Cezariana si viata sexuala

Cezariana si viata sexuala | Autor: Qamar

Link direct la acest mesaj

As vrea sa le intreb pe mamicile care au trecut deja printr-o operatie cezariana, daca aceasta le-a influentat cumva viata sexuala...stiu ca e un subiect mai delicat, insa sunt curioasa daca au fost efecte negative...pe termen lung...
Eu o sa nasc o fetita in martie, prin cezariana, si e primul bebe

Merci mult


Noe32+

Poze cu burtica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

A trecut un an si o luna de la operatia cezariana,nici un efect negativ,nici o schimbare.
Nici chiar la inceput,am avut unda verde la dupa 6 saptamani,daca nu gresesc asa e si in cazul unei nasteri normale.
Fara dureri,fara nici o problema!
Recuperare rapida si bb sanatos!

Stefania 13+ si David(24 dec 2004)

www.babiesonline.com/babies/b/bebenr2/" target="_blank">bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Totul e prefect ca si inainte! Nu iti face griji! Nastere usoara!

Ioana 24 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

mamaluidavid si inaioana, multumesc mult de raspunsuri, stiu ca s-a vorbit mult despre recuperarea dupa o nastere vaginala, insa mai putin despre ce se intampla dupa o cezariana...si vreau sa fiu pregatita din toate punctele de vedere...si eu si husband
ma bucur sa aflu ca v-ati refacut repede si inca o data merci mult de raspunsuri


Noe32+

Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Noi ne-am inceput activitatea la o luna dupa ce am nascut prin cezariana, pentru ca ma simteam foarte bine, doar ca evitam miscari bruste. Acum la un an dupa eveniment nu ma mai deranjeaza deloc operatia.


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

impreuna, nu pot decat sa spun: si abia astept sa imi tin puica in brate...stiti voi cum e in astea ultime doua luni.....


Noe32+

Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

quote:
Originally posted by Noe

impreuna, nu pot decat sa spun: si abia astept sa imi tin puica in brate...stiti voi cum e in astea ultime doua luni.....


Noe32+

Poze cu burtica


Iti doresc un bebe sanatos si cuminte si tie refacere cat mai rapida pt


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anduta78 spune:

Iti doresc nastere usoara.Si eu sunt mamica de 2 luni si ma pot lauda ca am inceput viata sexuala la 5 sapt ne-a zis Dr ca e ok.

Andu s-a marita cu cel mai bun si au un baietel minunat Luca Alexandru-25 noiembrie 05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

anduta78, felicitari pentru puiul de 2 luni si merci mult de informatie...desi nu sunt foarte stressata de aceasta operatie, mai am inca destul de multe necunoscute in ceea ce o priveste, iar eu m-am simtit intotdeauna mai bine daca am stiut clar ce ma asteapta


Noe32+

Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Avind in vedere ca nu te "rupi"... jos, deci la "locul faptei", mie mi se pare ca refacerea din acest punct de vedere este mai rapida decit la o nastere vaginala. Trebuie doar sa stai cumintica... pe spate (scuze de detalii! ) si sa nu faceti miscari prea bruste. Dupa cam 2 luni deja nu prea mai are importanta, de obicei! Adica liber la toate... prostiile...



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Siminaf, merci mult de raspuns...si , asta e, stau si pe spate cumintica o luna sau cat trebuie, oricum vad ca si tu ai 'pisica' si 'pisoi'tot asa ii zic si eu puicii din burtica, si abia ma abtin sa nu ii zic si 'pis pis', ca mai are putin de stat acolo, la dospit

pana una alta poate facem un brain-storming si punem de o kamasutra a gravidei si a lauzei ca pun pariu ca s-ar vinde mai bine ca paulo coelho

Poze cu burtica

Mergi la inceput