Credeti ca exista ingeri?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

de tb sa credem in miracole numai atunci cand ni se pare totul pierdut?ori nu-i mai bine sa fim optisti de la buna inceput si sa avem o viata cat se poate de senina, sa ne bucuram de orice clipa traita!
eu de ex. trec print-o perioada f. dificila si cu multe momente de rascruce dar nu m-am dezamagit si nimic nu ma va face sa ma dezamagesc caci stiu ca totul va lua sfarsit sau cel putin se va ivi o solutie pt. toate e mult decand astept ,poate ani.. dar eu continui sa astept sa sper.. stiu ca va veni si pt. mine ziua cea mare ... intre timp nu disper ci ma bucur de viata ciudat, dar o iubesc asa cum e ea"viata"; stiti ma gandeam ca daca totul ar fi bine si as avea tot ce imi doresc fara sa chinui mult si sunt lucruri care poate nu am sa le obtint niciodata (sunt optimista dar si realista cu piciparele pe pamant)m-as plictisi cred daca nu as avea mereu greutati ce viata ar fi!

stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sasha.hodorkovski spune:

Da. Cu siguranta exista ingeri...Pe care Dumnezeu i-a creat.In Biblie este scris despre ingeri, despre rostul lor, despre cum lucraza ei.Ficare este liber sa creada sau nu, pentru asta Dumnezeu ne-a dat liberul arbitru.Eu stiu ca exista

Sasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns David_mami spune:

Eu cred ca exista ingeri. De multe ori am schimbat decizii in ultima clipa si a fost bine sau am schimbat un drum si ne-am ferit de vreun accident si cate si mai cate...Nu am vazut nici unul, nici nu-mi imaginez cum arata...Stiu ca fiecare are acolo un ingeras care il protejeaza...Fiul meu in mod sigur are, pentru ca de atatea ori l-a protejat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

nu, nu cred.

nu cred in dumnezeu, sunt atee de multi ani.

daca e sa cred in ceva, cred intr-o anume amprenta energetica pe care unele persoane sau evenimente le lasa in urma, s-ar putea ca un loc sa pastreze o amprenta a fericirii sau nefericirii care s-a petrecut in el. o persoana ar putea sa lase in urma ei, in urma disparitiei ei fizice, o urma de energie mai mult sau mai putin subtila, care poate fi perceputa sau nu, in functie de sensibilitatea si pervertirea functiilor inconstientului la fiecare dintre noi. Iar la copii aceste functii sunt aproape in stare pura, de aceea ei percep mai bine aceste "dare".

omul isi foloseste creierul intr-un procent extrem de mic. ce s-a r intampla si cum am percepe lumea daca am folosi mai mult? si daca acei oameni care traiesc asa-zisele experiente paranormale sunt pur si simplu intamplari fericite de folosire a unui procent mai mare din creier?

asta pot sa cred. se poate documenta si atesta. insa ingeri? nu. sigur nu. nu pentru mine.

nu dati cu rosii. asta simt eu si nu incerc sa conving pe nimeni. Si nu, nu ma simt nici trista si nici neajutorata, ci doar lucida.



Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei
poze cu Antonia

www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Eu cred ca exista ingeri , cred in viata de dincolo , cred in Dumnezeu, cred in vise , cred in horoscop.Cred in tot.O fi bine?
Da sa nu aruncati cu rosii ca nu fac misto ca tipa sau tipul cu subiectul ''Am o pisica alba si una gri , o fi bine?!!''
In ce nu pot sa cred sau mai bine zis sa mai cred in oameni care m-au dezamagit , deci nu mai revin niciodata la sentimente bune pentru ei.
Numai bine,
Crisa

Viata-i scurta daca nu o putem lungi s-o facem lata!!
http://tt.lilypie.com/7nGZm4.png
http://www.flickr.com/gp/10650554@N05/x96080

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

nu am votat... poate ar trebui sa aleg ca am nevoie sa ma mai gandesc...

nu cred neaparat ca exista ingeri - cel putin nu in ideea ca ei s-ar putea 'materializa'.
cred insa in povestile cu ingeri, cred in existenta lor undeva in eter, asa cum cred si in Dumnezeu...
cred in povestea ca fiecare suflet al unui om bun se trensforma in inger, dupa moarte...
nu cred insa ca este posibil ca cineva sa 'vada' vreun astfel de inger! ingerii sunt departe, in cer, ne vegheaza daca vreti, dar nu ii putem vedea su atinge!

cam asta cred eu, in esenta cred in ingeri, dau nu in materializarea lor!

Edit: asa ca m-am mai gandit, si am votat DA...
_
ANAMARIA, o mami ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000) si

Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

quote:
Originally posted by Laina

nu, nu cred.

nu cred in dumnezeu, sunt atee de multi ani.

daca e sa cred in ceva, cred intr-o anume amprenta energetica pe care unele persoane sau evenimente le lasa in urma, s-ar putea ca un loc sa pastreze o amprenta a fericirii sau nefericirii care s-a petrecut in el. o persoana ar putea sa lase in urma ei, in urma disparitiei ei fizice, o urma de energie mai mult sau mai putin subtila, care poate fi perceputa sau nu, in functie de sensibilitatea si pervertirea functiilor inconstientului la fiecare dintre noi. Iar la copii aceste functii sunt aproape in stare pura, de aceea ei percep mai bine aceste "dare".

omul isi foloseste creierul intr-un procent extrem de mic. ce s-a r intampla si cum am percepe lumea daca am folosi mai mult? si daca acei oameni care traiesc asa-zisele experiente paranormale sunt pur si simplu intamplari fericite de folosire a unui procent mai mare din creier?

asta pot sa cred. se poate documenta si atesta. insa ingeri? nu. sigur nu. nu pentru mine.

nu dati cu rosii. asta simt eu si nu incerc sa conving pe nimeni. Si nu, nu ma simt nici trista si nici neajutorata, ci doar lucida.



Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei
poze cu Antonia

www.helpsonia.com


nu "da nimeni cu rosii",dar pari f. singura si trista fara acel copil ,inocent si pur din suflet,pe care il numim INGER.ne ajuta sau nu,EL este comoara sufletului si cine este constient de existenta lui este cu adevarat bogat si nu este singur niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

DA, cred cu tarie ca exista ingeri. Si cred ca cei mici, cu sufletul lor pur si nealterat de viata asta nebuna care ne zapaceste de tot ii pot percepe.

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaviotita spune:

DA !!! Cred cu tarie ca exista ingeri.In multe situatii am simtit ajutorul ingerului meu pazitor!

angishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IndyGo spune:

Cautam articole despre ingeri si am gasit forumul acesta. Vreau cu tarie sa cred ca exista ingeri si ca baietelul meu este deasemenea unul dintre ei. Fizic arata ca si cum ar fi fost predestinat sa fie un ingerash, dar am trait cu speranta ca nu va fi asa......dar nu eu decid, cu toate ca as da orice sa fie altfel, sa pot sa il aduc inapoi. Ar fi avut 3.5 ani zilele trecute, dar o operatie de cord, si nu atat operatia in sine cat efectele ei n-i l-au rapit pentru totdeauna si irevocabil.

In ziua cand a plecat spre ceruri era mai bine ca niciodata dupa operatia respectiva......simteam ceva straniu......le-am spus medicilor si chiar am avut o reactie nervoasa neobisnuita pentru ei .....m-au linistit si mi-au spus ca recuperarea e mai grea, dar totul e spre bine........si a fost cateva ore bune dupa, si atat. Era o lumina in salonul acela pe care nu o sa o uit cat traiesc in acea dupa masa, o liniste profunda si cumva dureroasa, nu stiam de ce ma simt asa si de ce e totul altfel in acea zi........dupa, am inteles. Ne-au sunat pe la 10.30 seara ca nu e bine si ar fi bine sa mergem acolo. Ca sa ajung la spitalul nou din "hotelul parintilor" trebuia sa trec printr-un tunel ce apartinea de spitalul vechi........

........era sumbru chiar daca era foarte curat si bine luminat. O forta interioara l-a strigat si am urlat atunci cu o alta voce, cel putin asa imi spune sotul meu, sa ma astepte ca vin. Si m-a asteptat.......i-am cantat cantegul de leagan si a plecat senin si parca linistit...
Il simt mereu aproape, ca e cu mine, deci cred ca exista o forta divina si nimic nu e intamplator.

Stiu ca lor ingerashilor .....le e tare bine, noua ne e rau si ne va fi mereu.

Mergi la inceput