Disneyland Paris

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dumitrulaura spune:

Laura T, ai facut rezervare prin agentie sau direct la sursa. Cat va costa cele 3 zile la hotel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Si noi mergem luna viitoare un weekend,din 10 pina in 13 mai,vom sarbatori ziua baietelului nostru acolo. http://www.disneylandparis.com

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Noi plecam sambata dimineata cu BlueAir si acolo inchiriem o masina. Am aranjat totul singura, sambata ne plimbam prin Paris, duminica mergem la Disneyland, iar luni la Parcul Asterix, caci marti ne intoarcem. Nu vom locui in interiorul Disneylandului, ci intr-un hotel la vreo 15km distanta.

Laura si bebitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Noi am fost in 2003, in iulie. Focul de artificii era in fiecare seara dupa ce apunea soarele, cam pe la ora 10. Absolut mirific. Pentru acest foc de artificii cel mai bine e sa fii cazat in parc pentru ca sa nu te mai trambalezi pana la hotel, in oras la miezul noptii. Deci o noapte da, merita. La micul dejun vin personajele toat, Mickey, Minnie, Pluto etc...si fac poze cu copiii, stau la masa cu ei, le dau autografe, toti copiii erau in extaz.
Cazarea la un hotel din parc iti da accesul gratuit si niste fast track pass-uri, din acelea de intrat in fata la anumite atractii (nu mai stai la coada). Ca experienta merita cu varf si indesat, chiar daca preturile sunt nesimtite. Dar o noapt, atat, noi am stat doua si deja a fost prea mult (si prea scump). As fi preferat dupa o zi si o noapte de Disneyland (cu toata magia lui, muzica din difuzoare, parada electrica, focul de artificii) sa plecam a doua zi si sa ne plimbam si prin alte parti din Paris.
Astept sa creasca goanga mea mica (are 1 an si 6 luni acum) si o duc neaparat. Dar pana pe la 6 ani nu merita cu adevarat ca nu inteleg si nu se pot da in cele mai multe atractii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

M-am hotarat cu plecarea pe cont propriu in 21-24 iulie.
Caut hoteluri aproape de Disney sa fac rezervare online.
Voi unde ati gasit cazare?


Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

intrebari:
1. biletul de intrare presupune doar intrarea in parcuri sau ai si acces la toate nebuniile de pe-acolo ? adica daca copilu' vrea sa se dea in nu-stiu ce chestii pe-acolo trebuie sa mai platesc in plus ?
2. in lunile de iarna nu e prea frig pt copii ? si incomod cu toaste hainele groase pe ei ? adica, toate chestiile sunt in aer liber, nu ? sau si acoperite (unele din ele) ?
multumesc

si o alta intrebare, va rog, pt cine a mai calatorit cu copiii:
la cazarea intr-un hotel, 2 adulti cu 2 copii (nu chiar f. mici, 6 si 7 ani) cum se procedeaza: trebuie sa iau 2 camere duble sau pot sa tin copiii cu mine in camera sau cum ? aveti idee ? ma refer la hotelurile clasice (standard), nu la cele unde e clar ca vin adulti si copii (ca cele din Disneyland de ex.)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by teo1970

intrebari:
1. biletul de intrare presupune doar intrarea in parcuri sau ai si acces la toate nebuniile de pe-acolo ? adica daca copilu' vrea sa se dea in nu-stiu ce chestii pe-acolo trebuie sa mai platesc in plus ?
2. in lunile de iarna nu e prea frig pt copii ? si incomod cu toaste hainele groase pe ei ? adica, toate chestiile sunt in aer liber, nu ? sau si acoperite (unele din ele) ?
multumesc

si o alta intrebare, va rog, pt cine a mai calatorit cu copiii:
la cazarea intr-un hotel, 2 adulti cu 2 copii (nu chiar f. mici, 6 si 7 ani) cum se procedeaza: trebuie sa iau 2 camere duble sau pot sa tin copiii cu mine in camera sau cum ? aveti idee ? ma refer la hotelurile clasice (standard), nu la cele unde e clar ca vin adulti si copii (ca cele din Disneyland de ex.)






Nu,nu trebuie sa mai platesti nimic in plus.
Eu zic sa mergi mai bine primavara sau vara,sint si distractii acoperite dar sint si libere,parerea mea:e prea frig iarna
Uite aici un site,poate te ajuta.
Eu zic ca poti lua o camera pentru 4 persoane,in caz ca nu vrei camera la unul din hotelurile Disney ,hotelul asta e la 10min. de parcul Disney

http://www.all-hotels.com/xbook/servlet/hotel-details?hotl_id=541972



Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Ne-am intors ieri de la Paris: sambata am fost prin Paris (am urcat copiii in turn), duminica la Disneyland, luni la Parcul Asterix, iar ieri ne-am intors. De aranjat, am aranjat totul on-line, fara agentie. Nu am stat la hotelurile din cadrul parcului, ci la unul la 8km de Paris (Confort Inn din Lagny-sur-Marne), nu lux, dar nici rau, camera cu 4 paturi, 58 euro/noapte. Am prins o vreme super, chiar 30 grade duminica, a trebuit sa le iau la fete palariute si tricouri cu maneca scurta, ca plecasem doar cu haine mai grosute. De aglomerat, era aglomerat, la unele atractii s-a stat la coada intre 30-75 min, imi inchipui ca vara e mai rau. Pentru fetita de 8 ani a fost super, s-a dat in toate alea periculoase, cea mica de 5 ani mai putin. De fapt am facut greseala sa o urc (si eu cu ea) intr-un montagne-risse ce parea pasnic la prima vedere (nu se vedea decat o mica portiune, restul era dupa un munte) si s-a speriat rau, si eu la fel (nu imi plac senzatiile tari), deci apoi s-au mai dat doar curajosii (sotzul cu cea mare). Oricum, nu am apucat sa parcurgem totul intr-o zi (de la 10 dimineata la 20.30), dar am preferat ca a doua zi sa mergem la Parcul Asterix si a fost super. Va sugerez ca daca ajungeti in zona, sa mergeti si acolo, la copii le-a placit parca mai mult ca in Disneyland, cea mare a luat la rand toate montagne-russe-urile, chiar daca erau infricosatoare pt mine, ea s-a distrat de minune cu taica-su...Eu cu cea mica am stat mai mult pe langa...

Laura si bebitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Noi mergem pe 16 Mai, o sa dam detalii dup-aia.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

m-am lamurit cu hotelurile: unele accepta gratuit 1 copil (sub 11-12 ani) in camera parintilor (unele Ibisuri), altele nici un copil (alte Ibisuri ), altele 2 copii gratuit in camera parintilor (Novotel)

Laura,

1. va sa zica , ccc cite zile ai recomanda pt Disney (6 si 7 ani)?

2. ati inchiriat masina ? sau cum v-ati deplasat acolo cu copiii ?

3. cu ce companie ati zburat ?

am cautat si pachet (cazare + intrare parc) la Asterix, dar n-am gasit; de fapt, pe site-ul lor eu n-am vazut decit 1 hotel in parc(ala cu "3 mistreti" parca se numea) si mai multe "partenere" cu parcul

stie cineva ceva in plus despre cum stau lucrurile la Asterix ? pe mine m-ar interesa, ca ai mei sunt fani (mai degraba decit de Disney)

multumesc


Mergi la inceput