea draga sa se stinga | Autor: adina20

Link direct la acest mesaj

Ma numesc Adina, sunt studenta la Facultatea de Sociologie si Asistenta Sociala din Cluj si am 20 ani.O varsta frumoasa veti spune.Dar aceasta varsta este umbrita de o mare durere.Mama mea a fost diagnosticata in urma cu 3 ani cu amiotrofie spinala progresiva.La inceput nu am realizat gravitatea bolii, dar acum a ajuns imobilizata la pat.Boala a inceput cu slabiciune musculara in piciorul stang dar cu timpul i-a afectat ambele picioare si mainile,toti muschii corpului de altfel.Iar eu o spal,o hranesc,ma trezesc noaptea din ora in ora sa o intorc in pat etc.Pe langa asta fac si curatenie,mancare si fac si navela la facultate.Cat timp sunt plecata la scoala vine bunica de la tara sa stea cateva ore cu ea.Insa numai pe mine ma doreste,zice ca sunt ingerasul ei.Boala nu se trateaza in tara.Pana acum doua luni nu aveam nici o speranta de vindecare.Am aflat insa de o clinica din Kiev unde boala mamei poate fi tratata.Tratamentul consta in transplant de celule stem.Am luat legatura cu domnul doctor Alexander Smikodub de la aceasta clinica si dansul garanteaza pentru reusita tratamentului in cazul mamei.Si uite asa de la agonie la extaz.Tratamentul costa pentru mama 18 000 euro plus transport si cazare.Am citit pe acest site despre actiunile voastre de ajutorare asa ca indraznesc sa strig:Va rog intindeti o mana de ajutor si nu o lasati pe mamica mea draga sa se stinga!!!

Nota moderatorului:
Adina mi-a trimis poze cu mama ei si scanare de diagnostic.
Am primit si o copie e IDului ei.
Succes in campanie draga Adina.Sper din suflet sa gasesti suport si ajutor aici la www.desprecopii.com.

- desprecopii / 6 feb 2006.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Adina,imi pare tare rau de drama prin care treci impreuna cu mama ta!Sfatul meu este sa nu te dai batuta,sa lupti in continuare,sa cauti ajutor pe unde se poate...la ziare si televiziuni ati incercat?Trimite scrisori si mail-uri la ziarele locale si centrale,la "Povestiri adevarate",mergi la firmele mari din orasul tau cu niste contracte de mecenat care,prin semnarea lor,ii scuteste de niste impozite pe cei ce doneaza bani...!Drumul este lung dar trebuie incercat tot ce se poate!
Mult curaj si noroc!
Doamne ajuta!


Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,Trebuie sa deschizi un cont pe care sa il afisezi aici pe site.
Nu dispera, aici este o comunitate de oameni sufletisti care sunt sigura ca iti vor intinde o mana de ajutor. Ar trebui sa faci si un site separat in care sa descrii aceasta poveste, in care sa dai mai multe detalii si dovezi si in care sa iti afisezi de asemenea conturile.
Trebuie practic facuta o campanie si ai sa vezi ca rezultatele nu vor intarzia sa apara.
Sunt alaturi de tine Mult succes!"Sa continuam sa-i ajutam pe batrani" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64856
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina20 spune:

Va multumesc mult pentru gandurile bune si pentru sfaturi.
Eu site nu stiu sa fac dar sper sa gasesc pe cineva care se pricepe.Cont am deschis la Banca Transilvania:titular cont:MOHOLEA ADINA,nr cont 01201542091.Am inceput si sa trimit mail-uri la diferite ziare si sper sa primesc raspunsuri.
Va multumesc inca o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns razhore spune:

Iti fac eu saitul daca vrei.Trimite-mi un mesaj privat si iti spun cum facem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

quote:
Originally posted by adina20

Va multumesc mult pentru gandurile bune si pentru sfaturi.
Eu site nu stiu sa fac dar sper sa gasesc pe cineva care se pricepe.Cont am deschis la Banca Transilvania:titular cont:MOHOLEA ADINA,nr cont 01201542091.Am inceput si sa trimit mail-uri la diferite ziare si sper sa primesc raspunsuri.
Va multumesc inca o data



Draga Adina,

As vrea si eu sa te ajut cu o donatie si de asemenea, voi trimite pe e-mail mesajul meu catre toti cunoscutii, indemnandu-i sa te ajute.
Exista insa o problema: ca sa poata face donatii prin ordin de plata, adica transfer bancar, oamenii au nevoie neaparat de codul IBAN al contului, pe care il poti afla de la banca. Te rugam mult sa ni-l comunici si sunt convinsa ca va exista multa lume care va trimite banuti.

Multa sanatate si asteptam codul IBAN.

Gaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina20 spune:

Va multumesc pentru ofertele de a ma ajuta sa fac site,dar am reusit deja sa fac un site mai modest,cu ajutorul unor prieteni buni.Inca nu e gata dar se poate accesa la www.new.noi4you.com .Va rog din suflet sa il accesati si sa il trimiteti mai departe.
Am si codul IBAN: RO89BTRL05101201542391XX
Am deschis de asemenea cont in valuta EURO:RO38BTRL05104201542391XX si USD:RO72BTRL05102201542391XX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Buna Adina!

Deja am facut un transfer in contul tau, nu este o suma mare, insa cum va lua si sotul meu salariul, vom mai face o donatie! :)
Am trimis pe e-mail mesajul tau tuturor cunoscutilor, cu toate detaliile, inclusiv site-ul si ai sa vezi ca va circula mult timp si se vor strange banii necesari!
Nu te da batuta, du-te si pe la televiziuni, du-te la postul ACASA, am vazut ca ei ajuta in astfel de cazuri, fac reportaje si se strang bani!

Multa bafta si sa stii ca suntem alaturi de tine!

Gaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Buna Adina!

Deja am facut un transfer in contul tau, nu este o suma mare, insa cum va lua si sotul meu salariul, vom mai face o donatie! :)
Am trimis pe e-mail mesajul tau tuturor cunoscutilor, cu toate detaliile, inclusiv site-ul si ai sa vezi ca va circula mult timp si se vor strange banii necesari!
Nu te da batuta, du-te si pe la televiziuni, du-te la postul ACASA, am vazut ca ei ajuta in astfel de cazuri, fac reportaje si se strang bani!

Multa bafta si sa stii ca suntem alaturi de tine!

Gaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina20 spune:

Vai,va multumesc din suflet.Nu ma asteptam sa primesc rezultate pozitive in asa timp scurt.Gandurile si gesturile voastre parca ne dau puteri,si mie si mamei...ne fac speranta mai vie,ne fac sa credem ca DA,se poate.Va multumim tare mult!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

imi pare tare rau sa vad prin ce treci.

Din pacate viata e cum e si din fericire , mama ta are mare noroc cu tine. Esti o fata curajoasa si sunt convinsa ca vei razbate.

Voi trimite si eu la cati mai multi oameni povestea voastra si vom incerca sa ajutam.

Nu te da batuta. Multa sanatate si putere.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput