Disneyland Paris

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Mie nu mi-a placut Disneyland-ul, deloc! Extrem de comercial si de aglomerat. Dar copiilor le-a placut, in definitiv pentru ei mergem, nu? Ca sa-ti raspund si eu la intrebare, Laura, nu cred ca sunt prea micute fetele, cam asa erau si ai mei cand am fost acolo. Doar ca un carucior e obligatoriu, altfel e obositor, pentru amandoua.

Cat despre bani... parerea mea e ca totul a devenit o nebunie. Eu, in locul vostru, as sta in Paris la un hotel mai ieftin, se ajunge f. usor cu RER-ul, iar mancarea de acolo e si scumpa si proasta, asa ca ... Cat despre souveniruri, noi le-am spus copiilor de cum am intrat sa-si aleaga o jucarie si gata, asta este. Au fost foarte draguti si nu au comentat. Dragii mamei.

Nora
poze sept-oct 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Am fost acum 2 saptamani la Disneyland. N-a fost aglomerat DELOC, am papat bun, m-am dat pe toate dracoveniile.... Nu trebuie sa fii copil ca sa-ti placa! Iar seara, cand se aprind luminile, ce mai...e o poveste! Atata doar ca se inchide prea repede: la 20.00 iar la 18.00 se inchid Studiourile. La restaurant stiu ca se poate lua masa in compania personajelor din desenele animate. O cina cu Mikey....ar fi super! Mi-am luat o multime de souveniruri: o geaca cu Mikey Mouse, un tricou cu personajele din Parisul Vesel, o canitza de regizor cu Minie Mouse, poze de la toate dracoveniile prin care m-am dat, un maieu de rocker de la studiouri si o multime de salopetzici si body-uri pr bb. Am fost si la magazinul Disney de pe Champs Elysees, dar acolo preturile produselor erau mult mai mari decat la Disney! Eu zic ca daca ai bani sa te cazezi in Disney, ofera-le copiilor bucuria de a locui 3 zile intr-o lume de poveste! O sa va tina minte darul toata viata!

Distractie placuta!


www.fastcoolcars.com/images/sexy_ladies_fast_cool_cars9/legs_car.jpg" target="_blank">Tzuni mic si drag si scump si grasunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Craciunitza, Nora, Tzuni, va multumesc pentru povestirile din experienta voastra, orice sfat este binevenit...Nici nu stiu daca vom sta acolo sau undeva prin apropiere (am gasit hoteluri mai ieftine la vreo 10-15 min de Disneyland, in alte orasele), dar de mers vom merge sigur!
Mai astept si alte opinii...Va pup,

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 10 luni) si Ramona (3 ani si 9 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Laura, sa nu uitati sa va luati pozele cu voi, de pe la diverse "nebunii" in care va dati. Sunt destul de scumpe (in 2003 am dat parca 11 euro pe o poza), dar zau ca merita, ca amintire. Eu m-am dat intr-o "masinarie" in care a doua oara nu cred ca m-as mai urca, nici platita. Cind m-am asezat in scaun o intrebam pe o prietena (eu aveam un copil, iar ea 2), daca ea s-a facut recent vreun control la inima Eu am iesit tare bine in poza, ea e asa de speriata. (tu nu stii momentul in care seti fotografiat). Nu te obliga nimeni sa cumperi pozele, dar eu zic ca merita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstin spune:

Am vrea sa mergem si noi de Paste la Disneyland si va rog pe cele care au fost sa-mi spuneti daca stiti de ceva oferte bune. (in afara de hotelurile care se gasesc pe site-ul lor).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Pana la urma nu am mai fost anul trecut, caci nu am mai gasit bilete ieftine de avion, in schimb am luat pt anul acesta, mergem intre 28 aprilie si 1 mai. Am rezervat cazare la un hotel la vreo 15 km de Disneyland, iata:
http://www.venere.com/cgi/hotel/?htid=129120&ref=

Laura si bebitele: Bianca (7 ani jumate) si Ramona (4 ani jumate)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Nu mi se pare o suma exagerata 660 euro pt toata familia. E rezonabil. Unde gasesti oferte din astea faine?

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

quote:
Laura, vezi ca cu o statie inainte de Disney, pe linia RER A, ai un acvariu frumos - SEALIFE. http://www.sealifeeurope.com/fr/paris/home.htm

Tarif enfant : de 0 EUR à 9,50 EUR (de 3 à 11 ans)
Plein tarif : de 0 EUR à 12,50 EUR
Gratuit : (enfant de moins de 3 ans)
Centre commercial Val d'Europe
14 cours du Danube
SERRIS
77711 MARNE-LA-VALLEE 4
Accès RER : A, Val d'Europe





adica http://www.sealifeeurope.com

am inteles ca se deschide si in italia disneyland.. poate-o fi mai ieftin decat la paris!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Spic de grau , unde sunt aceste "pass-uri " , noi nu am vazut decat la unele atractii , nu cred ca exista la toate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

As vrea si eu sa ajung prin iulie-august la Paris + Disneyland.

La ce agentie de turism sa gasesc un pachet complet de cateva zile?
Mi-e cam teama sa plec pe cont propriu.


Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput