Prietenii cei mai buni - cainii

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Lemoni,

Ia sa intrebi sambata cand mergi la dresaj, cum sa fac sa nu mai latre la oameni in parc.Ma omoara cu atata latrat, nimeni nu se poate apropia de noi,nici alt caine da nici om. Rupe lantu, vorba aia.
Cand ne vin musafiri e foarte bucuroasa,e tambalau mare in casa, prima data musafirii trebui sa se joace cu ea,defapt cu amandoua catelele, si abia apoi lasa oameni sa se aseze.
Tare sunt curioasa ce are sa-ti spuna.
Succes la dresaj si sa creasca mare si istet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Am vazut un www.woow.ro/video/Caine_dansator.html" target="_blank">filmuletz tare dragutz pe net, shi mi-am adus aminte de voi cu cc clubu catzeilor
Io vreau un Saint Bernard(?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Am un pui de akita inu de 6 luni,femela,sunt innebunita dupa ea.Inainte am avut 2 maidanezi dar costul si timpul acordat unui caine de rasa nu se compara cu caini metisi(ca suna mai frumos).Poze am in albumul "Akira".

Magda si Bianca 7 anisori




http://community.webshots.com/user/danut1965



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Magda, ce ai facut cu cainele ala care sarea gardu' si speria trecatorii?:)) Il mai ai? Sunt tare curioasa .

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

quote:
Originally posted by denizel

Magda, ce ai facut cu cainele ala care sarea gardu' si speria trecatorii?:)) Il mai ai? Sunt tare curioasa .

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.



Pai l-am dat la cineva la 70 de km de Arad si in aceeasi zi a sarit gardul si la 2 saptamani a fost la poarta.Dupa 2 luni l-am dat la cineva la Oradea (la 150 km) si nu mai stiu nimic de el.L-a dus o cunostinta la cineva la tara(ei plecau mai departe si in drum s-au oprit la persoana respectiva sa-l lase pe Catze-am poza si cu el la albumul "Bianca,Magda,Danut").Au trecut 5 luni si nu a venit acasa .

Magda si Bianca 7 anisori




http://community.webshots.com/user/danut1965



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Bietu' Catzeeeeee!!!!!

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

quote:
Originally posted by denizel

Bietu' Catzeeeeee!!!!!

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.



Pai n-ai vrut sa ti-l trimit .Da pe Akira ai vazut-o?

Magda si Bianca 7 anisori




http://community.webshots.com/user/danut1965



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Am vazut-o pe Akira. E o frumusete! Da' si Catze era frumos foc .

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

quote:
Originally posted by denizel

Am vazut-o pe Akira. E o frumusete! Da' si Catze era frumos foc .

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.



Catze era intr-adevar un maidanez frumos si ascultator dar prea daduse de gustul vandralelii si ne mai asculta,asta e.

Magda si Bianca 7 anisori




http://community.webshots.com/user/danut1965



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Astazi am avut o alta ora de dresaj, Max pare sa fie un catel destul de destept e defapt ca restul familiei.......glumesc.
Oricum asculta invatza repede tot ce ii se spune.Nu am apucat Nati sa citesc mesajul tau decat astazi dar intimplator la lectie era un caine care latra foarte mult si doamna aceea a pus intrebarea ce sa faca cu el ca o exaspereaza raspunsul a fost o sticla cu apa si lamaie stoarsa in ea si il spreiezi in fatza cica se socheaza si nu o sa mai latre.( Deci ma gandesc la o sticla din aceea pt apa de rufe daca ai cu tine si sa incerci. Chiar asta vroiam sa postez ce am auzit dar nu stiu daca o sa pun in practica ca al meu e tacut de latrat nu latra.
In fiecare zi invatam ceva nou si culmea nu este atit de greu cat credem !

Mergi la inceput