Nu o lasati pe mamica mea draga sa se stinga

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adina20 spune:

Pana la urma mamica mea draga a murit...s-a intamplat acum 3 luni...m-am trezit intr-o dimineata si am gasit-o rece,murise in somn...tocmai pe cand sansele sa ajunga la Kiev incepusera sa creasca.Nu a mai ajuns la Kiev dar stiu ca oriunde e acum ii e mai bine decat in pat,chinuita.In ultima vreme nu mai putea nici macar sa vorbeasca din cauza ca i s-au atrofiat muschii care o ajutau sa vorbeasca.
Oricum eu nu am ramas impacata...cred ca daca m-as fi straduit mai mult as fi reusit sa strang cei 18 000 euro pentru operatia la Kiev dar chiar nu ma asteptam la asa ceva...moartea era ultimul lucru la care ma gandeam,chiar daca vedeam cat de grava este starea ei si cat de repede evolueaza spre mai rau.
Imi lipseste enorm de mult!Chiar daca era imobilizata la pat si nu putea nici macar sa isi ridice palma...ea a fost creierul familiei.Acolo de pe patul in care zacea ea dadea indicatii despre cum sa procedam si unde sa mergem si ce sa vorbim etc.A fost o femeie extraordinara...
Dumnezeu s-o odihneasca si multumesc tuturor celor de pe site-ul acesta care m-au ajutat si m-au sprijinit.Va multumesc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sileriki spune:

Adina sincere Condoleante , imi pare foarte rau ca asa s-a intamplat , iti doresc sa ai putere sa treci peste toate greutatile vietii , inca esti asa de tanara , gandeste-te ca Dumnezeu are grija de mama ta si de tine si El stie cel mai bine cum ne este noua bine oamenilor ,intr-o zi va rasari soarele si pe straduta ta si vei putea zambi din nou nu uita noi suntem alaturi de tine in continuare , Pa si iti doresc toate cele bune Eva

evi , Eric 14.06.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Adina, sincere condoleante!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Adina, sincere condoleante pentru mama ta. Dumnezeu s-o ierte

"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Condoleante! Chiar nu ma aseptam la asa ceva, de fapt eu am citit mesajele, dar nu am fost atenta la date si chiar ma intrebam cat de repede vei reusi sa strangi fonduri si te admiram cate faci pentru mama ta.
Cred ca acum cuvintele sunt de prisos. Iti doresc sa fi tare si sa te gandesti ca ei ii este mai bine acolo unde este, si ca cineva acolo sus te iubeste.

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Adina, Sincere Condoleante!

Dumnezeu s-o ierte si s-o odihneasca in pace pe mamica ta !

Fii sigura ca de acolo din ceruri unde se afla acum te va ocroti mereu!



Stu, cel buclucas


Ai izbutit? Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Adina condoleante! Imi pare rau pentru suferinta ta dar cum spuneai mama ta e probabil linistita acum!

Mergi la inceput