Credeti ca exista ingeri?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

in 24 decembrie 2005 ,a venit o buna prietena la mine sa-mi aduca un cadou de craciun.
Am baut un pahar cu vin amandoua si o vad ca incepe sa planga:
scoate o cutiuta din buzunar si-mi spune-" te rog sa porti aceasta cruciulita la gat cat timp vei putea".
am pus cruciulita la gat si i-am multumit,dupa care a inceput sa-mi povesteasca revelatia pe care ea a avut-o.
"Eram in biserica si ma rugam pentru familia si casa mea,la un moment dat ,am simtit o caldura spre mine,ca o respiratie si mi-a vorbit"," mergi la Ionica si du-i o cruciulita ,sa o poarte cu ea oricand.Spunei ca va avea un bebe cat de curand si sa nu-i fie frica ,copilul va fi purtat in pantecele Domnului".

asta a fost mesajul pe care ea l-a primit de la ingerul meu,eu atunci locuiam in costa rica si n mergeam la biserica si nici in Dumnezeu nu mai credeam dupa 5 sarcini pierdute.

Am plecat a doua zi in vacanta ignorand-o pe prietena mea si punand vina pe paharul de vin rosu,
ne-am intors pe 11ianuarie 06,eram insarcinata si am dus pana la termen sarcina cu succes,Sophia mea s-a nascut pe 6 septembrie 2006 ziua noastra de aniversare a cununiei religioase.
Acum are aproape doi ani si ea este ingerul meu,DA cred in ingeri,ei exista.

http://fr.youtube.com/watch?v=wQAthxUjkpY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

o discutie mai veche http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92189&whichpage=1&SearchTerms=ingeri ... cu un link interesant.. :)

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

Cred in ingeri si in puterea lui Dumnezeu.Nu am vazut nici un ingeras dar au fost multe rugi catre Dumnezeu care mi le-a ascultat.Cea mai mare ruga catre El a fost dorinta de a aduce pe lume un ingeras(cu greu dar a venit),m-am mai rugat la Dumnezeu sa se termine calvarul care l-am trait langa tatal meu impreuna cu mama si fratii mei si Dumnezeu mi-a indeplinit si aceasta dorinta.Sunt multe de spus dar nu vreau sa plictisesc.
Oricum atat Dumnezeu cat si ingerasii exista.

+27apoiSebastian


Poze Vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kkrrss2003 spune:

Eu cred ca exista ingeri si fiecare are ingerul lui pazitor (alb)pe un umar ,dar totodata mai cred ca exista si cel negru care te mai trage de celalalt umar.
Asa cum exista notiunile de bine si rau, rai si iad asa exista si inger si demon...nu pot exista una fara alta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Eu cred in ingeri, si pt mine ei exista. Cred si in suflet, si el nu e ceva palpabil, dar exista, nu?Si ma bucur ca ingerii exista, ca sunt langa mine cand am nevoie, ca am sprijin la greu,cred in ingeri asa cum cred in iubire!!! A vazut cineva fizic iubirea? Exista ea? Da ce bine e sa o simti, ce bine e sa te stii iubit si sa iubesti!!! Cred in ingeri asa cum cred ca fiecare avem un rol, o menire pe pamant...si mi-e putin mila-poate nu mila e bine spus, dar stiu ce mult pierd oamenii care nu cred decat in ce vad...sa stiti ca si ei au dreptate, ei nu pot simti...si ma intreb cum se simte ingerasul lor??? Sau si ei au dreptate, si pt ei nu exista ingerasi? oi fi eu mai slaba, mai dependenta de energia care o primesc??? Dar n-as schimba, n-as renunta pt nimic in lume la caldura pe care o primesc, si acum simt cum mi se umple sufletul de bucurie la gandul ca cineva are grija de mine, de familia mea, de toti din jurul meu...SA MA GANDESC CA NU EXISTA??? Si daca n-ar exista, ar trebui inventati!!!!Ar rezolva DD asta pt noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Cred ca multi oameni isi doresc un ingeras pe umar chiar daca nu ar recunoaste asta in veci!
La cate rascruci de drumuri in viata nu ne-am fi dorit ca nu noi sa avem raspunderea alegerii ci un ingeras atoatestiutor?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

ingeri sunt peste tot. sunt pe strada, in masini, de unde ne privesc cu ochisorii si fetisoarele lor dragalase! sunt copii pe care ii avem sau pe care ni-i dorim! astia sunt ingerasii!

"Help my bunny take over the world!"
http://tt.lilypie.com/VGHop3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia3 spune:

eu nu am ,,vazut" nici un inger dar cred ca exista si sa va spun ce mi s-a intamplat.cu foarte mult timp inainte de a ramane insarcinata o ,,baba" mi-a zis ca ma vede cu 2 baieti si o fata(ca fiind copii mei).
la ecograf dr nu a putut spune cu precizie in primele 6 luni ce sex are copilul iar eu traiam cu o deosebita convingere ca al-3-lea bb va fi tot baiat.
intr-o noapte in timp ce visam ceva fara vreo legatura cu visul o voce putin aspra mi-a zis ca voi naste o fetita
m-am trezit cu o senzatie stranie si la urmatoarele ecografe dr mi-a confirmat ca e fetita
ei ce mai pot spune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cla03 spune:

Da ! Sunt convinsa ca exista ingeri si cred ca fara iubirea si ajutorul lor lumea ar deveni si mai urata si mai trista decat este acum. Si mai sunt si printre noi oameni sinceri si buni ca niste ingeri. Daca am avea mai multa dragoste in noi si daca am invata sa privim ceea ce ne inconjoara cu inocenta, poate am reusi sa simtim prezenta ingerilor de langa noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

si ca sa completez ce am mai spus de spre ingeri, voi povesti un vis al meu:
in visul meu suna telefonul, iar la capatul celalat al firului o voce firava imi spune ca este fetita mea, nenascuta, de doua luni, pe care o cheama MINA. Ea este ingerul meu, numai ca, e prea multa rautate in lumea asta si se teme sa vina la mine! din aceasta cauza imi apare doar in vis...acolo nu exista nimic rau care sa o faca sa sufere!


"Help my bunny take over the world!"
http://tt.lilypie.com/VGHop3.png

Mergi la inceput