Bazar pt ALEX (9)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by roandre



In alta ordine de idei, vreau sa punem o noua regula la bazar, asta dc sunteti de acord: PASUL DE LICITARE SA FIE DE MINIM 1 RON !!!
Nu vreau sa se supere nimeni si de aceea va cer parerea referitoare la aceasta regula.





Si mie mi se pare normal sa fie 1RON.

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

quote:
Originally posted by lulu75

Eu am inteles ca intram in acest bazar pt a ajuta un copil nu pt a ne simti lezate pt o intrebare. Cred ca mai normal era sa se precizeze ca era vorba de alt site pt ca din acel mesaj nu am inteles de unde aparea supralicitatia. Nu cred ca am omorat pe cineva punand o intrebare. Poate mai avem in minte si alte probleme. Eu efectiv am uitat de faptul ca acesta licitatie e in paralel si...nu vedeam unde apare licitatia. Imi cer scuze ca v-am lezat.
In ceea ce priveste faptul ca se impune cat trebuie sa licitam, nu mi se pare corect. Banii oricum ajung la Alex iar daca cineva liciteaza 15.1 RON, cu siguranta ca nu va pune in cont suma exacta. Licitatie inseamna si daca cineva pune 1 leu in plus. Dar pana la urma eu sunt doar una din multe si parerea mea poate nu conteaza.
Sa aveti o noapte linistita!

Luminita si Andrei Tudor (16 august 2005)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64539" target="_blank">Bazar pt Alex

Andrei




hai nu te supara LULU. nu s-a simtit nimeni lezat si nu-i bine s-o tinem asa ca poate ajungem la ZZ si nu asta vrem .Hai sa trecem cu vederea anumite problemici si sa ne continuam "misiunea ".

iar in ceea ce priveste leul de care tu spui , nu-i o fortare sau o obligare sa se liciteze cu sume mari. e adevarat ca fiecare da cit are DAR daca am tine-o toti cu licitatia din leu in leu imagineaza-ti cum ar arata listuta si cite modificari s-ar face.Ai dreptate cind spui ca banutii s-ar dona in sume rotunde dar ar avea ROANDRE de lucru non-stop.

va pupic pe toate si numai bine


luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]

" ASA CUM APA NU POATE RAMANE IN VARFUL MUNTELUI , NICI SUPARAREA NU POATE RAMANE INTR-UN SUFLET MARE"
LAO TZE

fotografii si DESENELE ADRIANEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

LICITEZ PT.
314. Trening , nr 74 , 6-18 luni, 10 RON.

nu stiu daca a mai facut cineva licitatie pt. asta, dar ma anuntati voi


mami de dani (26 iulie 2005)


albumul nostru
Piticii lui Danutz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Lulu75, licitatia ta cu 0.1 ron in plus a fost luata in considerare pt ca atata vreme cat regula nu a fost impusa de la inceput nu era corect sa procedam altfel.
Este adevarat ca licitatie inseamna sa plusezi o suma, indiferent cat de mica...dar numai in conditiile in care nu este impusa o grila de cotare.
Regula am propus-o pt ca nu vreau mai multe batai de cap, o ingreunare a actualizarii situatiei contului. Adica adjudec cu 0.1 ron si in cont pun 0.3 ron si stai si cauta de ce sunt 0.3 ron si nu 0.1 ron.
Pana acum am acceptat pasul de 0.5 ron si am fost convinsa ca mai jos nu o sa se ajunga...dar s-a ajuns la 0.1 ron si peste catva timp se poate ajunge (cine stie) la 0.01 ron (adica 100 lei)...ca doar e tot licitatie.
In afara de asta, pt un produs la care s-ar supralicita cu minim 1 ron (dc s-ar aproba aceasta regula) si ar fi deci o singura modificare in lista, in situatia de fata s-ar putea supralicita cu 0.1 ron de 10 ori ca sa se ajunga la aceeasi suma ceea ce ar presupune 10 modificari din partea mea in lista initiala, iar licitatia ar dura mult mai mult.
Din pacate si timpul meu este limitat si sincera sa fiu, timpul pierdut pt modificarea licitatiei cu o suma mai mica de 1 RON consider ca nu este justificata.
Dc altcineva doreste sa-si asume aceasta responsabilitate de a modifica listuta pt fiecare 0.01-0.99 ron eu nu ma supar si as fi chiar recunoscatoare pt ajutor.

Inca ceva...doresc ca aceasta regula sa fie supusa votului pana duminica, 29.01.06!!! Sper sa-si spuna parerea cat mai multe fete pt a putea lua cea mai buna decizie!


Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

De acord cu ce decide Roandre !!!

Lulu - nu fi suparici de la noi pentru tine si Andrei cel frumos foc

Loreema - azi pun coletul pentru voi !

Fetele care asteptati tricourile, dati un semn cand ajung !


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

si eu sunt pt. propunerea facuta de Roandre.

luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]

" ASA CUM APA NU POATE RAMANE IN VARFUL MUNTELUI , NICI SUPARAREA NU POATE RAMANE INTR-UN SUFLET MARE"
LAO TZE

fotografii si DESENELE ADRIANEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

De acord cu propunerea lui Roandre.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66897" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Pe celalalt forum si-a exprimat parerea si chris25ss ( Ian 25, 2006 12:49 am) referitoare la aceasta propunere: "Eu sunt de acord! nici la piatza nu se da rest sub 1 RON daramite sa mai si licitezi aici cu banutzi"


Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Si eu sunt de acord cu ROANDRE. La urma urmei se liciteaza pt. a ajuta un copil si nimeni nu-i obligat sa dea mai mult daca nu vrea. Produsele sunt ieftine si sa mai umblam cu maruntisuri, ar fi pacat.

mami de dani (26 iulie 2005)


albumul nostru
Piticii lui Danutz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradanatalia spune:

Pe mine ma manca demult sa zic ceva pt cei ''0.ceva RON'', mi s-a parut jignitoare faza, dar nah...am tacut. Acum ca s-a pus in discutie, sunt 100% de acord.

Deci, licitez pentru salopeta de la 430 - 14 ron ( urc doar cu 0.9 ron...dar sa fie suma fixa )

Mergi la inceput